Allah için birbirini sevmek....

GÖNÜLSIZIM

Well-known member
Yaratılışımızın gereği olan dostluk,Rabbimiz’in de Emridir..
Yüce Yaratıcı bizi,Kendisinden korkarak,yaratılış çizgimizi bozmamaya ve dolayışıyla da, “Sadıklarla beraberOlmaya çağırır”(Tövbe ,119)Efendimiz (s.a.v )söyle buyurur..
Allah’a yemin ederim ki,iman etmedikçe Cennete giremezsiniz,Birbirinizi sevmedikçe de kamil mü’min olamazsınız.
Size bir şey söyleyeyim mi?onu yaptığınız takdirde birbirinizi Seversiniz.aranızda selamı yayınız ve hediyeleşiniz.”

Bu kudsi hadiste de,birbirlerini Allah için severek dost olanlar,Söyle müjdeleniyor..
“Ey Habibim,Benim için birbirini sevenleri müjdele.!Benim için birbirini ikramda bulunanları müjdele!Senin için birbirine itimat edip de dost olanların müjdele.Onlara Benim de muhabbetim tahakkuk etmiştir..Bende o kullarımdan razıyım”
Yine Resulullah (s.a.v.) “Allah için birbirini seven,hayatını böyle geçiren,ve bu hal üzere vefat edenlerin,hiçbir gölgenin bulunmadığı bir günde,Arşın gölgesinden gölgeleneceklerini” müjdeler..
Allah için birbirlerini seven dostların Ahiret alemleri öyle Nur,Huzur,ve mutluluk dolu olacak ki,bunu ancak Efendimiz (s.a.v) Anlatabilir..
“Kıyamet gününde,Arşı-i Ala’nın etrafına,kürsüler konacak..o kürsülere oturanların yüzleri,ayın ondördü gibi parlayacak.Diğer insanlar korku ve endise içinde çalkalanırken,Onlarda korku ve endişe olmayacak..Nebiler ve Şehitlerden olmadıkları halde,bütün iman ehli onlara imrenecek..Kürsüleri Nur,elbiseleri Nur,vücutları Nur..Yüzlerinin ışığından ay ve güneş olmadığı halde,Mahser yeri Pırıl-pırıl olmuş.
Ya Rabbi,bunlar kimlerdir.? “diye soracak Mahşer halkı..Onlar öyle kimseler ki,ayrı-ayrı memleketlerden uzak Şehirlerden Allah için bir araya gelip toplanırlar,sevişirler, Ve Allah’a zikrederler..Onlar ne birbirlerine haset ederler,ne buğuz ederler,ne kin Beslerler.. Allah’ın sevgisinde yok olmuşlardır ..İşte onlar,o kürsülerde oturanlar,Allah için birbirlerini sevenlerdır..”"
Allah için birbirlerini sevenlere selam olsun...

ARİF

Well-known member
“Ey Habibim,Benim için birbirini sevenleri müjdele.!Benim için birbirini ikramda bulunanları müjdele!Senin için birbirine itimat edip de dost olanların müjdele.Onlara Benim de muhabbetim tahakkuk etmiştir..Bende o kullarımdan razıyım”

inşaallah bu müthiş müjdenin nasiplileri olabilmeyi nasip etsin rabbim bizlere...amin.