Cemaat ile namaz

yolcu

Active member
Cemaat ile namaz kılmanın önemini ve değerini zaten hepimiz biliyoruz. Ama benim şöyle bir sorunum var ki ben tek başıma daha bir huzur içinde namazımı kılabiliyorum. O şekilde kendimi Allah' a daha yakın hissediyorum, başımdan ayağıma kadar mutluluk içinde oluyorum. Kendimi ne kadar zorladıysam da cemaat ile kıldığım namazlardan aynı tadı alamıyorum. Buradan camiye gitmediğim çıkarılmasın ama nedense tek başına ibadeti daha bir lezzetli buluyorum. Anlamadım nedendir. Yabani miyim acaba ???? Cemaatle namazı da aynı şekilde lezzetlendirebilmek için ne önerirsiniz bir de sizlerin görüşlerini alayım dedim.

nurhadimi

üye Sorumlusu
Himmmm Namaza Başlamadan önce şöyle Bir Gözünüzü Kapayin Yalniz Başiniza Olduğunuzu Düşünün Sonra Zaten Namaz Başlayinca Yalnizsiniz Demektir

Nasil Ifade Edilmişti

Yüzbinlerce Ruh Ama Bir Tek Ruh:muhammediruh Olmaktir Cemaat Olmak

Birde Bu Bir Vesvese Olabilir öyle Hissettiğinizde Efendimizin Miraç Anini Animsayin Sizinde Miraçta Olduğunuz Akliniza Gelecektir

Rabbim Cemaatte De Tek Olduğunuz Zamanlardaki Huşuyu Yakalayabilmenizi Nasip Etsin(ziyadesiyle De Olabilir:)duanin Hangi şekli Size Uyarsa Rabbim Onu Kabul Etsin:) )

yolcu

Active member
:) O vakit ikisine de amin Allah hangisini nasip ederse artık.

Lakin esas sorun nedir onu anlamaya çalışıyorum. Mesela katıldığım sohbetlerde eğer vakit girmişse doğal olarak cemaat olarak orada da namaz kılıyoruz ama orada kıldığım namaz tek başına kıldığım zaman olduğu gibi lezzetli oluyor. Acaba cami cemaati olunca neden olmuyor onu anlayamıyorum...