Duaaa

byt-19

Yeni Üye
ilk konuma duaa ile başayayım çümleten selamün aleyküm

Elhamdülillahi rabbil alemin vassetü vesselamü seyyidina muhammed'in ve ala alihi ve sahbihi ecmain:

ya tüb aleynaaa ya mevlana inneke entet tevvabürrahim .
ve fiğna ilel hakkı ve ila dasigin müstagim.
bi berakatil hatmil kur'anil azim vebi hürmeti men erseltehü rahmetellil alemin .vağfu anna ya kerim vağfu anna ya rahim vağfirlena zünübena bifazlike ve keremike ya ekremel ekremin veya erhamer rahimin :

Ey yerleri ve gökleri yaratan yüce ALLAH'ım bu alemi ve bu kainatı yoktan var eden istedini istedine veren iste diği anda alma kutretine sahip olan yüce ALLAH'ım ellerimizi açtık boyunlarımızı büktük bizleri huzurundan boş cevirme yarabbim :

ya rabbi okumuş olduğumuz yasin'i şerif leri , tebareke , amme , ve diğer süreleri ve esmaları getirmiş olduğumuz selatü selam ları evveli senin rızan için kabüllerin en güzeliyle kabul eyle ya rabbi :

kalp lerimizi keremine ellerimizi rahmetine açtık şu anda divanına hisse almak için toplandık bana açılan elleri boş cevirmem diye buyuruyorsun dünya dolusu günahla gelseniz reddetmem diye ilan ediyorsun yarabbi bu ilanına güvendik kapına geldik bizleri boş cevirmezsin ümidiyle geldik ümitlerimizin meyvasını gören kullarından eyle ya rabbi:

Hasıl olan ecri ve sevabı medine'yi nurlandıran her an milyonlarca mübarek ismi anılan başlarımızın tacı gönülerimizin ilacı hepimizin şefaatcısı sevgili peygamberimizinpak temiz latif ruhuna hediye eyledik sen vasıl eyle ya rabbi

Ondan hasıl olan sevabı adem (as.)ın havva anamızın gelmiş gecmiş bütün peygamberlerin evliya'nın enbiyaların .
şehitlerin ,şuhedaların kur'an-ı kerim-i elden ele dilden dile gecirmiş mücahit ve mücahidelerin ayrı ayrı ruhlarına hediyye eyledik sen vasıl eyle ya rabbi.

Günahımız çok sevabımız yok yüzümüz kara gönlümüz yara bizler gönahkar kullarız sen affı seversin bizleride affeyle yarabbi..

Ölümün pencesine düşüp inleye inleye çekine çekine can verenlerin sararmış solmuş gül gibi yüzlere söylemez olmuş bülbül dillere ahh ömrümüz boşa geçti diyenlerin azabını def eyle yarabbim ..

Ömürlerimiz tamam olunca başımızı ecel yastığına koyunca bizlerde meftalar gibi olunca önümüzü şefaat edici arkamızı duaa edicisiz bırakma yarabbim ..

Çiğer al kana bulandıkca evlatlarımız ah ananam , ah babam ,diye feryat ettikce doktorlar bizden el çektikce can hukukumuza gelip perde perde kalktığında ve amellerimiz bir birine elveda elveda dediği vakit azrail karşımızda 360 melek 360 damarımıza sarıldığında dillerimiz tutulmadan çenelerimiz kilitlenmeden sağımızda kur'an göğsümüzde iman buyurun aşk ile
eşhedüenleilehe illALLAH ve eşhedü enne mühammeden abdühu ve resülüh diyerek cene kapamayı nasip eyle yarabbim ..

Segili peygamberimizin korkma ya ümmetim sen benim ümmetimsin dediğinde çümlesini şefaatine nail eyle ya rabbim :

Bir hadisinde buyuruyorsunki mü'min sırat üzerinden gecerken cehennem seslenecek eyy mü'min çabuk geç sendeki iman nuru alevimi södürüyor diyecek bizlere bu nidayı işiten kullarından eyle bizi ya rabbii:

Sıfatı mizan kurulunca cehennem 70 bin zincirini kırıp mahşer halkının üzerine hücüm edince peygamberler korkup dizleri üzerine çöküp aman yarabbi nefsi nefsi dediğivakit peygamberimiz bir köşeye cekilip yarabbi senden ne kızım fatıma'yı nede torunlarım hasan ile hüseyin'i istiyorum illa ümmetim ümmetim dediği vakit cümlemizi sana layık kul habibine layık ümmet eyle ya rabbiii..

ALLAH demekten korkanları başımıza yönetiçi olarak gecirme yarabbi.

Camilerimizi cömaatsız , minarelerimizi ezan sız , bedenlerimizi imansız bırakma yarabbi..

Kabre vardığımız zaman ilk gecemizde peygamber efendimiz karşımıza gelip korkma ya ümmetim menzilin mübarek olsun ,ilk gecen asan olsun melekler yardımcın ALLAH senden razı olsun demesini çümlemize nasip eyle yarabbiiim .

Şittetli fakirlikten , ani ölümden .,doyma bilmeyen mideden , kabul olmayan dua dan ,ağlamayan gözden ,yetim görünce sızlamayan katı kalp den senin ininden kovulmuş şeytanın şerrinden çünlemizi muhafaza eyle yarabbiii.,

Kabrinden kalkıp arşü alaya gittiğimiz vakit sevabımız ağır günahımızın hafif gelenlerin saadetinden eyle bizi..

Sıratı mustakimi gecmek nasip eyle dilimiz damağımız kuruduğu anda havza kevserinden içmeyi nasib eyle yarabbiiim ..

Hastalarımıza şifa , dertlilerimize deva ,borçlularımıza eda , vadesi gelenlere kamili iman nasip eyle yarabbiii.

Umduklarımıza nail ,korktuklarımızdan emin eyle .

Güneş tepemize bir mızrak boyunca indiği zaman beyinlerimiz fokur fokur kaynadığı o günde ananın , babanın , evladın ,malın mülkün servetin hiçbir şeyin fayda vermediği o günde bizleri
mükafatsız bırakma ya rabbiiim ..

Kabrin vahşetinden kıyametin dehşetindencehennemin ateşinden sen koru yarabbiiim .

Sana açılan eller hürmetine seni zikreden diller hürmetine sabahlara kadar uyumayıp manevi kirlerinio tatlı göz yaşlarıyla yıkayan aşıklar hürmetine İprahimi yakmayan ateş hürmetine Yunusu boğmayan sular hürmetine İsmaili kesmeyen bıçak hürmetine ALLAH aşkıyla çiğerleri yanan Ebu Bekir hürmetine lebbeyk sesleriyle gök kubbelerini çınlatan aşıklar hürmetine ya rabbi bizlerin dualarımızı mekke’de medine’de müzdelifede minada arafatda yapılan dualar arasına ilhak eyle yarabbiim.

Hayırların fethi şerlerin defi için ümmeti muhammed’in selameti için günahlarımızın affı için tevbelerimizin , ibadedlerimizin kabul olması için burada bu duayı okuyan kardeşlerimizin gönüldeki muradın hasıl olması için kendine has kul habibine has ümmet olabilmemiz için peygamber efendimizin ve ölmüşlerimizin ruhu için ve ALLAH rızası için el fatiha …