"Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır!"

İlim-irfan

Well-known member
Müslümanlar arasında çıkacak olan anlaşmazlık ve ihtilafta taraflara düşen ilk görev, Hucurat Suresi'ndeki ayetlerde açık ve net bir şekilde bildirilmiştir:
-Müminlerden iki taraf arasında bir münakaşa çıkarsa hemen aralarına girerek anlaşmalarını sağlayın, barışı ve itaati toplumda hakim kılın, kardeşliği tesis edin.

Evet, Rabb'imiz her şeyden önce Müslümanlar arasındaki anlaşmazlıklarda barışı ve itaati emrediyor, anlaşma ve kaynaşmayı sağlama görevimizi hatırlatıyor.

Efendimiz (sas) Hazretleri de ayetin barış emreden manasını açıklarken:

-Barış anlaşması, anlaşmaların efendisidir! buyuruyor, her şeyden önce barışı sağlamanın baş görevimiz olduğuna dikkatimizi çekiyor.

Bu konuda saadet asrında Müslümanlar arasında yaşanmış anlaşmazlıklara baktığımızda tavrımızın ne olması gerektiğini açık ve net bir şekilde tespit edebiliyoruz. Bize örnek olan bu anlaşmazlıklardan birini misal olması için kısaltarak arz etmek istiyorum bugün sizlere. Şöyle ki:

Medine'de Müslümanlar arasında ayrılık ateşi yakmaya çalışan münafıklardan biri vardı. Bu adamın birlik beraberliği bozucu davranışlarını önlemek isteyen bazı sahabeler:

-Ya Resul
Allah.gif
! dediler, şu Abdullah bin Übey bin Selül'ün yanına gitsek de birlik beraberliğimizi bozucu beyan ve davranışlardan vazgeçmesi konusunda nasihatlerde bulunsanız
nokta.gif
.

Efendimiz (sas) Hazretleri ashabının bu teklifine uyarak merkebine binip yanındakilerle birlikte kırdaki bahçesinde meşgul olan Abdullah bin Übey'in ayağına kadar gitme tevazuu gösterdi. Ancak daha uzaktan Resulullah'ın (sas) geldiğini gören münafıkların başı, tepkisini saygısızca dile getirmekten çekinmeyerek seslendi:

-Yaklaşma ya Muhammed! Eşeğinin kokusu şimdiden burnumun direğini kıracak hale geldi!.

Bu saygısız söze karşılık vermekte geç kalmayan Ensar'dan bir zat da:

-V
Allah.gif
i dedi, Resulullah'ın eşeğinin kokusu senin kokundan temizdir!.

İşte bu karşılıklı atışma, bir nasihat konuşmasına fırsat vermeden hemen çatışmaya dönüştü. Resulullah'ın yanındaki sahabelerle Abdullah bin Übey'in yanındaki (kendi kabilesinden olan) Müslümanlar arasında taşlı sopalı kavgaya varan bir dövüşme söz konusu oldu.

Gariptir ki, Übey bin Selul'ün yanında yer alıp da sahabeye karşı koyanların tümü de inançsız değillerdi. Kabilecilik gayretinden dolayı Abdullah bin Übey'in tarafını tutanlar da vardı.

İşte böyle iki tarafın da birbirleriyle rahatça konuşmaya fırsat bulamadan münakaşayı mukateleye doğru götürmelerinden sonra, Hucurat Suresi'ndeki bize ölçü veren ayetlerin ikazı geliyor:

-Müminlerden iki grup münakaşa ve mukateleye yönelirlerse seyirci kalmayıp aralarına girin ve anlaşmayı sağlayıncaya kadar çalışın. Birinci vazifeniz, tartışmayı durdurup barış içinde konuşma ve anlaşmayı sağlamak olsun. Şayet bir taraf haksızlıkta ısrar eder de, anlaşma gayretlerine olumsuz yaklaşır, aksi cevap verirse, artık size düşen, itaati esas alan haklının yanında, isyana yönelen haksızın da karşısında olmak, toplumdaki birlik beraberliği koruma görevinde yerini almaktır!
nokta.gif

Evet, toplumdaki anlaşmazlıklar karşısında Müslüman'ın takınacağı barış yanlısı birlik beraberliği koruma görevi böyle netleşmiş bulunmaktadır.

Onun için İslam toplumunda beraberliği sağlayacak istişare ve itaat vardır, ama isyan ve anarşi yoktur. Hemen herkes barış ve kardeşliğin yanında, ayrılık gayrılığın da karşısında yerini alır. Çünkü inandığı kudsi irşat ve ikazlar hep aynı gerçeği seslendirmektedir:

-Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.

Ahmed Şahin - Zaman

27/09/2009

cade

Member
bize (mslümanlara) içimizden düşman gösterenler en büyük DÜŞMANDIR..
sünnisi, şiisi, vahhabisi, zeydisi bilmemnesi Lailahe illallah diyenler müslümandır ve lütfen mezhepçilik veya tarikatçilik adı altında AYRIŞMACILIK yapmıyalım .. .
DAVETİMİZ ALLAH,A olmalıdır .. Zira Peygamberler bizi ALLAHA DAVET ETMİŞLERDİR...

İlim-irfan

Well-known member
bize (mslümanlara) içimizden düşman gösterenler en büyük DÜŞMANDIR..
sünnisi, şiisi, vahhabisi, zeydisi bilmemnesi Lailahe illallah diyenler müslümandır ve lütfen mezhepçilik veya tarikatçilik adı altında AYRIŞMACILIK yapmıyalım .. .
DAVETİMİZ ALLAH,A olmalıdır .. Zira Peygamberler bizi ALLAHA DAVET ETMİŞLERDİR...

Pardon AYRIŞMACILIK mı yapıyoruz ne demek istiyorsunuz zaten sizin yazdığınızdan anlaşılmıyormu ayrılığa düştüğümüz peygamberler ve peygamber efendimiz Allaha davet ederken mantıklarınımı kullandılar yoksa verilen kitaplara ve mı uydular ayrıca Ehli Sünnet bir mezhep veya Tarikat değildir Ehli Sünnetin içerisinde mezhepleri vardır o ayrı ve ben Ehli Sünnetsem hak yolun bu olduğuna inandıysam paylaşımlarım elbetteki Ehli sünnete göre olacaktır ve kimseye zorla birşeyleri kabul ettirmeye çalışmıyorum dimi doğru olduğuna inandığım paylaşımları yapıyorum isteyen okur isteyen yanlış der okumaz ben burda herkesin paylaşımına saygı duyuyorsam sizde öyle olmalısınız ayrıca sizin yukarda bahsettiğinize gelince

bende Lailaheillallah deyim Şiiler gibi 5 vakit namaz farzken 3 vakit kılıyım veya ayakları yıkamak farzken sadece meshle yetiniyim veya ezanın lafzını değiştiriyim
yine Lailaheillallah deyim Vehhabiler gibi haşa Allahı kılıktan kılığa sokalım insan şekline benzetelim veya imanın şartı 6 iken amelide imandan sayalım vaya Vehhabi olmayanları öldürelim veya sahabelerin kabirlerini şirk çatısı altında yıkalım
yine Lailaheillallah deyim Mutezile ve Cebriye gibi kadere iman etmeyeyim
yine Lailaheillallah deyim Aleviler gibi Cami yerine cem evine gidelim saz çalalım
Bumu Kuranın ve Sünnetin emrettiği İslam Bumu Birlik Beraberlik biz zaten çoktaaaan ayrılmışız ama dediğim gibi herkesin inancına itikadına saygı duyarız şiisi olsun vehhabisi olsun mutezilesi olsun fark etmez Ama Allaha Devatte birlik berabelikte tabikii hak yol olan Kuran ve sünnet ışığında yapılır ayrıca sizin belirtiğiniz gibi ehli sünnet düşmanlık beslemez AYRIŞMACILIK yapmaz tabii İtikadındanda aman vermez Bizde paylaşımlarımızı ehli sünnete göre yaparız herkes doğru olduğuna ve yararlı olduğuna inandığı şeyleri paylaşmıyormu bu forumda e ozaman herkesin paylaşımına saygı göstermek zorundayız zorundasınız Konuları lütfen iyi anlayın

Selam ve Dua ile...

cade

Member
kardeşim ilim-irfan,,, dikkat edersen ben kimseyi direk olarak hedef almadım, ben yalnız Peygamberlerin kulları ALLAHA DAVET ettiklşerini söyledim bunu deklere ettim ..
senin yazdıkların da Aleviler dışında hepsini müslüman kardeşlerim olarak biliyor ve kabul ediyorum,
ben bütün mezhepleri kabul ediyorum hiç birini de dışlamıyorum çünkü benim ilmim buna musaid değil ve ben her LAİLAHE İLLALLAH Muhammederresulullah diyeni kendime DİN KARDEŞİ bilirim...
BİZ (MÜSLÜMANLAR) GAYBE İMAN ETMİŞİZ.........

Not- benim mesajımın gayesi Fasıkların, kafirlerin ve münafıkların OYUNUNA gelinmemesidir ,BÖLÜNÜP PARÇALANMIYALIMDIR,,,
herkes istediği mezhebe tabii olur bunda ne ihtilaf var....
Amrika,İsrail, Haçlı Avrupası bizleri (müslümanları)bölmek için sünniliği, şiiliği veya vahhabiliği kullanarak bizi bölmeye çalışmasına karşı bu mesajı yazdım ... sizi neden rahatsız etti ben asıl bunu anlayamadım??? ben sizin gibi başka mezhepleri hain, sapık, falan görmüyorum..
Sayın Fethullah Hoca Dinler arası diyalog derken ve bu amaç için çalımalar yaparken ki çok güzel ve olumlu buluyorum bunuda belirteyim... sizler niye bize içimizden HEDEF GÖSTERİYORSUNUZ ???? işte bunu anlıyamadım ??? hele hele bu SİTEYE HİÇ YAKIŞMIYOR ,yanılıyormuyum ?? selamlar
H

İlim-irfan

Well-known member
kardeşim ilim-irfan,,, dikkat edersen ben kimseyi direk olarak hedef almadım, ben yalnız Peygamberlerin kulları ALLAHA DAVET ettiklşerini söyledim bunu deklere ettim ..
senin yazdıkların da Aleviler dışında hepsini müslüman kardeşlerim olarak biliyor ve kabul ediyorum,
ben bütün mezhepleri kabul ediyorum hiç birini de dışlamıyorum çünkü benim ilmim buna musaid değil ve ben her LAİLAHE İLLALLAH Muhammederresulullah diyeni kendime DİN KARDEŞİ bilirim...
BİZ (MÜSLÜMANLAR) GAYBE İMAN ETMİŞİZ.........

Not- benim mesajımın gayesi Fasıkların, kafirlerin ve münafıkların OYUNUNA gelinmemesidir ,BÖLÜNÜP PARÇALANMIYALIMDIR,,,
herkes istediği mezhebe tabii olur bunda ne ihtilaf var....
Amrika,İsrail, Haçlı Avrupası bizleri (müslümanları)bölmek için sünniliği, şiiliği veya vahhabiliği kullanarak bizi bölmeye çalışmasına karşı bu mesajı yazdım ... sizi neden rahatsız etti ben asıl bunu anlayamadım??? ben sizin gibi başka mezhepleri hain, sapık, falan görmüyorum..
Sayın Fethullah Hoca Dinler arası diyalog derken ve bu amaç için çalımalar yaparken ki çok güzel ve olumlu buluyorum bunuda belirteyim... sizler niye bize içimizden HEDEF GÖSTERİYORSUNUZ ???? işte bunu anlıyamadım ??? hele hele bu SİTEYE HİÇ YAKIŞMIYOR ,yanılıyormuyum ?? selamlar
H

Sayın cade yukarda yazdıklarımdan halen birşey anlamış değilsiniz bakın kendiniz BÖLÜNÜP PARÇALANMIYALIM diyorsunuz aleviler dışında herkesi kabul ediyorsunuz anlayamdım Amerikası İsraili bu sunni - şiisi -vehhabisi kullanarak bizi bölmeye çalıyor diyorsunuz bakın ozaman bölünmemek gaye şu olmalı bizim tek kaynağımız nedir Kuran ve Sünnettir ortak noktamız budur eğer peygamberin Allaha davetini kabul ediyorsak bu kaynaklarda bizim rehberimizdir bu rehbere uymayan inanç ve amelleri kesinlikle kabul edemeyiz bırakın şimdi sunniliği - şiliği - vehhabiliği eğer Müslümanlar tek noktata Lailaheillallah çatısı altında toplanacaklarsa buda kuran ve sünnete uymakla olur ayrıca sizi hedef göstermedim yazdıklarınıza katılmıyorum onu belirttim ilmim müsade vermez diyorsunuz hangi ilimleri aldınızda ve neye dayanarak bunları yazıyorsunuz yani kusura bakmayın benim ilmimde kuran ve sünnete uymayanı kesinlikle kabul etmez
Ama tekrar üzerine basa basa size söylüyorum elbetteki şiilere - vehhabilere ve diğer müslüman sapık fırkalara karşı Amerika - israil - haçlı ordularından bir saldırı olsa bir savaş açılsa elbette elimden geldiği kadar şiilerin vehhabilerin veya diğer sapık fırkaların yanında yer alır ve destek veririz ama bu ayrı bir konu iş Allaha Davete geldiğinde ve birlik beraberlik ve dostluğa geldiğinde buyrun Kuran ve Sünnet deriz Haaa kuran ve sünnette uymuyorlarmı eyvallah hidayeti verecek olan Allah bizi ilgilendirmez saygı duyar geçeriz ama bunda birlik beraberlik olmaz Sadece Laileheillallah demekle müslüman olunmaz o tevhidinde şartları kuralları var ona uymazsan mümin olunmaz umarın beni anlamışsınızdır Ehli Sünnet kimseyi incitmez sizin dediğiniz gibi kimseyi HEDEF göstermez birlik Ehli Sünnet berabelikse burun kuran ve sünnet der ona uyalım der Ehli Sünnet mümin kardeşinin hatasını gördümü onu kınamaz güzellikle uyarır Ehli Sünnet Kuran ve Sünnet dışına çıkmaz çıkanı asla kabul etmez ayrıca sizin bahsettiğiniz Sayın fethullah gülende Ehli Sünnete göre diyologlarını gerçekleştiriyo dimi konuyu uzatmaya gerek yok sayın Cade sizin görüşlerinizede ve diğer fırakların görüşlerinede Saygı duyarım Bize göre doğru olan Kuran ve Sünnettir o nederse kabulüz o neyi yasaklar uyarız

İndirdiğimiz açık delilleri ve kitapta insanlara apaçık gösterdiğimiz hidayet yolunu gizleyenlere hem Allah hemde bütün lanet ediciler lanet eder
(Bakara 159)

Ve hepiniz, Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, fırkalara ayrılmayın! Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki ni'metini hatırlayın; siz (birbirinize) düşman olmuştunuz. Sonra sizin kalplerinizin arasını birleştirdi, böylece Allah'ın ni'meti ile kardeşler oldunuz. Ve siz ateşten bir çukurun kenarında iken sizi ondan kurtardı. İşte Allah, âyetlerini size böyle açıklıyor. Umulur ki böylece siz hidayete erersiniz
Ali İmran 103

Şüphesiz bu,benim dosdoğru yolumdur.Buna uyun.(Başka) yollara uymayın.Zira o yollar sizi Allah’ın yollarından ayırır.İşte sakınmanız için Allah size bunları emretti.
Enam 153

(İhtilafa düşülen şeyleri açıklayasın diye bu kitabı sana indirdik.) [Nahl 64]

(Allah ve Resulüne itaat eden, en büyük kurtuluşa ermiştir.) [Ahzab 71]

(Resulüm de ki, “Bana uyun ki, Allah da sizi sevsin!”) [A.İmran 31]

Selam ve Dua ile...

cade

Member
Kuran-ı Mecid in hiç bir yerinde ehli-sünnet diye birşeyden bahsedilmez lütfen bunu bilin ve görün ve iman esaslarına iteat edin.
Kuran-ı Mecid de Peygamberlerde bize ALLAHı tanımamızı ve iteat etmemizi söylerler ve DAVET YALNIZ ALLAHA DIR..
farkında olmadan Ümmet içinde BÖLÜCÜLÜK yapıyorsunuz,, senin meselen ,, benim mezhebim hakdır ,........................................................hafizanallah ŞİRKE düşersinin benden söylemesi...

ben hiç bir mezhebe hak veya değil diyemem kıplesi bir kitabı bir ,peygamberi bir olan insanlara sen ne hakla onlar yanlış ben doğruyum diyebiliyorsun ??? sen cehaletinin farkında değilsin ve söylediklerinin içeriği hakkında bilgin de yok , çünkü söylemin seni perişan eder. hatırlatırım..
bütün MÜSLÜMANLAR kardeştir..
Peygamber efendimizin hiç bir beyanı , hadisi varmıdır senin dediklerini doğrulayan, veya Kuran-ı Mecidin hangi suresinde ve ayetinde var senin söylediklerin....

sünnisi, şiisi, vahhabisi, bilmem necisi ben müslümanım diyorsa siz onlara hayır siz ehli-sünnete uymadıkça Müslüman OLAMAZSINIZ MI DİYORSUNUZ ??? böyle bir şey Kitabullahda mevcut değil iken hemde.... DİKKAT.

İlim-irfan

Well-known member
Kuran-ı Mecid in hiç bir yerinde ehli-sünnet diye birşeyden bahsedilmez lütfen bunu bilin ve görün ve iman esaslarına iteat edin.
Kuran-ı Mecid de Peygamberlerde bize ALLAHı tanımamızı ve iteat etmemizi söylerler ve DAVET YALNIZ ALLAHA DIR..
farkında olmadan Ümmet içinde BÖLÜCÜLÜK yapıyorsunuz,, senin meselen ,, benim mezhebim hakdır ,senin ki sapıklık olmuş ki bunlar yanlıştır ve BÖLÜCÜLÜKTÜR... hafizanallah ŞİRKE düşersinin benden söylemesi...

ben hiç bir mezhebe hak veya değil diyemem kıplesi bir kitabı bir ,peygamberi bir olan insanlara sen ne hakla onlar yanlış ben doğruyum diyebiliyorsun ??? sen cehaletinin farkında değilsin ve söylediklerinin içeriği hakkında bilgin de yok , çünkü söylemin seni perişan eder. hatırlatırım..
Peygamber efendimizin hiç bir beyanı , hadisi varmıdır senin dediklerini doğrulayan, veya Kuran-ı Mecidin hangi suresinde ve ayetinde var senin söylediklerin....

sünnisi, şiisi, vahhabisi, bilmem necisi ben müslümanım diyorsa siz onlara hayır siz ehli-sünnete uymadıkça Müslüman OLAMAZSINIZ MI DİYORSUNUZ ??? böyle bir şey Kitabullahda mevcut değil iken hemde.... DİKKAT.

Siz yazdıklarımı ya okumuyorsunuz yada benle dalga geçiyorsunuz ve yazdıklarınızda çelişkiye düşüyorsunuz şimdi son yazınızı ele alalım

Ehli sünnet nedir ehli sünnet kuran ve peygamberin sünnetine uyanladır bunu bir anla artık yukardaki yazılarımın çoğu yerinde defalarca kuran ve sünnet diye üzerine basa basa söyledim peki niçin kuran ve sünnet diyoruz çünkü kuranı kerim öyle diyor hangi ayetlerde bakın =
(Resulüm de ki, "Bana uyun ki, Allah da sizi sevsin!") [A. İmran 31]
(Ona uyun ki, doğru yolu bulasınız!) [Araf 158]
(Allah’a ve Resulüne karşı gelen kâfirler, bilsin ki, Allah’ın azabı çok şiddetlidir.) [Enfal 13]
(De ki, “Allah’a ve Peygambere uyun! Eğer [uymayıp] yüz çevirirlerse, [kâfir olurlar] Allah da kâfirleri sevmez.) [A. İmran 32]

Ayrıca iki hadiste buna örnek verelim =
(Sünnetimden yüz çeviren benden değildir.) [Müslim]
(Bana uyan Cennete girer, uymayan, isyan eden Cennete giremez.) [Buhari]

Şimdi kuran ehli sünnetten bahsediyormu bahsetmiyormu kendinize sorun ayrıca iman esaslarına itaat edin demişsiniz imanın şartı 6 dır bunu yine kurandan Bakara Sûresi, 2:285 ci ayetinden ve gerekli hadislerden anlıyoruz ve hepsine iman ve itaat ediyoruz gelelim sizin o Laileheillallah deyip müslüman olanlara onlar itaat ediyorlarmı hayır mantıklarına uyup imana tövbe haşa eklemelerde bulunuyorlar mesela vehhabiler ameli imandan sayarlar buna delilleri nedir öğrenin bakalım mesela şiiler 12 imamı imandan sayarlar buna delilleri nedir öğrenin bakalım mesela mutezile ve cebriye kadere iman etmezler buna delilleri nedir öğrenin bakalım ve bunun gibi bir sürüsü var şimdi söyleyin bakalım bumu Allahın kitabında belirttiği imana itaat bumu sizin dediğiniz imana itaat edin dediğiniz

farkında olmadan Ümmet içinde BÖLÜCÜLÜK yapıyorsunuz,, senin meselen ,, benim mezhebim hakdır ,senin ki sapıklık olmuş ki bunlar yanlıştır ve BÖLÜCÜLÜKTÜR... hafizanallah ŞİRKE düşersinin benden söylemesi...

Ben Hanefi Mezhebindenim ama yukarda hiçbir yazımda Hanefimezhebinden bahsetmedim siz bana mezhepcilik yapıyor diyorsunuz bakın tekrar söylüyorum Ehli Sünneti Mezhep olarak algılıyorsanız yanılıyorsunuz Ehli Sünnetin mezhep olmadığını size yukarda ayet ve hadislerle açıkladım ama ehli sünnetin içerisinde kendi mezhepleri vardır o ayrı ayrıca Allaha davet onun gönderdiği Kitabı Kuran ve rasulüne uymakla olur bunu zaten Kuran belirtiyor bahsettiğiniz şirke nasıl düşülür tabiiki Allahın kitabına uymamakla ve onun rasulüne uymamakla şirke düşülür mesela imana 12 imanı eklemek gibi Allah neye iman etmemizi açıkça belirtmiş dimi ve hala sizi anlayamıyorum BÖLÜCÜLÜK yapıyor diyorsunuz ne demek istiyorsunuz Allahın Kuranına ve rasulün sünnetine uymayalımda mantığımıza uygun gelenimi yapalım ???

ben hiç bir mezhebe hak veya değil diyemem kıplesi bir kitabı bir ,peygamberi bir olan insanlara sen ne hakla onlar yanlış ben doğruyum diyebiliyorsun ???

Bakın yukardada yazdım okumuyorsunuz belli oluyor veya işinize geleni alıyorsunuz bilemem şimdi kitabı bir peygamberi bir kıblesi bir diyorsunuz yukarda o sapık fırakların kurana ve peygambere nasıl uymadıklarını size tek tek yazdım ve ayrıca onlar yanlış ben doğruyum demiyorum doğru olan Kuran ve Sünnete uymaktır yanlış olan bunun dışına çıkmaktır diyorum ve bunu defalarca yazdım ve siz halen anlamakta ısrar ediyorsunuz ve ayrıca sizin gibi mantıksız bir eleştiride bulanan hiç bir forum arkadaşı olmadı şuana kadar bu konuda

sen cehaletinin farkında değilsin ve söylediklerinin içeriği hakkında bilgin de yok , çünkü söylemin seni perişan eder. hatırlatırım..

Bilmediğim şey ne öğrenebilirmiyim bana kaynak gösterinde yanlışlarımı göreyim ama nedense ben sizin yanlışlarınızın cevap olarak defalarca belirtiyorum ama siz sanki okumamış gibi konuyu başka yere veya başa döndürüyorsunuz kusura bakmayın ama siz cehaletin farkında değilsin ve ne dediğinizi bilmiyorsunuz ve size tavsiyem belli islam ilimlerini tahsil etmedende yorumlardan uzak kalın taklidi imanla bir yere varılmaz düz yolda yolunuzu şaşırırsınız

Elbette İman eden tüm müslümanlar kardeştir imanın şartlarını yukarda belirttim

bunun cevabını yukarda verdim teker teker yavaş yavaş anlayarak okuyun

sünnisi, şiisi, vahhabisi, bilmem necisi ben müslümanım diyorsa siz onlara hayır siz ehli-sünnete uymadıkça Müslüman OLAMAZSINIZ MI DİYORSUNUZ ???

Ben değil Allah ve Rasulü diyor ne diyor Kuran ve Sünnete uymadikça gerçek mümin ve müslüman olamazsınız Ehli sünnetin Kuran ve sünnete uymak demektir olduğunu yukarda belirttim lütfen benim her yazdığımı sanki ben söylüyormuşum gibi algılamayım ben Allahın kitabı kuran ve peygamberimizin sünnetine uyanlardanım size ne yazıyorsam kaynak olarak bunlardan örnek gösteriyorum dikkat ederseniz mezhebimi hiçbir zaman ön plana çıkarmadım bunu iyi algılayın

böyle bir şey Kitabullahda mevcut değil iken hemde.... DİKKAT

Mevcutmu Değilmi yukarda belirttim Lütfen tekrar söylüyorum bu konuyu mantıksızca eleştire yaparak uzatmayın buyur ortak noktamız olan Kuran ve Sünnet ne diyorsa ordan konuşalım birbirimizi daha iyi anlarız tüm yazılarımda belirttiğim gibi tabii okuyormusunuz orası biraz şüpheli ama kim ne olursa olsun ister şii - vehhabisi - mutezilesi hepsine saygı duyarız sen yazdığın konuyla alakasız yazılarınada saygı duyarız Allaha Davette elbette buyrun Allahın kitabı kuran ve onun rasulünün sünnetine uyalım deriz bunun adı üstüne basarak söylüyorum MEZHEPCİLİK değildir Kuran ve Sünnete uymak demektir

Kuran-ı Kerim:

Hadisi Şerif:
(Sünnetimden yüz çeviren benden değildir.) [Müslim]
(Bana uyan Cennete girer, uymayan, isyan eden Cennete giremez.) [Buhari]

cade

Member
sen dediğim dedik çaldığım düdük diyorsun ,,öyle olsun...
ben ise Lailahe illallah muhammedenresulullah diyenlerin cümlesini kardeş bilirim .. ben de ehli sünnetim bunuda belirteyim ama sizler gibi mezhepçi değilim ve ben ancak ve ancak Lailaheillallah sancağı altında birleşirim,, şu veya bu mezhep bayrağı veya herne ise onların altında değil. kal sağlıcakla...

İlim-irfan

Well-known member
sen dediğim dedik çaldığım düdük diyorsun ,,öyle olsun...
ben ise Lailahe illallah muhammedenresulullah diyenlerin cümlesini kardeş bilirim .. ben de ehli sünnetim bunuda belirteyim ama sizler gibi mezhepçi değilim ve ben ancak ve ancak Lailaheillallah sancağı altında birleşirim,, şu veya bu mezhep bayrağı veya herne ise onların altında değil. kal sağlıcakla...

Evet yüzde yüz anlaşıldıki yazdıklarımın hiç birini okumamışsınız veya benle dalga geçiyorsunuz ve her seferinde ben haklıyım diyorsunuz neyse ben yazacağımı yazdım anlayanlar zaten anladı diğer yazımdada dediğim gibi okadar yazıdan sonra halen aynı şeyleri söylüyorsanız size eğriyi doğruyu öğretecek değilim neye nasıl inanıyorsanız aynen devam edin saygı duyarız

Selam ve Dua ile...

cade

Member
gönüllerimiz aslında 1 ama sen .........................bana uy benim gibi düşün diyorsun bende hayır da demiyorum lailaheillallah sancağında buluşalım diyorum.. .