Vefat

hakka_yolcu

Well-known member
büyük annem vefat etti mubareler dua edin inş... gözlerim sıktım sıktım aglamk olmaz dedim kendi kendime giden geri gelmez şükür mevlasına kavuştu dedilerrr torunları gelsin görsün son kez en küçük benim diye önce bne aldılarrr baş ucuna gittim kefenin açtım son kez yüzüne baktım izin vermediler kefeni açmaya son kez yüzüne bakam dedim öle nurlu idiki gözlerime hakim olamdım ve agladım tebesümüm göz yaşlarına bogulda ne yapsam ne tsem bilemedim dedim risaleforuma gidem orda dua isteyem kardeşlerimden dua edin inş.yolcu büyük anneme...

FaKiR

Meþveret Bþk.
"".................mevt, vazife-i hayattan bir terhistir, bir paydostur,

bir tebdil-i mekândır, bir tahvil-i vücuttur,

hayat-ı bâkiyeye bir davettir, bir mebdedir, bir hayat-ı bâkiyenin mukaddimesidir.

Nasıl ki hayatın dünyaya gelmesi bir halk ve takdirledir. Öyle de, dünyadan gitmesi de bir halk ve takdirle, bir hikmet ve tedbirledir.

Çünkü, en basit tabaka-i hayat olan hayat-ı nebâtiyenin mevti, hayattan daha muntazam bir eser-i san'at olduğunu gösteriyor. Zira, meyvelerin, çekirdeklerin, tohumların mevti tefessühle, çürümek ve dağılmakla göründüğü halde, gayet muntazam bir muamele-i kimyeviye ve mizanlı bir imtizâcât-ı unsuriye ve hikmetli bir teşekkülât-ı zerreviyeden ibaret olan bir yoğurmaktır ki, bu görünmeyen intizamlı ve hikmetli ölümü, sümbülün hayatıyla tezahür ediyor.

Demek çekirdeğin mevti, sümbülün mebde-i hayatıdır; belki ayn-ı hayatı hükmünde olduğu için, şu ölüm dahi hayat kadar mahlûk ve muntazamdır.
------------------

İhtiyarlık gibi, şerâit-i hayatiyeyi ağırlaştıran birçok esbab vardır ki, mevti, hayatın pek fevkinde nimet olarak gösterir. Meselâ, sana ıztırap veren pek ihtiyar olmuş peder ve validenle beraber, ceddin cedleri, sefalet-i halleriyle senin önünde şimdi bulunsaydı, hayat ne kadar nikmet, mevt ne kadar nimet olduğunu bilecektin. Hem meselâ, güzel çiçeklerin âşıkları olan güzel sineklerin, kışın şedâidi içinde hayatları ne kadar zahmet ve ölümleri ne kadar rahmet olduğu anlaşılır.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun, mekani cennet olsun.

heysem

Well-known member
ALLAH c.c rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşALLAH.Hepimiz o yolun yolcularıyız .Mevlam sana ve ailene sabırlar versin kardeşim.

Yâ Rab! Kusurumuzu afvet, bizi kendine kul kabûl et, emanetini kabz etmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl.

VUSLAT

Well-known member
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun...
Rabbim geride kalanlara sabr-ı cemil versin inşaallah...

mekanı cennet mekanlarından olsun...
başınız sağolsun kardeş...

evvab

Well-known member
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun
Başınız sagolsun..
Rabbim rahmeti ve merhameti ile muamele etsin.Kabrini cennet bahçelerinden eylesin.
Geride kalanlara sabır versin hayırlı ömürler nasip etsin inşaallah.

akna

Well-known member
Rabbim cc şefkatiyle merhametiyle muamele buyursun
Cennetiyle Cemaliyle şereflendirsin
ebedi alemde kavuştursun inşaAllah amin