Allah rızası için dualarınıza ihtiyacım var

makas

Yeni Üye
Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar.Daha siteye girer girmez buradan istekte mi bulunuyorsun diye düşüneceksinizdir belki ama çok zor durumdayım....20 yaşındayım bu yaşıma kadar 3 ameliyat geçti başımdan büyük ihtimalle bundan sonrada 2 defa daha ameliyat olacam.bunlar beni hiç üzmüyor rabbimden gelenin başım gözüm üstünde yeri var acısıysa çekerim hiç problem değil.ama aksilikler hep üst üste geliyor.tekrar 2 defa daha ameliyat olacam biri kalça tarafından biri göğüs bölgesinden fakat maddi durumum pek elverişli değil bu yüzden aileme bile söyleyemiyorum sonuçta yok olmayınca olmuyor.bunada şükür ettim bugüne kadar karnım doyuyor hamd olsun.belki beni ayıplayacak arkadaşlar olacaktır bugüne kadar haram günah ne varsa yapmışımdır alkol vs.... ama karşıma bir kız çıktı beni baştan aşağı herşeyimle huyumla suyumla yapmam gereken ibadetlerimle herşeyi öğretti ondan Allah binkere razı olsun.ama beni sebepsiz yere bıraktı gitti ailemden yeteri kadar sevgi görmedim ben ona sımsıkı sarıldım hemde doğruları bana öğrettiği için çok bağlandım ama oda ansızın suçum günahım yokken çekti gitti o gittikten sonra 2 hafta oldu namaza başladım çok şükür.ama o olmadan yapamıyorum dayanamıyorum işime gücüme vakit ayıramıyorum kafayı yemek üzereyim.herşey üst üste geliyor anlamıyorum.üstüne maddi sıkıntı çekmeye başladım o gittikten sonra sanki bir anda bütün musibetler başımı sardı.herbirine eyvallah aç bıraksın rabbim eyvallah , sağlığımdan olayım onada eyvallah ama rabbim benden sevdiğimi aldı kopardı.ayrıldıktan sonra namaza başladım belkide dedi bana ya kulum sana verdim akıllanmadın alayım bak bir nasıl oluyor gibisinden bilmiyorum arkadaşlar belki saçmalıyorum şuan çok kötü bir durumdayım psikoloji kalmadı hiçbirşeyim yok Allahtan başka.sizden tek bir ricam olacak Allah rızası için Peygamber efendimizin aşkı için bana dua edin sevdiğim bana geri dönsün zor günlerim geçsin.dayanamaz oldum artık nolur kardeşler Allah rızası için dualarınızı bekliyorum Allaha emanetsiniz.

Abidin1

Well-known member
Allah yardımcınız olsun Sn. Kardeş.
Mesajı okuyunca Aklıma Hz. Peygamber efendimizin ettiği bir dua geldi.

"Allah'ım ! Bedenime sağlık ver, gözüme sağlık ver, sağlığı benim varisim kıl (son nefesime kadar beni sağlıklı eyle) Halim ve Kerim olan Allah'tan başka ilah yoktur. Ulu arşın sahibi Allah'ı noksan sıfatlardan tenzih ederim. Her türlü övgü alemlerin Rabbi Allah'a mahsustur."

akna

Well-known member
Allah cc yar ver yardımcınız olsun kardeş
Birinin sevgisini kalbinize koyabilen,
zamanı geldiğinde başka birinin sevgisinide kalbinize koymaya Kadirdir elbet
dünya imtihan yeri, çile yeri, ticaret yeri
mükafat ve rahatlık amellerimize göre öldükten sonra inşaAllah
Rabbim hakkınızda herşeyin hayırlısını nasip eylesin
hakkınızda hayırlı eylediğine gönlünüzü razı eylesin
hastalığınızıda günahlarınıza keffaret eylesin
sabredenlerden eylesin inşaAllah.. amin

bizar

Well-known member
Allah hakkınızda hayırlı olan ne ise onu versin kardeş dünya bir kişi üzerine kurulu değildir her zaman her istediğimiz olmayabilir.Sadece sizin için geçerli bir şey değil bu belkide böyle olması sizin için daha hayırlıdır.Olumsuz düşünmeyin zamanla daha iyi ortaya çıkar başınıza ne geldiyse sebebi ve sonucu her zorlukla birlikte mutlaka birkolaylık vardır , neden böyle oldu diye sorup sorgulamak yerine gelen derde musibete sabır göstermek dua etmek lazım..Allah yardımcınız olsun..

þifaa

Well-known member
durumunu anlıyorum kardeş.Benim yaşadıklarımda birebir aynı olmasa da senin yaşadıklarına benzer bir durumda.Bende 2 yıl süren bir ilişki yaşadım.İlk başlarında aramızda pek birşey yoktu.geziyorduk dışarda dolaşıyorduk.Ben onla takılana kadar ağzıma bir damla alkol almamıştım.5 vakit namaz kılamıyordum ama haramdan da olabildiğince kaçmaya çalışıyordum.Benim yaşadığım ilişkide de karşı taraf dindardı.yani 5 vakit namazını kılardı ve kapalı bir kızdı.ve bana karşı sanki hiç bitmeyecek gibi sewgisi wardı.O na karşı hep ii davranmaya çalıştım ne istediyse yaptım.ama gelgelelim durduk yere beni terk etti.ayrı yerlerde okuyorduk ve ayda bir anca görüşebiliyorduk.sanırım gitgide sewgi azaldı.çok kötü olmuştum zaten gurbettesin bide böle ayrılıklar çekilmiyor gerçekten.

daha önce hiç sağlık problemim yoktu.Arkasından hiç ağlamadım dön diye.hep içime attım.ama içimi kemiriyordu.çok kötü hale düştüm gittim camiye cuma günü namaz kıldım ağlayarak dua ettim.rabbim bana huzur ver içimi senin sewginden başka hiçbirşey dolduramasın dedim.1 haftası yatakta geçen yemek dahi yemeyen ben düzelmiştim.eskisi gibiydim ve rabbim acımı azaltmıştı.sonra gene gaflete daldım üvi ortamında bir sürü kız war.aralarından bir kaç tanesi benle arkadaş olmak istediğini başkaları vasıtasıyla sölediler.ilk başta aldırmadım çünkü sütten ağzım yanmıştı bir kere.Allahdan başka yar olamayacağını bildiğim halde gene gittim biri ile birlekte olmaya başladım..sonuç; 1 hafta sürdü yapamadım sanki akıl almaz bi kuvet beni ondan soğutuyordu.ilk günler heyecanlı gibi olsa da dayanamadım aşırı derecede kötü oldum ve bıraktım.
mart ayı dert ayıdır dedim sonra gene eskisi gibi düzeldim.Aksilikler bitmedi ben onu unutmuşken 2 yıl ilişki sürdürdüğüm şahsiyet bana pişmanım hata yaptım diye mesaj attı.kafayı yicek gibi oldum çünkü rabbim bana onun acısını unutturmuştu..1 ay boyunca istemiyorum desemde peşimi bırakmadı.gönlüm razı olmadı ağlamalarına dayanamadım bir şans daha verdim ama gene ben ilişkiyi sürdüremedim çünkü ona eskisi gibi bakamıyordum.içim içimi kemirdi ayrılmak çok zor oldu çok ağladı yalvardı yakardı.en sonunda zorda olsa bıraktım çünkü yapamıyordum olmuyordu zaten sewgim de yok gibi birşeydi..

SONUÇ:ben bu yaşadıklarımdan dolayı şuan depresyon tedavisi görmekteyim.günler çok zor geçiyor.hep bir halsizlik, iştah eksikliği,mutsuzluk,huzursuzluk,ve içimi kemiren bi sıkıntı war.inancım olmasa belkide çoktan bu acıya dayanamayıp cehennem çukurlarını boylamıştım.3 aydır bu hastalıkla savaşıyorum.yüksek dozda antidepresan kullanıyorum.1 aydır 5 vakit namaz kılıyorum kuran okumayı unutmuştum öğrendim 6. cüze geçeceğim inş.elimde her gün tesbih...hep af diliyorum.bazen gücüm yetmiyor sadece farzları kılıyorum.sabır gösteriyorum.bazen kıyametin kopması için ve Allahtan canımı alması için yalvarıyorum.Anlayacağın herkezde ayrı bi dert bi sıkıntı war.bunların temel nedeni GERÇEK VE SONSUZ SEWGİYİ BAŞKA YÖNLERE SAPARAK ARAMAKTAN KAYNAKLANIYOR.rabbim inş bütün tövbe eden ve yardım isteyen kullarını rahmetiyle bağışlar ve onları hem bu dünyada hem öbür dünyada afiyet ve sıhhat verir inşaallah.