adaletli evler..

ebrar172

Well-known member
capt.0157a2bf2b1947448b33702ba5ebc2f3.spinning_tower_nyr104.jpg

DUBAİ - Binanın dönme mekanizmasını tasarlayan İngiliz mühendis Nick Cooper, kendi etrafında dönüşünü bir haftada tamamlayacak binada, dönüş için gerekli enerjinin güneş enerjisinden sağlanacağını belirtti.
“Time Residences” adı verilecek binanın, halen yapılmakta olan “Dubailand” adlı eğlence parkı kapsamında inşa edileceği, gelecek yıl Haziran’da başlaması beklenen inşaatın 2009’da tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

ADİL BİNA: HERKES AYNI MANZARAYA SAHİP OLACAK
İngiliz mühendis Nick Cooper, “Binamız adil bir bina olacak. Herkes aynı manzaraya aynı süre için sahip olacak. Dolayısıyla iyi manzaralı oda diye bir şey yok” dedi. Cooper, dönüşün çok yavaş olacağını da sözlerine ekledi.
200 dairenin bulunacağı 80 bin tonluk bina, güneş enerjisiyle çalışan 20 küçük motor tarafından saatte birkaç derece döndürülecek.

capt.6235deece5664674ac3d613faa3ca511.spinning_tower_nyr103.jpg

huve

Well-known member
Maşaallah yahu adamlar zekalarını kullanıyorlar..
Öyle bir yerde yaşamak eğlenceli olabilirdi.. :)
Binanın dönüşü kıblenin de sürekli değişmesine sebep olacak yalnız :D
baş döndürücü şey olsa gerek..

deli_poyraz

Active member
DUBAİ - Binanın dönme mekanizmasını tasarlayan İngiliz mühendis Nick Cooper, kendi etrafında dönüşünü bir haftada tamamlayacak binada, dönüş için gerekli enerjinin güneş enerjisinden sağlanacağını belirtti.
“Time Residences” adı verilecek binanın, halen yapılmakta olan “Dubailand” adlı eğlence parkı kapsamında inşa edileceği, gelecek yıl Haziran’da başlaması beklenen inşaatın 2009’da tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

bunlar nebiçim adamlar anlamadım.
yanı başlarında binlerce muslüman açlıktran sefaletten ölecek adamların yaptıklarına bir bak. bunlar muslüman değilmi

GuLSerbeti

Well-known member
Feza'nin evi bu konudan cikmis demek :) yeni gordum ben burayi..
yeni bolume ilk konuyu acmissiniz...ellerinize saglik ebrar.. guzel olmus...:cool:

dogrusu bende boyle bir yerde devamli yasamayi pek istemezdim... 1 hafta yeterdi sanirim..:rolleyes:

bu binayi yapacak olanlar ingiliz firmasidir... Arap sermayesini guzel kullaniyorlar.. para sahiplerininde islerine geliyor dogrusu... Araplar satafat ve gosterisi pek severler... ama bu gibi luks binalarda yasayanlar.. siradan Musluman insanlar degil.. yine kendilerince hak tanidiklari yabanci, ozellikle avrupali ve amerikan ust sinif(?) insanlardir...

herseye ragmen.. insan aklinin ve hayal gucunun sinirlarini zorluyorlar... cok guzel...

.

GuLSerbeti

Well-known member
bunlar nebiçim adamlar anlamadım.
yanı başlarında binlerce muslüman açlıktran sefaletten ölecek adamların yaptıklarına bir bak. bunlar muslüman değilmi

bu sorunun cevabini bende dusunurum hep...:( Allah akil fikir versin...

Malini mulkunu Hayir Hasenatta kullanan ailelerde var cokca... ama devlet sermayesi genelde... bu tur Gosteris Yarislari icin kullaniliyor... en guzel ve gorkemli binayi kim yapacak diye bir yarisma var adeta...

Muslumanlarin zengin ve mal mulk sahibi olmasi guzel.... ama bunlar hayirda kullanildigi ve dogru yoldan ayiracak sefahate suruklemedigi surece ve helal para oldugu muddetce guzel...

Allah tum Musluman yoneticileri dogru yoldan ayirmasin... yanlislarini islah etsin...aminnn

ebrar172

Well-known member
Feza'nin evi bu konudan cikmis demek :) yeni gordum ben burayi..
yeni bolume ilk konuyu acmissiniz...ellerinize saglik ebrar.. guzel olmus...:cool:

dogrusu bende boyle bir yerde devamli yasamayi pek istemezdim... 1 hafta yeterdi sanirim..:rolleyes:

bu binayi yapacak olanlar ingiliz firmasidir... Arap sermayesini guzel kullaniyorlar.. para sahiplerininde islerine geliyor dogrusu... Araplar satafat ve gosterisi pek severler... ama bu gibi luks binalarda yasayanlar.. siradan Musluman insanlar degil.. yine kendilerince hak tanidiklari yabanci, ozellikle avrupali ve amerikan ust sinif(?) insanlardir...

herseye ragmen.. insan aklinin ve hayal gucunun sinirlarini zorluyorlar... cok guzel...

.

konu burdan çıktı evet..feza beğenmedi diye o evi yaptırdık ama ne fayda beğenmedi yinede...:(
nasıl bir evse artık hayalindeki uçan bir ev falan heralde...:p