Bakan Çelik'in Makamındaki Evladımız

Gül-i İkra

Well-known member
23NisanBakanlik2009.jpg

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Millî Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik'in makam koltuğuna oturan Ufuktepe İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Özüm Nazlı Duran, salonda bulunan çocuklara, "Aydınlık yüzlü, umut dolu sevgili çocuklar. Ağaçların bezendiği, dalların süslendiği, güzel yurdumuzda coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepinize kutlu olsun" diye hitap etti.

Egemenliğin kayıtsız şartsız ulusa verildiği günün yıldönümünün kutlandığını belirten Duran, "Bugün Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusuyla birlikte, çağdaş, aydınlık Türkiye'yi kucakladığı gün. Sevgili arkadaşlarım, elinizde dostluk ve barış meşaleleri, çağdaşlığın, uygarlığın, Atamızın yolunda olduğunuzu biliyoruz" dedi.

Atatürk'ün ilke ve inkılaplarından hiçbir zaman ödün verilmeyeceğini dile getiren Duran, "İnanıyorum ki O'nun çizdiği aydınlık yolda, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracağız. Cumhuriyetimizi sonsuza dek koruyacak ve yükselteceksiniz. Bugün yüreklerinde kardeşlik ve dostluk duyguları taşıyan tüm dünya çocuklarıyla eleleyiz. Atamızın tüm çocuklara armağan ettiği bu mutlu gün, hepinize kutlu olsun" diye konuştu.

"Bakan vekili" olarak seçilen Ayşe-Zeki Sayan İlköğretim Okulu 5-B sınıfı öğrencisi Şeyma Özdemir de salondakilere, "Burada bulunmaktan, Sayın Bakanımızla tanışmaktan büyük sevinç ve gurur duyuyorum. Burada bulunmak bana büyük bir onur veriyor" diye seslendi.

Bakan Çelik, Özüm Nazlı Duran'a portatif bir radyo armağan ettikten sonra öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Milli Eğitim Bakanı Çelik, ayrıca 35 ilden gelen binin üzerindeki öğrenciyi Başöğretmen Salonu'nda kabul ederek çeşitli armağanlar verdi.