cevsenin ehemmiyetine dair...

alem--inur

Active member
Selamlar...Sizlerle bir anımı paylaşmak istedim.2001 senesinde mübarek insanlarla mübarek yerlere gidiyor olmanın verdigi heyecanla Hacc yolculugumuza başladık.ilk durağımız medine-i münevvere ,osene rahmetli Ali Ulvi Abi ve Zehra anne daha hayattalar...Zehra annenin bir hatırası beni ve herkesi çok etkiledi ,ve elimizdekilerin kıymetini annamamıza vesile oldu ...
Zehra anne annatıyor; birgün mescidi nebevide bir köşede cevşenimi okuyordum ,biara farkettimki arkamda arab bir polis ayakta duruyor,rahatsız oldum ve mescidin bir başka köşesine çekildim ama kısa bir zaman sonra aynı adam yine arkamda durup bekliyor gördüm,ben ve polis buşekilde birkaçkez mescidde dolandık en sonunda cevşeni kapatıp oldugum yerde kaldım ...Görevli polis cevşeni kapatınca nazikane birşekikde bana;''lütfen devam edin benim maksadım asla sizi rahatsız etmek değil ...Merak ediyorum o okudugunuz dua nedirki ben hergece Hz.MUHAMMED (A S M) 'i kabrinde bir zatla beraber kıbleye karşı ayakta bu duayı okurken görüyorum'' diyor..
Zehra anne işittiklerini sevinciyle elindeki cevşeni kendisine uzatıyor ,ve oradan kalkıyor.
Evet arkadaşlar cevşenin kimin duası oldugunu bilmeli ve öyle okumalıyız.
bukonuda muhatab olanlara teşekkürler ,selamlar.....

Alıntıdır