Sitedeki bayan kardeşlerim içindir...

bardak

Well-known member
Bayan Kardeşlerim den özellikle istirham ediyorum.. Eğer isteklerimi uyguluyorlarsa Rabb im razı olsun.. uygulamıyorlarsa uygulamaya calıssınlar yine Allah rızası için...

çevremde rastladıgım için yazıyorum.. belki yapmıyorsunuzdur bilmiyorum..

*Yolda yürürken yüksek sesle konuşmayın nolur..
erkekler ses tonunuzdan bile etkilnirler..
*Bilmiyorum forumdaki arkadaşlarım giyiyormu ama Topuklu ayakkabı.. : ( buda çok vahim bi hal aldı.. ablam çarşafını giymiş ama altından topuklusuda var çat çat ..Sabır Ya Rabb i...

*Birde Topuz meselesi var.. İyice abartıldı bu olay.. saçlarını toplayıp kabarttıkları yetmiyor.. bide üzerine başka bişe sarıyorlar kabarık dursun diye.. Nolur siz yapmayın

*parfüm.. ahh o kokular..
özellikle toplu bulunan yerlerde.. Nolur kızmayın bana bu yazdıklarım için.. çevremde rastlıyorum .. Hem kapalı.. hem topuzlu.. hem makyajlı.. hem topuklu..parfümde o biçim..
Nolur yalvarıyorum bu saydıklarımı yapacaksanız takmayın o başörtüsünü..

Bizim diğerlerinden farkımız var..Basitleştirmeyin Örtümü.. kirletmeyin nolur..

Şimdi modaymış sarı ile yeşili bir giymek..
Yapmayın kardeşim.. ne modası...
İnandığımız gibi yaşamazsak,yaşadığımız gibi inanmaya başlıcaz...
Yeter artık vermeyin taviz..
Bizden zorla aldıkları yetmedi.. şimdi biz seve seve veriyoruz...

Bilmiyorum nekadar anlatabildim ama...Aciz dilim yetmiyor..
Başka bi arkadaşıma anlattığımda bunları bana ; kızım sen İran a git dedi ..

Yorum sizin Kardeşlerim..

SAYGIDEĞER KARDEŞLERİM BURADA YAZANLAR BAŞKA BİR SİTEDEN ALINTIDIR...FAKAT BU YAZIYI YAZAN KARDEŞİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN Kİ BENCE DE MÜ'MİN BİR BAYAN BURADA YAZILI OLANLARI YAPMAMALI.İSLAM GÜNÜMÜZDEKİ ..... MODA .....DİYE ADLANDIRILAN ŞEKLİYLE EMRETMEDİ ÖRTÜYÜ...PAYLAŞMAK İSTEDİM.HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN...SELAMÜN ALEYKÜM...

ReþHa2

Well-known member
Çok doğru kardeşim Allah razı olsun çok üzücü gerçekten şimdi başörtülü kızlara bakıyorum dize kadar kısa etek altta ince teni gösteren çoraplar ..
Çok üzücü:(

Şimdi tavizler artmaya başladı yahudilerin elinde olan moda ile benim görüşüm bu ,önce kap altına pantolon giymekle başladı bu moda ,daha sonra kaplar kısaldı pantolonlar daraldı ,şimdi kapta yok dar bir kot üstüne dar bir gömlek ve maalesef bir de başörtü bilmiyorum bu başörtü meselesi ni hakediyoruz galiba...

Bu modacıların amaçları belli ,başörtüyü zorla çıkartmak yetmez, bayanların güzel giyinme güzel görünme zaaflarını kullanalım bir müddet sonra başörtüye de bir moda uygularız en son hamle de başörtüyü çıkarmaları olur.

Tabi böyle durumlara sözle engel olunamaz bardak kardeşim iman eksikliğimiz çok maalesef Bediüzzaman Said Nursi'nin de eserlerinin ana fikri öncelikle iman.
Onlar nasıl ki sıkı bir çalışma içerisindeler biz de öyle olalım inşallah.

memluk

Hatim Sorumlusu
allah rasulu fahri kaainat buyuruyorlrarki :fitne uykudadır uyandırana lanet olsun.........bardak kardeş şimdi uykudan uyandırmak şöyle dursun fitne kazanını kaynatıyor imansizlar ve biz hanımların nefsini azdıracak fıtratından sıyırıp başka kültürlerin hayat tarzını içimize sindirmiye çalışıyorlar ....moda veye özgürlük adı altında biz hanımların fıtrı halinden canavar haline getiriyorlar evet bazı larımız bu fitneye yenik düşüyoruz allah muhafaza cenabı hakk bizlere yardım eylesin ....efendimiz buyuruyorki ;haya güzeldir fakat kadında daha güzeldir,,,,,,,

sadsad

Well-known member
a.s.
ALLAH razı olsun kardeş.sonuna kadar katılıorum ..yalnız ben şöyele düşünüorum:rengarek de giyse ne biliim koku da sürse hem o tarz giyinip hem başını açandan yine üstündür.en azından bi noktada nefsini yenip başını örtmüş.eskiden gördüümde çok sinirlenirdim gördüüm de ama. şimdi böle düşünüorum.bilmiorum siz ler ne dersiniz :) teşekkürler bardak............paylaşımın için.....

GÖNÜLSIZIM

Well-known member
Allah razı olsun bardak çok gerekli bi konuya değinmişsin..
bunlarla nerdeyse her adımımızda karşılaşıyoruz dışarıya çıktığımız zamn önemli olan o başörtüyü takmak değil ona yakışır şekilde yaşamak zaten günümüzde bütün gözler üzerimizde ne açıklarını bulsak diye uğraşan çok insan var etrafımızda kapalılar da böyle dedirtmemeliyiz kendimize yaşayışımızla hal ve hareketlerimizle örnek olmalıyız...
ben elimden geldiği kadar dikkat ediyorum Rabbim gereği gibi yaşamamız için gayret versin inşallah böyle kardeşlerimize de hidayet versin...

bardak

Well-known member
Böyle düşünebilen kardeşlerimize ne kadar da çok ihtiyacımız var Allahım!

Ana-baba zoruyla, çevre baskısıyla tesettüre girdiğini zanneden ama, ruhuyla kalbiyle açık olanlardan daha açık, başını örtmüş ama ruhunu örtememiş olanların tutum ve davranışlarından ne kadar da bizar olduk Allahım.

hissiyatımıza tercüman olduğunuz için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Rabbim sizin gibilerin sayısını çoğaltsın inşallah. sizlere ne kadar da ihtiyacımız var. Allah razı olsun, yüreğinizle ve o pırlanta kalbinizle... imanınızla bin yaşayın güzel kardeşlerim.

La_tahzen

Member
Topuz olayını abartmak deyince aklıma geldi ...bi tanıdık anlatıyor ,
Genç kızların o topuzu nasıl yaptıklarına bir türlü anlam veremiyordum .ya hu bu başörtülülerin hepsimi uzun saclı diyordum ki umumi bir wc de sebebini öğrendim ,Başörtülü bi hanım kızımız sacını bağlarken ...Meğerse saclarının üstüne birde tas evet bildiğimiz ayran tası : ( geciriyorlarmış ki kabarık dursun diye .....
Bende o vesileyle merakımı gidermiş oldum üzülerek de olsa...
Konuya gelince durum başörtülüler acısından vahim ama birde başka bi vehamet var ki o da içler acısı ..hernekadar saclarını kapatmamış da olsalar diğer gençlerde bizim kızlarımız ,ya onlara ne demeli moda denilen şey öyle bir esir almış ki hepsini,askılı bluzları düşük bel pantolonları ve acıkta kalan göbek,sırt ,omuz : ((((haya !!! ya rab haya!!!! ver cümlemize....

Diğer yandan her ne kadar tesettüre uygun giyinmiyor da olsalar yine de en azından baslarını kapattıkları için takdir ediyorum kısmına katılamayacağım
malesef...Farkında olsalarda olmasalarda tüm kapalı bayanların misyonu var ki o da bu görüntü ile zedeleniyor...sonra deniliyor ki filanca kızı gördünmü ne giymiş bak erkeklerle şakalaşıyor bak makyaj yapmış vsvs kapalılar işte nolcak : ((Türbanı zedeliyorlar ,Allahın kapanma emrini yanlış uygulamakla ,farkında olmadan kötü bir imaj oluşturuyorlar bence.
Neyse aslında söylenecek cok söz var ama keşke yazmakla,söylemekle iş bitse ..
selametle..

nimet06

Well-known member
ALLAH(CC) razı olsun Bardak kardeşim.Ben de uzun zamandır bu sıkıntımı paylaşmak istiyordum.Siz dile getirdiniz.Ben de en çok topuz meselesine sinir oluyorum.Bir de diz hizasında etek giyenlere.Gerçi ben de şu anda istediğim gibi yaşayamıyorum. maalesef.Ama sürekli ALLAH(CC) tan af diliyorum.Hem çalıştığım için hem de eşimden dolayı.tabiki şu anda kapalıyım ama yine de içimde kalıyor hep.ALLAH(CC) AFFETSİN.AMİN.