2008-ösys Diploma Notu Işlemleri

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
2008-ÖSYS DİPLOMA NOTU İŞLEMLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinde değişiklik yapması nedeni ile 2008-ÖSYS Diploma Notu Toplama işlemleri için belirlenen yeni tarihler aşağıdadır.
  • 2008-ÖSS adaylarının ağırlıklı ortaöğretim başarı puanlarının hesaplanmasında kullanılacak olan diploma notlarının toplama işlemleri başlama tarihi 16 Haziran 2008’dir.
  • Okullara bilgi girişi açılması, okulların bilgi girişi işlemlerini tamamlamaları ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerine listelerini teslim etmeleri 16-30 Haziran 2008 tarihleri arasında yapılacaktır.
  • Bilgilerin adaylara internetten yayınlaması 1 Temmuz 2008’den itibarendir.
  • Adayların bilgilerini kontrol etmesi için listelerin okullara asılması ve bilgilerinde düzeltme gereken adaylar için ek güncelleme tarihleri 1-3 Temmuz 2008’dir.
  • İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin okullardan gelen listelerin bir nüshasını Merkezimize ulaştırmaları 7 Temmuz 2008 tarihine kadardır.
İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okullar, işlemlerini http://okul.osym.gov.tr adresinden yapacaklardır.Kullanıcı bilgilerini hatırlamayan okullar bilgilerini bağlı bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden öğrenebilirler.
Bir sorun ile karşılaştığınızda bize ulaşabileceğiniz numara 298 80 80 (Sistem Destek Merkezi)dir.