Milyonlar namazla buluşacak

Nurist

Well-known member
58875.jpg

“Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?” ile ilgili Üç Aylar vesilesiyle yeni bir kampanya başlatıldı

Namazın önemini anlatan “Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?” isimli kitabı yayınlayan ve 1 milyon 400 bin kişiye ulaştıran Nesil Yayınları, Üç Aylar vesilesiyle yeni bir kampanya başlattı. Milyonlarca okuyucuya ulaşmayı hedefleyen yayınevi, kitabın fiyatını 1 lira olarak belirledi ve ülke genelindeki tüm kitapçılarda satışa sundu.

Konuyla ilgili bir basın toplantısı yapan Nesil Yayınları Koordinatörü Selahattin Arslan ve kitabın yazarı Cemil Tokpınar, kampanya hakkında bilgi verdiler.
Kitabın yayınlandığı günden beri basından büyük destek gördüklerini hatırlatan Selahattin Arslan, “2002 yılında yayınladığımız Sabah Namazına Nasıl Kalkılır kitabı 1 milyon 400 bin okuyucuya ulaştı. Ayrıca internetten sözlü ve yazılı olarak binlerce kez indirildi. Tamamı radyolarda okundu, televizyon programlarına konu edildi. Kitapla ilgili okuyucularımızdan gelen olumlu tepkiler ve temennilerden hareketle bu kitabın ulaşması gereken milyonların var olduğu kanaatine ulaştık” dedi.

Kâinatta imandan sonra en büyük hakikat olan namazın ışığıyla milyonları aydınlatan bu kitaptan aldıkları güç ve basının desteğiyle daha fazla kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Arslan, “Haziran, en kısa gecelerin yaşandığı ay olması sebebiyle sabah namazının en az kılındığı ay. Bu arada mübarek Üç Aylara da giriyoruz. Bu iki gerekçeden hareketle ‘herkes okusun’ diyerek kitabın fiyatını sadece 1 TL olarak belirledik. Hedefimiz Türkiye genelindeki satış noktalarında milyonlarca okuyucu ile buluşabilmek” şeklinde konuştu.
58876.jpg

Milyonları namazla buluşturmak için başlatılan kampanyayla ilgili görüşlerini açıklayan “Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?” kitabının yazarı Cemil Tokpınar da, şimdiye kadar kitapla ilgili 10 bin mektup, mail, telefon ve duyum aldığını belirtti. Namaza başlayan veya namazı keşfedenlerin sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Tokpınar, şöyle konuştu:

“Kitabımız yedi yıldır okuyucuyla buluşuyor. Kitabın etkilerini görmek için yaptığımız bir ankette, ‘Sabah Namazına Nasıl Kalkılır kitabını okuduğunuzda nasıl bir etki yaşadınız?’ sorusunu cevaplayan 1123 okuyucudan yüzde 16’sı, ‘Hemen namaza başladım’ derken, yüzde 15’i, ‘Sabah namazlarına kalkmaya başladım’ müjdesini verdi. ‘Artık hiç kazaya bırakmıyorum’ cevabını verenler yüzde 8 olurken, yüzde 25’i ‘Daha fazla önemseyip huşu ile kılmaya başladım’ dedi. Kitabın kendilerini çok etkilediğini belirten yüzde 36’lık kesim ise, ‘her bakımdan daha iyi bir kul olmaya çalıştıklarını’ ifade ettiler.”

Kitabın daha çok okuyucuya ulaşmasının, ülkemizde namazla ilgili yapılan çalışmaların artmasına vesile olduğunu belirten Tokpınar, “Tek arzumuz, namazı özleyen milyonları namazla şereflendirmek, ağlayan camileri güldürmek, temiz alınlara ve gözyaşlarına hasret seccadeleri namaz âşıklarıyla buluşturmak” şeklinde konuştu.

“Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?”, kitabı kampanya boyunca tüm kitapçılarda 1 liradan satılacak, hayırseverlerin camilerde, işlek caddelerde, işyerlerinde dağıtmaları teşvik edilecek.

Kitaba ulaşmak için TIKLAYINIZ