Gizlimi açığımdan...

Muvahhid1

Well-known member
Es-Selamü Aleyküm kardeşlerim...

Muhammed Sıddık Farukî'nin "O(s.a.v.) Böyle Dua Ederdi" kitabının Teslim ve Tevekkül bölümünden...

ALLAHım! Kalplerimizi zikrinle aç, nimetini tamamla, fazlından bize lütufta bulun ve bizi salih kullarından eyle.
Ya RAB! Bana vermiş olduğun nimetlerin şükrünü eda etmeyi, güzel ibadet yapabilme imkânını bahşetmeni dilerim. Ya RAB! Senden bütün hayırları isterim. Hayatımı hayırla başlatmanı ve hayırla hitama erdirmeni, sıhhat bozucu zarar olmaksızın ve dalalete götürücü fitne olmaksızın Seninle buluşma iştiyakı vermeni dilerim. Beni kötülüklerden korursan muhakkak ki kıyamet günü ona rahmet edersin, işte o da en büyük kurtuluştur.
ALLAH'ım! Kalplerimiz, nasiyelerimiz ve azalarımız Senin Kudret elindedir. Bizi onların hiçbirisine malik kılma. Eğer böyle yaparsan da, Sen bizim velimiz ol ve bizi dosdoğru yola hidayet buyur.
ALLAH'ım! Söylediğim her sözün veya yaptığım herhangi bir yeminin, ya da adadığım her adak Senin dileğine bağlıdır. Senin dileğin bunların hepsinin önündedir. Dilediğin olur, dilemediğin olmaz. Senin iznin olmadan ne bir kımıldama ne de bir güç olur. Şüphe yok ki Sen her şeye gücü yetensin.
ALLAH'ım Senden, Senin sevdiğin amelleri işlemem, Sana gerçek tevekkülde bulunmam ve Sana karşı hüsnü zanda bulunmam için yardımını dilerim.
ALLAH'ım! Beni Sana tevekkül eden ve Senin de kendilerine kifayet ettiğin kullardan eyle. Senden hidayet dileyip hidayet ettiğin kullarından eyle ve yine Senden yardım dileyip yardım ettiğin kullarından eyle.
Allah'ım! Kalbimden geçenler, Senin korkun ve Senin zikrin olmasını nasip buyur. Himmetimi ve arzularımı Senin sevip razı olduğun şeyler eyle.
ALLAH'ım! Açlık ve ferahlık gibi imtihan ettiğin şeylere karşı hakkın sünnetine ve islam şeriatına sarılmayı nasip et.
ALLAH'ım! Senden, Senden korkacağım ana kadar, hidayete erdirdiklerinin muvaffakiyetini, yakin ehlinin amellerini, tevbe edenlerin içtenliğini, sabredenlerin azmini, Senden korkanların ciddiyetini, Sana rağbet edenlerin arzusunu, ver'a ehlinin kulluğunu ve ilim ehlinin irfanını isterim.
ALLAH'ım! Senden Senin rızanı kazandıracak ibadetler işlemeyi ve Sana isyandan beni koruyacak korkuyu isterim. Yine Senden, Sana karşı samimi, içten tövbe ile tövbe edecek, bütün işlerimde Sana karşı tevekkül edecek ve Sana karşı hüsnü zanda bulunacak korkuyu isterim. Nuru yaratanı tesbih ederim.
ALLAH'ım! Bize, Sana isyan etmeye engel olacak korkuyu, bizi Cennetine ulaştıracak itaati ve dünya müsibetlerini önemsetmeyecek miktarda yakini ihsan et. Bizi yaşattığın sürece kulaklarımızdan, gözlerimizden ve kuvvetimizden yararlandır. Ve onları (ölünceye kadar) sıhhat u afiyette kıl. İntikamımızı bize zulmedenlerin üzerine sal ve bize düşmanlık edenlere karşı bizi muzaffer eyle. Bizleri dinimizle alakalı müsibetlere maruz bırakma, dünyayı en büyük gayemiz, düşüncemiz ve ilmimizin varıp dayandığı son nokta yapma ve bize etmeyenleri üzerimize musallat etme.
ALLAH'ım! Sevgini bana her şeyden daha sevimli kıl ve korkunu bana her şeyden daha korkulur kıl. Sana kavuşma aşkıyla benden dünya ihtiyaçlarını gider. Ehl-i dünyanın gözlerini dünyalarında karar kıldığında, benim gözlerimi de Senin ibadetinde karar kıldır.
ALLAH'ım! Beni azami şekilde şükrünü eda eden, Seni en çok zikreden, öğüdüne en çok uyan ve vasiyetini en güzel tutan kişi eyle.
ALLAH'ım! Senden, Seninle mutmain olmuş, Seninle karşılaşacağına inanan, takdirine kazana razı ve ihsanına kanaat eden bir nefis istiyorum.
Ey sabahı aydınlatan, geceyi sakin kılan, Güneş ve Ay'ı bir hesap üzere hareket ettiren ALLAH'ım! Bana borcumu ödemekte kolaylık ver, fakirlikten beni uzak kıl ve Senin yolunda cihad edebilmek için bana güç ver.
ALLAH’ım! Rahmetini umuyorum, göz açıp kapayıncaya kadar beni nefsimle baş başa bırakma. Bana vermiş olduğun güzellikleri benden alma, şu bir gerçek ki, senin verdiğini kimse alamaz. Sana karşı hiçbir kimsenin koruması kimseye faydası dokunmaz.
ALLAH’ım! Yaptığım her dua, Senin rahmet ettiğin, etiğim her lanet de Senin lanet ettiğin kimsenin üzerine olsun. Sen, dünya ve Ahret’te benin dostum ve velimsin; beni Müslüman olarak öldür ve Salih kullarının arasına ilhak eyle buyur.
ALLAH’ım! Bana, kendimi bulmayı ilham et ve beni nefsimin şerrinden koru.
ALLAH’ım! Senden, bozamayacağım bir ahid isterim. Ne de olsa ben bir beşerim. Hangi mümine, eziyet verdiysem, ona kötü söz söylediysem veya ona vurduysam ya da ona lanet okuduysam bütün bu yaptıklarımı onun hakkında namaz, zekat ve Sana yaklaştırıcı bir yakınlık kıl.
ALLAH’ım! Beni güzel ahlakla ahlaklandır. Ve o güzel ahlakta bana sebat ver. Gerçekten güzel ahlaka beni sevk eden ve bana sebat veren Sensin. Kötü ahlaktan beni uzak tut. Senden başka beni kötü ahlaktan uzak tutacak yoktur. RABBİM! Nefsime takvasını ver ve onu pak eyle, onu ancak Sen pak edersin. Onun velisi ve mevlası sensin.
ALLAH’ım! Beni nefsimin şerrinden koru, işimde beni rüşte etmede kararlı kıl.
ALLAH'ım! Gizlimi açığımdan daha hayırlı kıl, açık halimi de yararlı eyle.
ALLAH'ım! Sapmayarak ve saptırmayarak bana, insanlara bahşettiğin mal, aile ve çocuğun hayırlısından vermeni Senden niyaz ederim.
ALLAH'ım! Beni ilimle zengin kıl, hilimle güzelleştir ve baka takva ver.
ALLAH'ım! Seni zikretmem, Sana hakkıyla şükretmem ve Sana güzelce ibadet edebilmem için bana yardım etmeni dilerim.
ALLAH'ım! Nefsimizden, ancak Seninle malik olduğumuz şeyleri sorduğun gibi, bize Seni razı edecek işleri yapmayı da nasip et.
ALLAH'ım! Gayb ilminin ve yarattıklarının üzerindeki kudretin hatırına, yaşamam benim için daha hayırlı ise beni yaşat! Yok, eğer ölüm beni için daha hayırlıysa –ki Sen bunu muhakkak bilirsin- o takdirde beni öldür. ALLAH'ım! Gizli açık Senden korkmayı dilerim. Rıza ve öfke hallerimde de Senden ihlas kelimesini, zenginlikte ve fakirlikte rızanı ve iktisat bulunmayı dilerim. Senden bitmeyen nimeti ve kazadan sonra rızayı, kesilmeyen gözaydınlığı, ölümden sonra güzel bir hayat dilerim. Cemaline bakmak ve Sana kavuşmak lezzetini dilerim. Muzır bir şeye veya saptırıcı bir fitneye maruz kalmaktan Sana sığınırım.
ALLAH'ım! Bütün işlerimizin sonunu ve akıbetini hayırlı kıl. Dünyada rezil olmaktan ve ahret azabından bizi koru.
ALLAH'ım! Nezdinde, isteyenlere vaat etmiş olduğun vaadin hakkı için Senden dilerim. Çünkü nezdinde sadece Senden dileyenlerin dilediklerinin kabulü için müspet vaadin vardır. Dualarına icabet etmiş olduğun ve yalvarışlarını kabul ettiğin, denizlerde ve karada ikamet eden herhangi bir erkek ve kadının yararlı dualarına bizi ortak etmeni, bize ve onlara afiyet vermeni, bizden ve onlardan kabul etmeni, günahlarımızdan ve onların günahlarından vazgeçmeni-affetmeni- yine Senden dilerim. Çünkü bize indirmiş olduğun hükümlere iman ettik, Resulüne tabi olduk. Artık bizi nezdinde şahadet eden kimselerden yaz.
ALLAH'ım! Yüce katından, kalbimi hidayet edecek, işimi toparlayacak, dağınıklığımı giderecek, yitiğimi ortaya çıkaracak, açığa çıkardıklarımı yüceltecek, amelimi tertemiz yapacak, doğru yolu bana ilham edecek, ülfet edeceğim dostumu temin edecek ve her kötüden koruyacak bir rahmet dilerim.
ALLAH'ım! Bana dinden sonra küfre yer bırakmayacak bir iman ve yakin lütfet. Dünya ve ahrette Senin nazarında şerefini elde edebileceğim bir rahmet ihsan et.
ALLAH'ım! Hakkımızda vereceğin hükmünde, lütfünle kurtuluşu, şehitler menzilini, bahtiyar kulların yaşantısını ve düşmana karşı yardımını dilerim.
ALLAH'ım! Görüşüm zayıf, amelim eksik olsa bile ben Senden işimin bir an önce görülmesini dilerim. Senin rahmetine muhtacım. Ey işlere hükmedip gören, gönüllere şifa veren! Denizleri birbirine karıştırmayıp aralarını ayırdığın gibi beni cehennem azabından, helak dellalinden, kabirler fitnesinden(azabından) kurtar.
ALLAH'ım! Görüşüm kısadır, Sana söyleyemediğim isteklerimi, Sana ulaştıramadığım niyetlerimi kabul buyur. Kendilerine iyilik yapmayı vaat ettiklerinin hatırına ve kullarından kendilerine iyilik yapacağın kimseler gibi beni de kabul edip tıpkı beni de onlar gibi eyle! Ey âlemlerin RABBİ! Rahmetini dilerim.
Sağlam ipin, doğru yolun sahibi olan ALLAH’ım! Vaid günü Senden güvenceyi, hulud günü Senden cennetini isterim. Hem de huzurunda bulunan mukarreb melekler ve çokça secde edenlerle, sözlerinde duran şanslı kullarla birlikte. Çünkü Sen Rahim’sin, Vedud’sun, dilediğini yaparsın.
ALLAH'ım! Bizi sapmadan, saptırmadan doğruya eren, hidayet rehberlerinden eyle! Dostlarınla dost haline, düşmanlarınla harp edenlerden kıl. Sevdiklerini, Seni sevdikleri için severiz. Sana karşı gelenlere Senin düşmanlığın için düşman oluruz.
ALLAH'ım! Duam budur, kabulü Sendedir, gayretimiz budur, dayandığımızda ancak Sensin.
ALLAH'ım! Kalbime nu verip aydınlat, kabrime nur, önüme nur, arkama nur, sağıma nur, soluma nur, üstüme nur, altıma nur, kulağıma nur, gözüme nur, saçıma nur, derime nur, etime nur, kanıma nur, beynime nur ve kemiklerime nur verip aydınlat!
ALLAH'ım! Bana bir nur ver ve onu bana büyüt. Bana bir nur kıl. RABBİMİZ! Nurumuzu bize tamama erdir ve ben biliyorum ki Sen, her şeye gücü yetensin.
ALLAH'ım! Yüce ahlak sahibi, Kamil resul Efendimiz Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem)’e, O’nun aline ve ashabına salt u’s-selam eyle.

ALLAH'ım! Senden, Resulünün, Habininin hiçbir kötü söz sadır olmamış dilinden Sana edilmiş Dualarla Dualarımızı sunuyoruz. Bizlere Affı mağfiret eyle ve bizleri Razı olduğun kullarının arasına kat anne ve babalarımızıda ve Mahşer anında bizleri Salihlerle birlikte dirilt. Muhakkak Sen'in O Din Günün gelecektir.

Amin...

ALLAHa emanet olunuz
Selam ve Dua ile...

Hakikat

Well-known member
ALLAH'ım! Senden, Resulünün, Habininin hiçbir kötü söz sadır olmamış dilinden Sana edilmiş Dualarla Dualarımızı sunuyoruz. Bizlere Affı mağfiret eyle ve bizleri Razı olduğun kullarının arasına kat anne ve babalarımızıda ve Mahşer anında bizleri Salihlerle birlikte dirilt. Muhakkak Sen'in O Din Günün gelecektir.

Amin...

amin kardesim