''Kardeş!!Bizim Kardeş'e Dua Et''

Nur_Yazar

Well-known member
Ben şöyle birşey düşündüm: ''Duaya ihtiyacıolan kardes duasını yazacak...Sonra diğer kardeste amin diyerekten kendi duasını yazacak...''

Böylece temiz dillerden,temiz kalplerden dua almış ve dua etmiş oluruz!!!

İsterseniz İlk Ben Başlıyayım:gül:

VUSLAT

Well-known member
amin ecmain...ya Rabbi borcumuzu en kısa zamanda bitirebilmeyi nasip et.
bizi kimseye borçlu olarak canımızı alma...
evladımızı senin istediğin gibi hayırlı, imanlı ve güzel ahlâklı olarak yetiştirmeyi bize nasip et...

zikra

Active member
Dualarınız için:
Elfu elfi amin, Elfu elfi amin, Elfu elfi amin...

Ya Rabbi! yolumuzu aç, engellere karşı sabır ihsan eyle.
Ramazan ayının 1. gününü bizim için hayr eyle.
Mubarek Ramazan ayının, Kur'an-ı İndirdiğin ayın ve Kelamının,
İki Cihan serveri Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) yüzü suyu hürmetine
dualarımızı kabul eyle Ya Rabbi!..
AMİN AMİN AMİN...

akna

Well-known member
Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir
Allah cc razı olsun Nur_Yazar kardeş
Bütün kardeşlerimin dualarına sümme amin..

Ya Rabbim cc sen dünya sevgisini kalbimizden al
Sana layık kul, Efendimiz (asm)'a layık ümmet olabilmeyi nasip eyle
Amel defterimizi hayırlı yönde kapatmayacak hayırlı evlatlar yetiştirebilmeyi
aynı şekilde hayırlı evlat olabilmeyi nasip eyle
Marifetullah ve Muhabbetullah ile şereflendir...

heysem

Well-known member
Ya Rabbi müslümanların kalplerindeki her türlü ayrılık tohumlarını gider bizi ashabı kiram gibi dost birbiri icin yaşayan insanlar eyle bu darı fanide imtihanını kazanan kullardan eyle Amin.

GÖNÜLSIZIM

Well-known member
amiinn...
Rabbim senin razı olacağın şekilde bi ömür ve ölüm nasip eyle...her işimi senin rızan doğrultusunda yapabilmeyi nasip et...sonu sana varmayan yollara adımımı bile attırma.senin sevdiğin ve beni sana ulaştıracak hayırlı kişiler çıkar karşıma.

memluk

Hatim Sorumlusu
amin amin ecmain...

maşallah kardeşim ne güzel düşünülmüş bir eylem Allah razı olsun ...
Bende şuanki ruh halımle dua ediyorum....

Allahım dünyada ayrılmak zorunda kaldığımız sevdiklerimizden ahirette ayrı bırakma ArşıAlanın altında toplanmayı ve rahmetine gark olmayı nasip eyle:dft001:

Nur_Yazar

Well-known member
Amin...Amin...Elfü Elfi Amin....Allahümme AMİN...
Rabbim Sen Beni Düşmanlarımın karşısında aciz bırakma...En yakın zaman da bu millete Şeriat-ı Ahmediye nasip eyle.....

Nur_Yazar

Well-known member
Amin...Amin....Ecmain...Allahümme Amin.........
Ey Rabbimiz! Unutur veya hatâya düşer de bir kusur işlersek bizi onunla hesâba çekme. (Bakara Sûresi: 286.)

Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalblerimizi sapıklığa meylettirme. Yüce katından bize bir rahmet bağışla. Muhakkak ki veren Sensin, duâ edip istediklerimizi bize bağışlayan Sensin. (Al-i İmrân Sûresi: 8.)

İsm-i Azamının mazharı olan Resûl-i Ekremine, onun âl ve ashâbına, kardeşleri olan diğer peygamberlere ve kendisine tâbî olanlara salât ve selâm eyle. Duâmızı kabul buyur ey merhametlilerin en merhametlisi.

Amin!
Sözler | On Altıncı Söz | 184

Nur_Yazar

Well-known member
AMİN..
Hesap Günü'nün sahibi, affı bol, affeden, Alemlerin Rabbi Allah'ım. Sadece sana kulluk ederiz. Yalnız senden yardım istiyoruz. Bizi nimete kavuşturduklarının yoluna ilet; sapıkların ve gadaba uğrayanların değil." Fatiha:1-7
"Ey Rabbimiz! Bizden bunu kabul buyur; şüphesiz sen işitensin, bilensin." Bakara:127
Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et; zira, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin." Bakara:128
"Ey Rabbimiz! Onlara, içlerinden senin âyetlerini kendilerine okuyacak, onlara kitap ve hikmeti öğretecek, onları temizleyecek bir peygamber gönder. Çünkü üstün gelen, her şeyi yerli yerince yapan yalnız sensin." Bakara:129
Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru! Bakara: 201 Ey Rabbimiz bize sabır, cesaret ve sebat ver, kâfirlere karşı bize yardım et! Bakara: 250
Ey Rabbimiz, unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmediği işleri de yükleme, bizi affet, bizi bağışla, bize acı, sen bizim Mevlamızsın. Kâfirlere karşı bize yardım et! Bakara 286
Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi kaydırma! Bize, tarafından rahmet bağışla! Lütfu en bol olan sensin. Ali İmran: 8 Kaynakwh:
Ey Rabbimiz, iman ettik; günahlarımızı bağışla, bizi Cehennem azabından koru. Ali İmran: 16 Kaynakwh:

Ey Rabbimiz, günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığı bağışla; yolunda sabit kıl; kâfirlere karşı bizi muzaffer eyle! Ali İmran: 147 Ey Rabbimiz, "Rabbinize inanın" diyen davetçiyi işittik, hemen iman ettik. Artık bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al! Ey Rabbimiz, bize, peygamberlerin vasıtasıyla vâdettiklerini de ikram et ve kıyamette bizi rezil-rüsvay etme; şüphesiz sen vâdinden caymazsın. Ali İmran: 193-194
Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, müslüman olarak canımızı al! Araf: 126
Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duâmı kabul et, kıyamette hesab olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! İbrahim: 40-41
Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat! Şuara: 83

Ukde

Member
Amin Allah razı olsun...

Hamdini sözüme sertac ettim, Zikrini kalbime mi'rac ettim, Kitabini kendime minhac ettim. Ben yoktum var ettin, varligindan haberdar ettin, askinla gönlümü bikarar ettin.

Inayetine sigindim, kapina geldim, hidayetine sigindim lütfuna geldim, kulluk edemedim afvina geldim.

Sasirtma beni dogruyu söylet, neseni duyur, hakikati ögret.

Sen duyurmazsan ben duyamam, sen söyletmezsen ben söyleyemem, sen sevdirmezsen ben sevdiremem. Sevdir bize hep sevdiklerini, yerdir bize hep yerdiklerini, yar et bize erdirdiklerini.

Sevdin habibini kainata sevdirdin: Sevdin de hil'at -i risaleti giydirdin, Makam-i ibrahim'den Makam-i Mahmuda erdirdin. Server-i asfiya kildin. Hatem-i enbiya kildin. Muhammed Mustafa kildin.

Salat-ü selam, tahiyyat-ü ikram, her türlü ihtiram ona , onun Al-i Ashab-u etbaina ya Rab!
Amin.

Nur_Yazar

Well-known member
Amin Amin....

(IFTAR ANINDA VE IFTARDAN SONRA DUALAR)

Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rizkike eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym.

Manasi: “ Allah’im! Senin için oruç tuttum, Senin için rizkinla orucumu açtim. Ancak Sana tevekkül ettim. Seni hamdinle tesbih ederim. Allah’im Benden kabul buyur. Çünkü Sen isiten ve bilensin.”

Iftar zamaninda oruçlunun reddedilmeyecek duasi vardir. Abdullah b. Amr der ki:

“Allah Resulü (s.a.v) iftar ettiginde söyle dua ederdi:

“Allahümme inni es’elüke bi rahmetikellti vesiat külle sey’in en tagfirali.

Manasi: “ Allah’im! Her seyi kusatan rahmetinle beni bagislamani dilerim.”

Efendimiz (s.a.v) bir kavmin yaninda iftar ettigi zaman söyle dua ederdi:

“Oruç tutanlar yaninizda iftar etsin, melekler de sizin için istigfar getirsinler.”

IFTAR DUALARI(Mübarek Günve Gecelerde Yapilacak ibadetler ve okunacak dualar-Yusuf TAVASLI)

IFTAR SOFRASINDA DUA

“Allahümme, yâ vâsial’magfireti! Igfirli, veli’vâlideyye ve lil’mü’minine yevme yekûmül hisab birahmetike yâ erhamer’râhimin.”

Manasi:

“Ey bagislamasi bol olan Allâh’im. Beni, anami-babami ve bütün iman edenleri kiyamet günü, hesap gününde magfiret buyur.(günahlarimizi bagisla).”

Iftar sofrasinda oturmus, iftar saatini beklerken, devamli bu duayi okuruz. En az üç kere, ençogu ise yüz kere tesbihleyip çekebiliriz.

Bu duanin ma’nasindan da anlasildigi gibi bu duayi okumak çok faydalidir. Bu dua istigfardir.

Kisi su gelen duâyi da çok okumalidir. Ma’nasini da aklina almalidir. Yüce Rabbimizin her seyi kusatan o genis rahmet ve merhametinin sebep ve vesile kilarak istemesini bilmek, kisiyi yüce mertebelere ermeyi nasip eder.

“Allahümme inni es’elüke birahmetikelleti vesiat külle sey’in entagfira li”

Manasi: Allah’im! Her seyi kusatan her seyi içine alan o genis rahmetinle beni bagislamani diliyor ve benim günahlarimi, hata ve kusurlarimi affetmeni istiyorum.

Bir de iftar edince orucumuzu açinca Allah’a sükür duasi ederiz. O dua sudur.

IFTAR EDILINCE DUA
CANDLE_2.GIF

Allahümme leke sumtü ve bike amentü ve aleyke tevekkeltü e alâ rizkike eftartü. Ve savmel’gadi min sehr-i Ramazane neveytü fagfirli mâ kaddemtü ve mâ ahhartü.

Manasi:

Allah’im, senin rizan için oruç tuttum, sana inandim, sana güvendim, senin rizkinla orucumu açiyorum. Ramazân-i Serifin yarinki günü orucuna da niyyet ettim. benim geçmis ve gelecek günahlarimi yarliga (bagisla) demektir.

Allâh, cümlemizin tuttugu oruç ibadetlerimizi kabul buyursun. Âmin!...

Cenâb-i Hak, oruç ibadetiyle nefisleri terbiye olan kullarindan eylesin!

TÜRKÇE DUA

Yâ Rab! Ancak sana kulluk ederiz. Yâ Rab! Bütün Ibâdetlerimizde ancak senden yardim isteriz. Bütün hayirli islerimizde senin lütfunu bekleriz. Lûtfeyle, bize yardimini esirgeme Yâ Rabbi! Mübarek Ramazanda magfiretine eren, kullarinin içine bizleri de girmek nasib eyle Yâ Rabbi!”