Sizce Nur Talebesinin En Belirgin Özelliği Nedir ?

topraktoprak

Well-known member
Yazılan ların hepsine katılıyorum
allahRazı olsun kardeşler.
Bende şunları eklemek isterim,
Mütevazi liğiyle, Takvasıyla, İhlasıyla,
Edebiyle, bir de sürekli hangi ortam olursa olsun,
birilerinin İMANINI kurtarabilme adına ne yapabilirim,
düşüncesi içerisindedir HAKİKİ NUR TALEBESİ....:)

Tambur

Well-known member
Hacu,güzel bir konu seçtiğin için teşekkür ederim...Benim tanıdığım Nurcu kardeşlerim,temiz yüzlü ve parlak suratlı insanlardır,bıyık bırakanları ince bıyıklıdır,genel olarak tahsil seviyeleri yüksektir,derdini anlatırsan dinlerler,ben hep adil olanları ile karşılaştım abi,bu da bir hareket tarzı olsa gerek.Genel olarak düşünmek gerekirse bunların dışına çıkamıyorum şuan için...Haaa? Bayanlarıda çok zekidir abi,temiz ve düzgün giyinirler,onlarında tahsil seviyeleri yüksektir,geneli matematik okur,hepsi kardeşimdir,güzeldirler de.:U:

Huseyni

Müdavim
Hacu,güzel bir konu seçtiğin için teşekkür ederim...Benim tanıdığım Nurcu kardeşlerim,temiz yüzlü ve parlak suratlı insanlardır,bıyık bırakanları ince bıyıklıdır,genel olarak tahsil seviyeleri yüksektir,derdini anlatırsan dinlerler,ben hep adil olanları ile karşılaştım abi,bu da bir hareket tarzı olsa gerek.Genel olarak düşünmek gerekirse bunların dışına çıkamıyorum şuan için...Haaa? Bayanlarıda çok zekidir abi,temiz ve düzgün giyinirler,onlarında tahsil seviyeleri yüksektir,geneli matematik okur,hepsi kardeşimdir,güzeldirler de.:U:

:D Tambur sana otobüs filan mı çarptı :D

• Camide bir nurcu salaten tücina okurken elini ters çevirir,

• Yolda yürüyen nurcu genelde hızlı adımlarla yürür,

• Dolmuşte veya otobüste okumakla ya da yanındakine birşeyler anlatma çabasıyla meşguldür.
Şimdilik bunlar geldi aklıma, geldikçe paylaşırız inşallah :)

Tambur

Well-known member
:D Tambur sana otobüs filan mı çarptı :D

• Camide bir nurcu salaten tücina okurken elini ters çevirir,
  • Yolda yürüyen nurcu genelde hızlı adımlarla yürür,
  • Dolmuşte veya otobüste okumakla ya da yanındakine birşeyler anlatma çabasıyla meşguldür.
Şimdilik bunlar geldi aklıma, geldikçe paylaşırız inşallah :)

Otobüsün çarptığı doğrudur abicim,yalnız otobüsün çiçeklerle dolu olduğunu unutmuşsun:dft003:

nurul reþha

Well-known member
eğer camiden en son o çıkıyorsa [tesbihat yapmaktan :))) ]
yürürken başı önünde olduğundan bir yerlere çarpıyorsa arada
bir çiçekle konuşuyorsa tefekkür nağmaleriyle
ne kadar güzel değilde güzel yaratılmış diyorsa kainatın sayfalarındaki çiçeklere
ümitvarsa her durumda bilin ki o bir nur talebesi :)))