Bize kırgın mısın Efendim?

SaYa

Well-known member
Bize kırgın mısın Efendim? Sana değen rüzgarı, seni örten bu­lutu özledik. Özlemeyi, özlenilmeyi,
sevmeyi, sevilmeyi, sevindirmeyi, sevindirilmeyi özledik Efendim.

Aşkı, gözyaşını, müsamahayı, ah­lakı, adabı, ihsanı, irfanı, iz'anı, fe­raseti, basireti, şecaati, celadeti, adaleti, meveddeti, muhabbeti özle­dik. .

İzzeti, hikmeti, fıtratı, şefkati, hür­meti, devleti özledik.
Senden sonra tefrika meşrebimiz, taklit mezhebimiz, cehalet mektebimiz, atalet fıtratımız, hamakat şöhretimiz, ihanet sıfatımız, küffar velinimetimiz oldu.

Efendim,

Sen kendini 'abduhu ve rasuluhu: O'nun kulu ve elçisi' olarak takdim etmiştin. Sana iman eden bazıları sana hürmet adı altında seni kulluktan 'kurtarıp' melekleştirerek hayattan dışladılar. Bu ifrata karşı başka bazı­ları da tefrite sapıp seni 'güzel örnek' olmaktan çıkarıp bir 'postacı', bir 'ara kablosu' seviyesinde görerek hayattan dışladılar.

Bunların hepsi sana iman ediyor­du. Ama seni hayatımızdan çıkarma­nın ızdırabını çektirdiler bize. Bu işi, göğe çekerek ya da yere sokarak yapmaları sonuçta hiçbir şeyi değiş­tirmedi.

Allah seni 'güzel örnek' olarak gös­terdi. Sen, Kur'an'ın konuşanı, yürü­yeni, hareket edeniydin. Tıpkı bir an­nede spermin insana, bir ağaçta su­yun meyvaya, bir arıda tozun bala, bir tavukta darının yumurtaya, bir ko­yunda samanın süte dönüşmesi gibi, ayetler sende hayata dönüşüyordu.

Allah ısrarla seni örnek gösterirken, birileri ısrarla 'kitab'ı, kitapları örnek göstermekte direndiler. Öylesi işlerine geliyordu, cansız bir nesneyi ör­nek edinmekle, canlı bir insanı örnek edinmek aynı olur muydu?

Efendim
Kitapsızlıktan değil, 'peygambersizlikten' kırıldık. Yokluğumuz pey­gamber yokluğu. Seni hatırlatan, se­ni andıran insanların hasretim çeki­yoruz.

Çocuklarımız peygamberi so­runca 'evladım onun ahlakı tıpkı fa­lancanın ahlakı gibiydi' diyeceğimiz insanlar yok denecek kadar az.

Seni çok seviyoruz, seni çok özlüyoruz. Bize kırgın mısın Efendim ?

alıntı

Merih

Well-known member
Konu içerisindeki postlar tarafımca temizlenmiştir. Arkadaşımız Anlıkta olsa nefsine yenik düşmüştür dünya hali olabilir şeytan bunun için var herneyse sonuç olarak doğru yolu bulmuştur kendisi lütfen sadece SaYa kardeşimizin açtığı konuyla ilgili olarak yorum yazalım daha fazla germiyelim ortamı Saygılar

medine gülü

Well-known member
Seni çok seviyoruz, seni çok özlüyoruz efendim:(
allah razı olsun sayacım çok güzel bir paylaşım olmuş:) belki biraz daha çeki düzen veririz kendimize .....emeğine yüreğine sağlık
Ah efendim

aradığının “sen” olduğunu bilmeyen bir ümmet mi olduk biz yoksa aramanın mahiyetini mi bilemez olduk? bulma ümidimiz mi bitti yoksa; bulanları gören gözümüz mü köreldi? yüreğimizin üzerindeki perdeler kalınlaşır da kalınlaşır; hikmeti setreyler yüreğe karşı...:(:(

deli_poyraz

Active member
Seni çok seviyoruz, seni çok özlüyoruz efendim:(
allah razı olsun sayacım çok güzel bir paylaşım olmuş:) belki biraz daha çeki düzen veririz kendimize .....emeğine yüreğine sağlık
Ah efendim

aradığının “sen” olduğunu bilmeyen bir ümmet mi olduk biz yoksa aramanın mahiyetini mi bilemez olduk? bulma ümidimiz mi bitti yoksa; bulanları gören gözümüz mü köreldi? yüreğimizin üzerindeki perdeler kalınlaşır da kalınlaşır; hikmeti setreyler yüreğe karşı...:(:(

birdahaki sefere sendende bir alıntı bekleriz ;)