Vuslatımız için acil dua kardeşlerim...

NURSİMA

Well-known member
RABBİM yar ve yardımcısı olsun VUSLAT ablamızın sağlıklıve kolay bir şekilde doğumunu gerçekleştirmesini nasip etsin inşALLAH..HAYIRLI OLSUN...

Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:
l- Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın"[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif](A'raf suresi 54. ayet)
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Meali :

Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'arf suresi, 54)
[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]
[/FONT][FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Resul-i Ekrem Efendimiz kızı Fâtıma validemizin doğumunda bu duayı okutmuş, netice sevindirici şekilde huzurlu ve sıhhatli bir doğum olarak tecelli etmiştir, Mübarek nesil Hazret-i Hasan ve Hüseyin Efendilerimiz böyle dualarla dünyaya gelmişlerdir.[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Sıhhatli bir doğum haberini alınca Allah’a şükretmek, konu komşuda bulunan yoksullara yardım etmek, münasip olan bîr cömertliktir.[/FONT]

nimet06

Well-known member
RABBİM yar ve yardımcısı olsun güzel ,gülen gözlü kardeşimin.:gül:Hayırlısıyla evladını kucağına almayı nasip etsin.herdaim duamda zaten ama bu sefer başka tabikide.bütün kardeşlerim onun için dua etsin lütfen.şuanda halen hastanede çünkü.

ebrar172

Well-known member
Ben geç görmüşüm konuyu...
hala bir haber yok mu hüzün buğusu kardeşim..?

Rabbim hayırlısıyla kavuştursun yavrusuna inşaAllah...
doğmadan tevhid gen'li oldu sayılır ufaklık...:)
anne karnında foruma bağımlılık kazandı daha da ayrılamaz bizden...
icon12.gif

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Çok bekletti ama geldi çok şükür.Az önce öğrendim annesi de oğlumuz da çok iyi şükürler olsun.Hepinizden Rabbim razı olsun.Böyle güzel mutlulukları paylaşmak duasıyla...

Sukur Rabbime,Allah anali babali buyutsun,hayirli bir evlat bir nur talebesi olur insAllah..
en kucuk uyemiz geldi haa cok mutlu oldum,gormek vardi simdi mis gibi cennet kokuyordur yavrum, selam sevgilerimizi iletin kardesimize gecmis olsun..
:gül: