Pir Muhammed Hüseyin

Anatolian

New member
1960 Yılında Diyarbakır’da doğdu. Kur’an ve Sünnet eksenli tasavvufi yollar silsilesinin günümüz temsilcilerinden... Aşk ve Muhabbet-i İlahi merkezli seyr-u süluk tarikinin yaşayan mürşit ve piri…

Yolu, Kuran ve Sünnetin takibi esasına dayalı olan Pir Muhammed Hüseyin Hazretleri herhangi bir tarikatın devamı değildir. Sadece rıza-i İlahi için mesaisini kendisine müracaat edenlere, Allah ve resulünün pak ve nurlu yolunu öğretmekte olan bir Sufi ve bir Hak dostu.

Kendisine tevdi edilmiş İlahi bir vazife olan, talip ve müritleri Allah’a vasıl etme ,rıza ve muhabbet-i İlahiye eriştirme görevini yürütmektedir.Allah’a olan aşkı,sabrı ve şükrü, tevazusu, kanaat ve tevekkülü cömertlik ve merhametiyle bir Kamil İnsan…Varis-i Nebi… Ağırlıklı olarak insanın bu dünyada bir yolcu gibi durması gereğini vurgulamaktadır.

Sohbetlerinde bu konuda, bu dünyadan ahirete değil, ordan buraya bakılarak bir hayat sürdürülmesi gerektiğini söyler. Ayrıca Bezm-i Elest’te Allaha verdiğimiz söz ve bedenimizdeki İlahi ruhun Elest Bezminden kaynaklanan ayrılık ve feryadına, ve bu arayışa vurgu yapar.İnsan ve tüm bir varlığın, her şeyin aşktan yaratıldığını ve bakarken Nazar-ı İlahi ile bakıp gözlerimizin kamaşması gerektiğini söyler.Yeryüzünde Hazreti Adem gibi yalnız ve sadece Allah ile muhatap olmamız ve sohbetimizi onunla yapmamızın lüzumunu vurgular. Allah aşkı ile seyr etme yolunu benimsemiştir. Halen Diyarbakır merkezde ikamet etmekte olup kendisini sevenler ve tüm ziyaretçilerine Kuran ahlakı ve Sünneti Nebevi konusunda hem zahiri hem de deruni ve manevi sohbetlere devam etmektedir

ekabir

Yeni Üye
Selamün Aleyküm, Muhammed Hüseyin resmi ismimi, değilse nüfus kağıt ismi soy ismi neden gizleniyor, Kendi kendine mi mürşid oldu, hangi alimin seyri sülükünden geçti merak ettim. İlahi görevlendirme kavramını anlayamıyorum. Acaba Allah rızası için bu merakımı giderebilen bir hayırsever Varmıdır? Şimdiden Allah razı olsun diyorum.