TÜRKLER'in kanını getirdim YA RESULALLAH...

Merih

Well-known member
TÜRKLERİN KANINI GETİRDİM YA RESULULLAH!..
Muhammed İkbal...

"Hindistan'da doğup büyüyen, Müslümanların Pakistan'da bağımsız bir devlet kurmaları için çalışan ve dünya çapında isim yapan şair. "Allah için ve O'nun hizmetinde birleşen bir insanlık" hayal edip bunu gerçekleştirmek için didinen bir büyük insan...

Pakistanlılar vefa borçlarını ödemek için O'nu "Pakistan'ın Babası" kabul ettiler, milli şairleri olarak ilan ettiler ve "Sir" ünvanını verdiler.

Varını yoğunu, gecesini gündüzünü İslamiyet'in gelişmesine, müslümanların refahına adayan bu büyük insan bir gece rüyasında Peygamber Efendimizi görüyor. Peygamberimiz O'na, "Bana ne getirdin?" diye sorunca İkbal şaşırıyor.
Öyle ya, adı Muhammed İkbal de olsa aciz bir kul İki Cihan Güneşi'ne ne götürebilir ki! Ama, soru tekrar ediliyor:

"- Bana ne getirdin?"

O günler, Türk Milleti'nin cepheden cepheye koştuğu günlerdir ve "Yedi düvele karşı" yedi, sekiz, dokuz... hatta on cephede birden savaşılmakta; yüz binlerce şehid verilmektedir. Balkan Savaşlarının ardından Birinci Dünya
Savaşı, Çanakkale, hemen ardından da İstiklal Savaşı!

Muhammed İkbal, işte o büyük buluşma sırasında bunu hatırlar ve Peygamber Efendimizin sorularına cevap verir:

"- İslamiyet için, devletlerinin bekası için savaşırken şehid olan Türklerin kanını getirdim Ya Resulullah!.."

Bu cevap Peygamber Efendimizin katında kabul görür ve Muhammed İkbal sevinir.

İkbal'e göre, "Türk fidanı Avrupa yıldırımının tesiri altında yeşermiş ve meyve vermiştir."

Muhammed İkbal, Türk Milleti İstiklal Savaşı'nı kazanıp yeni devlet düzenini kurduktan sonra ileri geri konuşanlara da şu cevabı veriyordu:

"Güya Türkler İslam'ı reddetmiş! Hiç bir zaman bundan daha büyük bir yalan söylenmedi."

L

lacvrt

Misafir
Muhammed ikbal talkan ve curcan katliamlarında kac türkün kılıctan gecirildiginidesormuşmu? HZmuhammede tarih okuyunuz sevgili dostum tarih böyle ici boş hikayelerle bir yere varamazsınız sizin anlatıgınız bu hikaye ırkcı duyguları övmekten başka birşey degildir bu hikayeye kaynakta verseydiniz ya kim uydurmuş onuda ögreseydikSaygılar

Merih

Well-known member
bahsi geçen Rüya gerçek hayatta yaşanmış bişi değildir Rüyadır. Ayrıca bu hikaye yaşanmış bişidir. Ben tarihi okudum merak etme sen Muhammed İkbal bu gördüğü rüyadan sonra Pakistan halkından 1,5 milyon sterlin toplayıp ogünkü ankara hükümetine göndermiştir. ve Türkiye - Pakistan kardeşliği bu vesile ile başlamıştır.

http://www.netpano.com/haber/1487/Niçin/Pakistan/Muhammed/İkbalin/Tarihi/Konuşması

buradan okuyabilirsin devamini ayrıca T.C Devlet Arşivleri sitesi www.devletarsivleri.gov.tr sitesinden de bakarsan görebilirsin

L

lacvrt

Misafir
Rüya oldugunu ben de biliyorum okur yazarlıgım var zaten rüyadan öteye gitmez böyle hikayeler. yanlız bu hikayeyi muhammed ikbalın uydurdugunu sanmıyorumMuhammed ikbal hikaye uyduracak kadar basit bir insan degildimuhtemelen ümmetciligi geliştirmeye calışan bazı kesimler tarafından uydurulmuştur.muhammed ikbalın türk halkına olan sevgisini bilmeyenmi var yanlız şunu unutmakitarih boyunca türkler musluman olan miletlerden cok büyük zararlar cekmiştir.talkan curcan katliamları musluman olan araplar tarafından yapılmıştır1 dünya şavaşıda araplar yine bize olan sevgilerini ingilizlerle birlikte göstermişlerdirkocgiri, nasturi ,ve dersim isyanları musluman olan kürtler tarafından yapılmıştıryani muhammed ikbalin peygambere sundugu kan daha cok muslumanlar tarafından akıtılmıştır.neyse cumadan sonra yazışmaya devam ederiz. Saygılar ve size hayırlı cumalar

Merih

Well-known member
Türkleri suçluyosunda türklerde zamanında az asıp kesmemişler bunuda kabul edelim. Ayrıca geçmişle yaşamak ne kadar doğruki ? Kürtler birinci dünya savaşından beri Kendi bağımsızlıkları uğruna amerika ve ingiltere ile ittifak içerisinde bunu bütün dünya biliyor.

Merih

Well-known member
Mail adresinize aktivasyon linkinin gelmiş olması gerekli Önemsiz Mailler kısmına bakarsanız orada olabilir