Resulullahı görseydik ilk tepkimiz ne olurdu?

Hamiyetkar

Well-known member
Düşünün..
Düşünmeye çalışın..
O nurlu ve ölümsüz anı hayal etmeye uğraşın..

Alem-i şehadette, o mübarek cismi ve bedeniyle birlikte Resullulah (sallallahu aleyhi vesellem) efendimiz karşınızda; yani O mübarek zatın, O gönüller sultanının, O habib-i kainatın huzurundasınız..

İlk tepkiniz ne olurdu?

Şu fakirin tepkisi şöyle olurdu;

Kafam yerde, o kurban olduğum yüzüne bakamaz bir vaziyette hüngür hüngür ağlardım...

ağlardım... gene ağlardım... hep ağlardım...

SaYa

Well-known member
o bizim yüzümüze bakarmı die düşünürdüm öyle bir haldeyiz ki layıkmıyız ki O nu görmeye O nun mübarek yüzüne bakmaya :( :( ağlayabilirsem ağlardım yapabilirsem ......... ayaklarına kapanırdım :( :(

GuLSerbeti

Well-known member

"Ya RasulAllah" derdim.... sadece "Ya RasulAllah....."

Sana layik degiliz... ama kabul edersen Ya Resulallah... ahir zaman ummetiyiz, bizi sensiz birakma... sana doyamadik, seni hic gormedik ama iman ettik... bizi birakma...diyerek aglamak isterdim... ama soylemek ne mumkun.. dil tutulmus olur, ses cikmazdi.. ama O yuregimin (eger varsa) sesini duyardi... riyakar nefsin utancini anlatmaya, kelimeler mi yeter...

"Ya RasulAllah..." butun sadelik, ve hasmetiyle kafi gelirdi... eger o gun gelseydi... :'(

medine gülü

Well-known member
ağlardım... gene ağlardım... hep ağlardım..... ve onu görsem ah bi görebilsem???? su an ne derdim hiç bilemiyorum daha doğrusu ne denilebilir.işte okadar acizim kardeşim... okadar.............