TaHMiN&TaHaMMuL

SeBePSiZ

Member
Sadece Kişisel Düşüncem : Amaç Dine Hizmet Amaç BirŞeyler Öğrenmekse Yapılan Hizmetlerin Karşılığını Allah c.c Beklemekse Cinsiyetin Neolduğunuda Bırakalım Allah c.c Bilsin . (Bayan NickLİ KuLLaNıCıLaRa)

Tarihci

Marmara Tarih
Herşeyin karşılığını Allah tan beklemek zaten olması gereken bişey. Ama bunun niklerle nasıl doğrudan alakası var pek anlamadım. yani bayan ismi kullanılınca yapılanların karşılığını Allah vermiyor mu? veya bayan ismi olduğunda o kullanıcıların yaptıkları boşamı gidiyor? samimiyetle sölüyorum ki bunu anlamış değilim yani bayan nikiyle, yapılanların karşılığını Allah tan bekleme meselesinin doğrudan ilgisi nedir?

Sokakta, kadınlara erkek kıyafetleri giydirip kadın kimliklerini gizlemiyoruz değil mi? İsteyenler erkek niki veyahut erkek veya bayan olduğunu belli etmeyecek nik kullansınlar, bayan isimlerini kullanmak isteyenlerde kullanabilsinler, ancak dini hassasiyet noktasında bizler tabiki bayan niki kullanılmamasını ancak tavsiye ederiz.

GuLSerbeti

Well-known member
hassasiyet guzel.. ama, uslubdan nasil olsa belli oluyor... ve o kadar hassas olsak, ayni sekilde, bu tur yazismalarin da olmamasi gerek.. kim bay kim bayan bilinmesi ve diyalog ona gore olsa daha uygun olmaz mi...

Bu konuyu Lemalar abi de gundeme getirmis galiba bir ara, cebirle basa cikamayinca pes etmis(ti)... :)

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
hassasiyet guzel.. ama, uslubdan nasil olsa belli oluyor... ve o kadar hassas olsak, ayni sekilde, bu tur yazismalarin da olmamasi gerek.. kim bay kim bayan bilinmesi ve diyalog ona gore olsa daha uygun olmaz mi...

Bu konuyu Lemalar abi de gundeme getirmis galiba bir ara, cebirle basa cikamayinca pes etmis(ti)... :)

Benimle bir konuyu gündeme getirdiğim yok :)

Bu arada konuyu acıklığa kavusturalım bazı üyeler arkadas veya eş aramak veya farklı niyetler içinde bulunabileceğinden sanırım SeBePSiZ bu mesajı yazmıs... Her neyse derin bir mevzu ben uzak durayım :eek:

GuLSerbeti

Well-known member
Benimle bir konuyu gündeme getirdiğim yok :)

Bu arada konuyu acıklığa kavusturalım bazı üyeler arkadas veya eş aramak veya farklı niyetler içinde bulunabileceğinden sanırım SeBePSiZ bu mesajı yazmıs... Her neyse derin bir mevzu ben uzak durayım :eek:

istihbarat hatasi olustu herhal... neyse... kusura bakmayin abi..

FaKiR

Meþveret Bþk.
Sadece Kişisel Düşüncem : Amaç Dine Hizmet Amaç BirŞeyler Öğrenmekse Yapılan Hizmetlerin Karşılığını Allah c.c Beklemekse Cinsiyetin Neolduğunuda Bırakalım Allah c.c Bilsin . (Bayan NickLİ KuLLaNıCıLaRa)
sebepsiz guzel kardesim, belki talha abinin dedigi turden sebeplerin vardir ama, biz bu forumda cok guzel paylasimlarda bulunan ,amacininda dine hizmet oldugundan katiyyen emin oldugumuz ablalarimiz var.bazi istisnai durumlar genelleme yapmamiza izin vermemeli dimi, sonucta burasi ozel msj icermeyen bi forum,ablalarimizin bayan isimleri kullanmasinda ben sahsen bi sakinca gormuyorum (kisisel dusuncem :) )

ebrar172

Well-known member

sebebsiz kardeşim bu düşüncenizi tuhaf bulmadım her zaman nedense bayan nicki falan bu tür muhabbetler olur..tuhaf vede çok çelişkili bulduğum durum şu bayan veya erkek olduğunuzu belirtmeyen nickler kullanalım demişsiniz iyi güzelde sizin avatar resminiz savunduğunuz düşünceye pek uymamış bence..buda benim fikrim..tabi sizi bağlamaz..