Köpek Irkçılığı...

bardak

Well-known member
72E956686CB94EEE901BA55C83B7F0C0.jpg

Köpek ırkçılığı

Sunucu Öykü Serter'den sonra Kocaeli'nde de bir pitbull saldırısı yaşandı.
Haberleri duyan " Evde de pitbull beslenir mi? " diye soruyor.
Köpeklerin hayvan sevgisinden çok ilgi çekmek için beslendiği bir ülkede evde pitbull da beslenir, imkan olsa kaplan da...
Bari kendimize karşı dürüst olalım.
Bu ülkede evinde hayvan besleyenlerin çoğu sadece kendi sahibi olduğu hayvanı seviyor.
Kaç kişi barınaktaki köpeklere mama götürüyor, kaç kişi barınaklardaki köpeklerden birinin sahibi oluyor? Ya da sokaktaki kedileri besleyen, yaralandığında alıp bir veterinere götüren kaç kişi var?
Araba kirlenmesin, şahit yazmasınlar diye yaralı insanların bile yol ortasında kaldığı bir ülkede araba çarpan bir kedi ya da köpeği veterinere götürmüş kaç kişi vardır acaba?
Sokaktaki, barınaklardaki hayvanların yüzüne bakan yok ama pet mağazalarında kredi kartına 12 taksit yapılarak satılan hayvanlardan alan çok.
Sadece soylu ya da şeceresi belli olan hayvanlar mı sevilir? Ya da sadece onları severek " hayvanseverim " denilebilir mi?
Köpek alırken satıcıya "kızların yolda durup seveceği cins hangisidir?" diye soran gençleri gözlerimle görmüştüm. MSN'de bir sürü adam köpeği ya da kedisinin resmiyle kadın avına çıkmıyor mu?
Her gün koşturulması gereken kangalları apartman dairelerine hapsederek, ya da başka bir cinsi doğasına aykırı bir hayata zorlayarak hayvan sevgisi olur mu?
Bu yazı evinde hayvan besleyenlerin çoğunu kızdıracak biliyorum ama bir düşünün sahibi olduğunuzun dışındaki diğer hayvanlar için ne yaptınız?

VUSLAT

Well-known member
Bu yazı evinde hayvan besleyenlerin çoğunu kızdıracak biliyorum ama bir düşünün sahibi olduğunuzun dışındaki diğer hayvanlar için ne yaptınız?

bazen ilkbaharda yerlere yuvadan yavru serçe düşer...
onları anneleri alana kadar beklerim...
eğer alamazlarsa ben alır beslerim...
ama malesef hep ölürler yinede...:016: