Başörtüsü için Mükemmel Bir Örnek...

Aks_i_NuR

Well-known member
BAŞÖRTÜSÜ İÇİN MÜKEMMEL BİR ÖRNEK.....

aws2op.jpg

senem

Active member
Bir arkadşımın anlattğı olay geldi aklıma..affınıza sığnarak paylaşmak isterim.
Bir Yolculuk esnasında birkaç hanım efndi,kapalı arkadaşımız için;hala bu medeniyetszlik dvam edyor dmiş..arkadaşımızda cevaben,eğer medniyet açıkla oluyorsa dünyanın en medni canlıları hayvanlardır,diye karşılık vermiş.çok üzülmüştm iki taraf adınıda..biryanda savnduğum bir dava,diğer yanda Efndimizin,"Rabbim bağşla onlar bilmiyorlar"dediği gibi..bir güç savaşı olmamalı bu durum..hoca efndinin istediği gbi inş.hoşgörü ve diyolog içinde yaşaycğmız günler gelecek!inş.

senem

Active member
Ben teşekkür ederim...
Okyanuslar ötesinden gelen bir ses şöyle dmişti...
Elinizi çabuk tutun,koşabldğniz kadar koşun hzmet için..
Kısa bir zaman sonra hzmet edecek kimse bulamycksınız(ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR)onun için ulaşabldğniz kadar ulaşin!anlycz,yaşycz,anlatıcz,sonra dua edceğiz..hüküm malum.hepimiz bu anlayışta oluruz her daim inş.

nimet06

Well-known member
Ben teşekkür ederim...
Okyanuslar ötesinden gelen bir ses şöyle dmişti...
Elinizi çabuk tutun,koşabldğniz kadar koşun hzmet için..
Kısa bir zaman sonra hzmet edecek kimse bulamycksınız(ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR)onun için ulaşabldğniz kadar ulaşin!anlycz,yaşycz,anlatıcz,sonra dua edceğiz..hüküm malum.hepimiz bu anlayışta oluruz her daim inş.

senem kardeş çok doğru bir söz fakat benim hep kafama takılıyor.Hizmet konusu yeterince gayret gösteriliyor mu? Çünkü tamam Risalei Nur öğrencileri çok şükür hizmet için yaşıyorlar.Ama yine de ben şahsen etrafımda yaşadığım şehirde yarı çıplak bayanları gördükçe içim cız ediyor belki TUHAF sizlere ama onlar adına RABBİM den af diliyorum.Yaşadığım mahallede şükür hizmet için çabalayan kardeşler var fakat neden hep zaten ALLAH(c.c) yolunda olan ibadetini yapan insanlarla gerçekleşiyor bu hizmet.Yani diğer açık olan,yanlış yolda olan kardeşlerimizle ilgilense daha iyi hizmet yapılmış olmaz mı? Yoksa ben çok mu iyimserim? Affınıza sığınarak fikirlerimi paylaştım.
ALLAH (c.c) yar ve yardımcımız olsun.

Tambur

Well-known member
Bencede güzel bir bağlama biçimi olmuş...(Sıkı sıkı) Hem ortasıda uzay gemisi gibi havaya kalkmamış...(Anlayana)Paylaşım için teşekkürler kardeşim.

Ledeyna

New member
Tesettür bir emir! Ne mutlu bu emri layıkiyle yerine getirebilene.. Ben ne yazıkki tesettürlü değilim. Belki yetiştiğim çevre, belki arkadaşlarım, belki pişman olma korkusu bahane çoğaltılabilir en doğrusu Nefse söz geçirememe..
Tesettürlü olan hiçbir bayanı kınamadım Üniversitede onların yaşadığı sıkıntıya onlarla üzüldüm Medeniyet isteyip dileyenler Herkesin özgür olduğunu kabul etmeli bence
ister kamuda ister özelde hiç farketmez
Otobüste yaşanmış olan çok çirkin bir olay
Medeniyet ne açık saçta nede bir eşarpta
medeniyet kafatasının içinde var olması gereken beyinde olmalı en başta
Saygı olmalı, hoşgörü olmalı ama olmuyor işte bazen..