Yardım

zülfikarým

New member
Öncelikle S.Aleykum kardeşler.
Bu sitede daha yeniyim.
Fransızca ya ilgim var; kendim bazı konularda ,telafuz da olmak suretiyle(yakınım vasıtası ile) , ilerlettim.Ama grammer mesela yok.Günlük konuşma gibi , sayıları sayma gibi becerilerim var.Bu dile bayılıyorum.Bunu hem uhrevi hem dünyevi cihette değerlendirmek isterim.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.Üniv. öğr.yim.-4.senem-mesleğim itibariyle ing. yide iyi bilmem gerekiyor.Onda ne kötüyüm ne çok iyi.Onun için mecburi planlarım var.Fakat fransızca yıda bir kenara atmak istemiyorum."merak ilmin hocasıdır" demiş Üstad, öyleyse merakım var, bunu değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum.

Belki konular kısmına yazmamam gerekiyordu, özür diliyorum.Nereye yazabilirim , bu tür sorularımı bir üye şahsa nasıl yazarım?Açıkçası ilk kez forum kullanıyorum.

FaKiR

Meþveret Bþk.
Forumumuzda , Fransizca Risale bolumu, ayriyeten fransiz dilini ogrenmek isteyenler için ayri bir kategori mevcuttur.bu kategoriler altinda yazabilirsiniz.

vecize cevirerek basliyabilirsiniz mesela :) gramer hatalariniz olursa duzeltebiliriz.

Lieclillah

Active member
Bahsettiginiz kategorilere biraz baktik.
Guzel islenmis konular fakat bir eksik var.
Ve bu aslinda fransizcayi bilmeyipte ogrenmek istiyenler icin (kanaatimizce) buyuk bir eksiktir.
Derslerde fransizca kisimlarin turkce okunuslarinin da belirtilmesi lazim gelir.
Cunku Turkcenin okunusuyla fransizcanin okunusu arasinda cok fark var.
Turkcede harf nasil yaziliyorsa oyle okunuyor ama fransizcada hicte oyle degil.
Iki veya uc harf bir araya gelince tamamen farkli bir ses, farkli bir okunusu oluyor.
Fransizca dersler devam edecekse, bu hususa da dikkat edilirse, nur ustune nur olacak insa ALLAH.
Tum emektarlarin yuregine ozune saglik olsun. Cenab-i Hak ecrinizi bol eylesin. Amin! Meveddet ile...

FaKiR

Meþveret Bþk.
Bahsettiginiz kategorilere biraz baktik.
Guzel islenmis konular fakat bir eksik var.
Ve bu aslinda fransizcayi bilmeyipte ogrenmek istiyenler icin (kanaatimizce) buyuk bir eksiktir.
Derslerde fransizca kisimlarin turkce okunuslarinin da belirtilmesi lazim gelir.
Cunku Turkcenin okunusuyla fransizcanin okunusu arasinda cok fark var.
Turkcede harf nasil yaziliyorsa oyle okunuyor ama fransizcada hicte oyle degil.
Iki veya uc harf bir araya gelince tamamen farkli bir ses, farkli bir okunusu oluyor.
Fransizca dersler devam edecekse, bu hususa da dikkat edilirse, nur ustune nur olacak insa ALLAH.
Tum emektarlarin yuregine ozune saglik olsun. Cenab-i Hak ecrinizi bol eylesin. Amin! Meveddet ile...

Bu hususta bize yardimci olup eksiklerimizi tamamlamak isterseniz, sizlere cok mutesekkir oluruz.