Eşrefpaşalılar Filmi

mihrimah

Well-known member
Eşrefpaşalılar Filminin Konusu

İzmir Eşrefpaşa’dan gelip İstanbul’a yerleşmiş iki dosttan biri olan Tayyar, büyük bir mafya lideri olurken; Davut, namusuyla kahvesini işletmektedir. İkisi de aynı kadını sevmiştir, fakat Madam Eleni, Davut’u sevmesine rağmen Tayyar ile evlenmek zorunda kalmıştır. Tayyar, gönlünün Davut’ta olduğunu bildiği Madam’ı ortada bırakır. Tayyar, Davut’un evlâtlığı Nusret’i kendi yoluna çekerek intikam almayı düşünür. Nusret iki dünya arasında bocalarken mahallenin metruk camisine bir Hoca tayin olur ve olayların seyri değişmeye başlar.
Yönetmen : Hüdaverdi Yavuz
Senaryo : Burak Tarık
Oyuncular : Sinan Taymin Albayrak, Burak Tarık, Deniz Özpınar, Serkan Öztürk, Savaş Bayındır
Filmin Türü : Komedi, Drama
Orijinal Adı : Eşrefpaşalılar
Yapımcı Firma : Anse Film
Yapım Yılı : 2010Yapım
Ülkesi : Türkiye
Orijinal Dili : Türkçe
Filmin Süresi : 105 dakika
Resmi Sitesi : http://esrefpasalilar.com.tr/
Dağıtıcı Firma : MedyavizyonVizyon Tarihi :05.03.2010

mihrimah

Well-known member
Eşrefpaşalılar" Filmini Seyredenler Ne Dedi?

vahşet olmadan aksiyon,küfür,argo olmadan komedi ve öpüşmeden aşkın olduğunu ispatlayan müthiş bir film.çekimleri sizi istanbulda ayrı bir hayale götürüyor.çok güzel jeneriklik sahneler var.hele yağmurlu sahneler müthiş romantik.dört beş yerde gülmekten kopuyorsunuz.türk sinemasında demekki iyi şeylerde oluyor....

AMAN ALLAHIM BİR FİLM BU KADAR MI GÜZEL OLUR.. [br]NE KADAR HASRET KALMIŞIZ, SEVİYELİ BİRFİLM SEYRETMEYE.. AİLECEK İZLENEBİLECEK HER YAŞTAN HERKESİN ANLAYABİLECEĞİ BİR ŞEYLER BULABİLECEĞİ BİR FİLM.. ÇOK BEĞENDİM AMA KISA GELDİ BİRAZ HEMEN BİTTİ SANKİ DEVAMI GELECEK DİYE UMUD EDİYORUM.. KEŞKE

Uzun zamandır böyle bir film izlememiştim.Bir filmin izlenmesi için içinde ille de kadın olması gerekmiyormuş.Hayatını gözden geçirmek ve bazı hakikatlerin farkına varmak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

muhteşem bir flmdi,kaliteli film içinde illaki mühtehcen sahne olmadan da oluyormu,kaliteli espri bel altına vurulmadan da yapılıyomuş demekki,herkesin izlemesi gerekli diyorum,her mesajı çağımızın derdine çare sunuyor,uygulaması da bize kalmış..

mihrimah

Well-known member
Senaryo güzel, oyuncuların rolleri oturmuş lakin çok daha usta yönetmen gözünden geçmeli idi.
Herşeye ramen bence çok güzeldi, ufak tefek aksaklıklar olsa da mesajı güzeldi.
Bu başlangıç, ümid ediyorum ki daha güzelleri gelecek. Millet iğrenç espirileri olan, edepten hayadan bi haber olan filmlere gişe rekorları kırdırıyorsa bu filme hayli hayli gidilmeli.
Kelebek filminden sonra güzel bir çalışmaydı. Allah muvaffak eylesin.amin.

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Baska izleyende varmis filimi (icimden bu sahsa gelen iltifatlar:020:)
61955.jpg

Eşrefpaşalılar filmine dair notlar aktaran Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, dikkat çeken bir ayrıntı olarak filmin kahramanı genç imamın çantasından çıkan kitaplardan birinin de "Risale-i Nur ciltleri" olduğunu belirtti.

Hakan'ın ilgili yazısı şöyle:
* Bu kadarını ben de beklemiyordum. Film tam anlamıyla “Genç bir imam olarak Fethullah Gülen portresi” filmi olmuş...

* Filmin konusu şu: Alkol ve uyuşturucu batağına saplanmış bir kabadayı mahallesine genç bir imam gelir ve her şey değişir...

* Ana tema ise şöyle bir şey: Genç bir cami imamı, hoşgörü, iyilik ve erdem sanatını kullanarak bir semti fetheder...

* Filmin mesajı ise şu: İyilik, erdem ve hoşgörü sayesinde kırık dökük bir cami imamlığından, uluslararası çapta dev bir cemaatin önderi olunabilir. Yani bir tür “İşte bizim sırrımız” denmek isteniyor.

* Film, sıradan izleyici için ne anlam ifade eder bilemiyorum ama şundan eminim: Gülen özlemi içinde yanıp kavrulan “Cemaat” mensuplarını kendinden geçirir.

* Filmde Fethullah Gülen’i canlandıran Sinan Taymin Albayrak, rolünün hakkını veriyor. “Kafa şişirerek değil, davranışlarıyla tebliğ yapan hoca” ancak bu kadar iyi anlatılırdı.

* Filmin sonunda “Teşekkür” listesinin en başında “O’na” sözcüğü yer alıyor... Buradaki “O”, Fethullah Gülen...

* Dikkat çeken bir ayrıntı: Genç imamın çantasından çıkan kitaplardan biri Risale-i Nur ciltlerinden biri...
* Son söz: Eğer “kendi cemaatinin gözünde Fethullah Gülen’in yeri ve önemi” meselesini kavramak istiyorsanız, bu filmi mutlaka görün...