risaleyi okumak istiyorum amaaaaaa

nimet06

Well-known member
selamün aleyküm kardeş.Üstadın dediği gibi BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR.ben de yeni başladığımda ilk önce çok zorlandım .hiçbirşey anlamadım açıkça söylüyorum ama okudukça anlamaya gayret ettikçe gerisi geldi şükür.Üstad risaleleri yazarken zaten bütün müslüman ve insanlığa yol göstermek için yazmış.Kişilere de sınırlama koymamış.sen yeterki azimli ve inançlı ol gerisi hiç önemli değil.ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.ALLAHA EMANET OL.

Zuhr

Talebe
bende okumak istiyorum ama nasıl ve nerden başlıyacam bilmiyorum merak ettim ama ben başka yolun yolcusuyum okumamada bi sakınca olur mu acaba

hangi yol olursa olsun hepimiz aynı yere ulaşmak istiyoruz can,

"Hikmet (ilim) müslümanın kayıp malıdır. Nerede bulursa alsın."
buyuruyor,

Risale-i Nur'u okumanızın sakıncası olmayacağı gibi, tersine istifadeniz olacaktır inşaAllah,

Allah yolunuzu zihninizi fehminizi açık etsin, kardeşlerin dediği gibi Bismillah deyin başlayın, inayet-i İlahi ile gerisi gelir biiznillah :)

memluk

Hatim Sorumlusu
bende okumak istiyorum ama nasıl ve nerden başlıyacam bilmiyorum merak ettim ama ben başka yolun yolcusuyum okumamada bi sakınca olur mu acaba

Sorularla Risale-i Nur

üyeliğiniz hayırlı olsun kardeşim bu linkten başlayabilirsiniz

başka yolun yolcusuyum derken ne demek istediniz anlamadım ama hepimiz ahiret yolcusu değilmiyiz
r.nuru okumak sadece bir topluluğa has değil, herkese vereceği dersi olan bir eserdir
selametle...

ilimehli

Well-known member
Sanirim ben anladim:pbende nur cemaatine takilmiyorum,ama kesinlikle cok guzel ve egitici bu degerli kitaplardan faydalanmamiz gerektigini dusunuyorum.
Acikca soylemek gerekirse,ben simdiye kadar nur cemaatinin tarikata karsi olan,tarikata sicak bakmayan bir cemaat olarak tanimistim.Sitenizi taniyinca bu bilgimin yanlis kaynaklara dayandigini fark ettim.
Sitenizdeki bilgiler yararli,emegi gecen herkese tesekkur ediyorum...
Rabbim ahirette utandirmasin...

Sevgi ve Dua ile...