İrmik Tatlısı

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
irmikt5tq4.jpg

Malzemeler:
1.1 kilo süt
2.1 su bardağı toz şeker
3.1 su bardağı irmik
4.2 adet limon rendesi
5.üzeri için meyveli sos, çikolatalı sosta kullanabilirsiniz.

Yapılışı:
•Bir tencerenin içine sütümüzü,irmiğimizi, toz şekerimizi ve limon rendemizi koyup ateşte karıştırarak pişiriyoruz.
•Piştikten sonra istediğiniz bir tepsiyi yada kalıbı su ile ıslatıp irmik tatlımızı döküyoruz.Soğuduktan sonra üzerine paketin üzerindeki yapılış şekiliyle hazırladığımız soğuk meyveli sosumuzu döküp dolapta bir süre dinlendirip servis edebilirsiniz.Afiyet olsun.
irmikt2uh4u.jpg

Kaynak: pastacikiz

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
sorması ayıp bu tatlı kaç kişilik kardeş.:Y:normal yiyen bir insana göre.?
nasıl bir cümleyse artık bu.:)

guzel bir soru :g: ama ben tarifdeki olculerin azcik fazlasini yaptim cunki bizim evde normal tatli yiyen insan almadigi icin :p ve benim kaliplarim kucuktu bu yuzden asagi yukari 15 tane felan oldu :) birde hic olcuye birsey yapamam aslinda mutlaka goz kararini katarim olculeri bozarim :D

nimet06

Well-known member
kardeş biliyorum biraz astar meseleseine döndü :009: ama bizim evde de sütlü tatlı olarak sadece puding yenir kızım yarısını diğer yarısını ben.halbuki ben bayılırım sütlü tatlılara.ama evin reisi hep şekerli,şerbetli tatlı hastası.napsak ki? var mı şöyle pratik şerbetli tatlı tarifleri versen de haftasonu yapsam?:003:

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
kardeş biliyorum biraz astar meseleseine döndü :009: ama bizim evde de sütlü tatlı olarak sadece puding yenir kızım yarısını diğer yarısını ben.halbuki ben bayılırım sütlü tatlılara.ama evin reisi hep şekerli,şerbetli tatlı hastası.napsak ki? var mı şöyle pratik şerbetli tatlı tarifleri versen de haftasonu yapsam?:003:

Estağfurullah mubarek,sekerli tatlilarda eklerim insAllah,hem ekleriz hem deneriz yeni seyler ogrenmis oluruz ;)