ikaz

leon.

Active member
bazen ikaz vazifesi hiç ummadığınız yerde önünüze çıkabilir 80 li yıllarda askerliğimi yapmaktaydım askerlikte her gün gece dersleri oluyordu gece deslerini subaylar veriyordu bir bölük komutanı daha çok gece derslerine daha çok gelerek ders vermiye başladı her gece dersler değişik konularda olmasına rağmen o bölük komutanı her gece aynı konuya takılıyordu yine birgün başladı ecdadımıza ve dinimize yalan yanlış atıp tutuyordu hergün bu komutanın aynı yalanlarında ısrar etmesi canımı sıkmıştı 3 bölük 120 kişi civarında dersteydik bu 120 kişi arasında 2 kişi biri cami imamı biride kuran kursu hocasıydı bu dinimizi bilen hoca arkadaşlara dedim ki bu komutanımız görüyorsunuz yalan söylüyor dersi bahane ederek dinimiz ve ecdadımıza hakaret ediyor siz el kaldırarak komutanım anlattığınız konuda yanlışsınız demeniz lazım hadi dier arkadaşlar bu konuları bilmiyor ama siz dinimizi ve ecdadımızın asilliğini biliyorsunuz nasıl itiraz etmiyorsunuz dedim her ikiside biz karışmayız bu ters biri buna karşı çıkılmaz aman ha dediler ben komutanın daha fazla yalan konuşmasına ecdadımız ve dinimize laf etmesine müsaade edemezdim el kaldırdım ve yüksek sesle KOMUTANIM SİZ YALAN SÖYLÜYORSUNUZ dersi bahane ederek dinimiz ve osmanlıyı kötülüyorsunuz dedim şok olmuştu yaptığım biraz ağır kaçmıştı bende onu kendi bölüğünün askerlerinin yanında foyasını meydana çıkarmıştım...GEL LEN BURAYA DEDİ...vardım bana bir girişti tekme yumruk tokat beni adeta haşat etti her halde bi 3 dakika dövdü AMA O NE O DAYAĞI YİYEN BEN kendimi o kadar dinç o kadar sağlıklı hiç bir fiske yememiş gibi o kadar sağlıklı ve iyiyidim ki sanki o dayağı ben yimemiştim ve komutanın bana o destekli yumruk ve tekmelerini inanın duymadım hiç haberim olmadı ama komutana baktım kan ter içinde hızlı hızlı soluyor dayağı o yimiş gibi bitkin bi haldeydi ayakta zor duruyordu ders bitmiştir dedi tekrar yerime döndüm hoca arkadaşlarım benim yanımdan hemen uzaklaştı komutana karşı çıkan benle beraber gözükmek istemiyorlardı çünkü sonuçta komutanın tepkisi banaydı kalan askerlik süremde o komutan beni görse çaktırmadan yolunu değiştirirdi ve bu olaydan sonra kapısına hep 2 nöbetci dikti ben erdim o ise subay bu din düşmanları aslında hep böyle korkak dırlar... ALLAHIMA ÇOK ŞÜKÜR...dayak yime pahasınada olsa.. İKAZ..görevimi yaptım ama dayak yidiğimden haberim yok leon