İkram - Mehmet Akar

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
1631_b.jpg

İkram
Mehmet AKAR / Şahdamar Yayınları

Bediüzzaman Hazretleri, insanlık tarihinin en karanlık dönemlerinden birisinde gelmiştir. İnsanlık çapında bir ıslah ve tamirle vazifedardır. O kadar yokluklar içerisinde, bazen hizmete muvaffak olsun, bazen ihtiyacı görülsün, bazen ise izzetine gölge düşmesin diye özel ikramlara mazhar olmuştur. Rahman olan Cenab-ı Allah, merhameti gereği onun ve talebelerinin başlarını okşamış, hizmetlerini tebrik etmiştir. “Yolunuz doğru” denir gibi o ikramlarla teyit gelmiştir. Kuvvet muvazenesinin olmadığı yerlerde hususî bir surette korunmuşlardır. Bunun böyle olması da fevkalade normaldir. Zira, gaiplerden hediye gayba inananlara gelir.

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
S.A. bu kitabin elektronik versiyonuna nasil ulasabilirim?
tesekkurler

Bu eserin e-kitap versiyonu bizde bulunmamaktadır. Eser zaten cüz'i bir fiyata Nt ve bazı seçkin kitapçılarda bulunabilmektedir.. E-kitap olarak olan eserler Kütüphane bölümümüzde mevcut. Ayrıca ne tarz eserler arıyorsunuz söyleyin yardımcı olalım inşaAllah..

Selam ve dua ile..

bratan

New member
allah razi olsun..ama ben yurtdisindaasadigim icin turkiyeye surekli gidip alamiyorum..dolayisiyla elektronik ortamda olursa en azindan yazicidan cikarip okurum..risale i nur hakkinda yazilmis herhengi bir eserin elektronik versiyonu icin cok memnun olurum..rabbim yar ve yardimciniz olsun...vesselam

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr

bratan

New member
degerli kardesim inanin cok sevindirdiniz..rabbimde sizi sevindirsin iki alamdede..allah razi olsun..eger okuyabilecegim faydali olabilecek baska tavsiyeleriniz olursa kardesinizi haberdar ederseniz sevinirim..size dua edecegim insallah..vesselam

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
degerli kardesim inanin cok sevindirdiniz..rabbimde sizi sevindirsin iki alamdede..allah razi olsun..eger okuyabilecegim faydali olabilecek baska tavsiyeleriniz olursa kardesinizi haberdar ederseniz sevinirim..size dua edecegim insallah..vesselam

Allah cümlemizden razı olsun inşaAllah. Uzun süredir sizi göremeyince bizi unuttunuz zannettik :)

size Darulkitap İslam Ansklopedisini indirmenizi tavsiye ederim. Tıklayarak DarulKitap İslam Ansiklopedisi-900 cilt Eser- Tek Program indirmek için konuya geçebilirsiniz.

Kitap okuma konusunda seneyi bölümlere (aylara) ayırarak Siyer,Tefsir, Akaid, Fıkıh, İlmihal, Hadis , Büyük zatların eserlerini okuyabilirsiniz inşaAllah.. Yukarıda söylediğim program (Darulkitap İslam Ansiklopedisi) bu eserlerin hepsini kapsamaktadır. Ayrıca İslami Kütüphanemizden de ayrı olarak indirebilirsiniz..

Ayrıca vaktiniz olursa her gün bir Yasin-i Şerif okuyarak grubumuza katılabilirsiniz. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız :) .

Ayrıntılı bilgi için http://www.risaleforum.net/hatim-kampanyalari/38653-her-gune-bir-yasin-i-serif-kampanyasina-var-misiniz/ tıklayabilirsiniz. Yasin-i Şerif Programını bilgisayarınıza yükleyerek dinleyebilirsiniz ; http://www.risaleforum.net/islami-kutuphane/39418-yasin-i-serif-programi-indirmek-icin/

Bir de size Bilgisayarda kitap okumak için güzel bir program tavsiye edebilirim. sitemizde açılmış olan konuda (permalink) yandaki yazıya tıklayarak indirebilir ve daha rahat, gözü yormadan kitap okuyabilirsiniz inşaAllah..

Program başta biraz uğraştırabilir ama konuda, programda kitap okumak için gerekli tüm aşamaları yazdım.(permalink) (aynı link ve altındaki yazılar)

İnşaAllah sabırla kitap okuma programında okumayı öğrenirseniz,daha rahat, gözü yormadan bir ömür kullanabilirsiniz inşaAllah..

Şimdiden Hayırlı ve Bol Feyizli Okumalar :)

Allah a emanet olun... Dualarınızda bizleri unutmazsınız inşaAllah..
Selam ve dua ile...

bratan

New member
selamun aleykum
uzun zaman oldu yazamadim kusura bakmayin..dunyevi mesguliyetler malumunuz..allah razi olsun yardimlariniz icin..eger mumkunse ellenize bu tarz eserler gectiginde gonderirseniz cok sevinirim..
ayrica bir istirhamim olacak..allah nasip ederse tayland bangkoktaki bir universitede ustadin hutbe i samiyesi uzerine uluslararasi iliskiler bolumunde yuksek lisansa baslayacagim...bu konuda bana yardimci olacak eser yada bilgi gonderebilirmisiniz..allah yar ve yardimciniz olsun...vesselam

sara

Member
Allah hepinizden razi olsun.
bratan kardesim , masallah , Cenab-i hak , calismalarinizda , egitim hayatinizda , her daim kendi rizasi yolunda sizleri ihlas ile istihdam ve muvaffak eylesin.amin

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
selamun aleykum
uzun zaman oldu yazamadim kusura bakmayin..dunyevi mesguliyetler malumunuz..allah razi olsun yardimlariniz icin..eger mumkunse ellenize bu tarz eserler gectiginde gonderirseniz cok sevinirim..
ayrica bir istirhamim olacak..allah nasip ederse tayland bangkoktaki bir universitede ustadin hutbe i samiyesi uzerine uluslararasi iliskiler bolumunde yuksek lisansa baslayacagim...bu konuda bana yardimci olacak eser yada bilgi gonderebilirmisiniz..allah yar ve yardimciniz olsun...vesselam

Aleyküm selam bratan kardeşim, ben dervişane. Allah cümlemizden razı olsun kardeşim. meşgul etmek ne demek, aksine bizleri okumalarınızla , çalışmalarınızla çok mutlu ediyorsunuz. Allah çalışmalarınızda kolaylık versin inşaAllah.

Son mesajınızla ilgili olarak,

ingilizce Risale-i Nur Külliyatı arşivine ulaşmak için ; Read Risale-i Nur -A commentary on the Quran written by Bediüzzaman - yan yazıya tıklayabilirsiniz. ayrıca http://www.risaleinur.us/?c=1353 linkine tıklayarak Risale-i nur da ingilizce arama yapabilirsiniz inşaAllah.

Risale-i Nur ve Bediüzzaman hz.leri hakkında daha fazla ingilizce döküman için www.gencnur.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

ayrıca Testimonials about Risale-i Nur Collection and Bediüzzaman Said Nursi yandaki yazıya tıklayarak kendi sahasında uzman kişilerin Bediüzzaman hz. hakkındaki görüşlerine ulaşabilir, yazacağınız tez/makalelerde, vereceğiniz seminerlerde de atıfta bulunabilirsiniz inşaAllah. :)

ilaveten, İngilizce forum sitemizdeki The Risale-i Nur Collection (yazının üzerine tıklamanız yeterli) bölümünden Risale-i Nur ve Bediüzzaman Hz.leri hakkındaki derleme bilgilere ve videolara ulaşabilirsiniz inşaAllah.. ( ingilizce konusunda ihtiyaç olursa yardımcı oluruz inşaAllah).

ayrıca ingilizce Risale-i Nur makalelerinin ve eserlerinin yayınlandığı bir site olan www.risaleinur.us sitesinden de yararlanabilirsiniz inşaallah.

ayrıca Risale-i Nur ile ilgili yardımcı eser bulabilirsem buraya eklerim inşaAllah.

Son olarak, Yazacağınız tez, makaleleri bu kardeşinizle de paylaşırsanız , fakiri çok mesud etmiş olursunuz inşaAllah.

Cenab-ı Hakk sizleri çalışmalarınızda muvaffak eylesin inşaAllah. Allah yar ve yardımcınız olsun. Tevfikini refik eylesin inşaAllah.

Allah a emanet olun.

Selam ve dua ile..