Karıncalar da ev için Emlakçı bakıyormuş...

bardak

Well-known member
Karıncalar da ev için emlakçı bakıyormuş

696920090115023502932.jpg

Karıncalar da insanlar gibi, iyi bir ev bulmak için “emlakçıya” başvuruyormuş.

Bristol Üniversitesinin araştırmasına göre, bir koloni göçeceği zaman önceden, iyi bir yuvanın nasıl olacağını bilen kaşifler gönderiyor. “Emlakçı karınca”, içgüdüsel olarak yerleşilecek doğru yuvanın neresi olduğunu biliyor ve yuvayı bulduğunda da bu seçimini diğer karıncalara kabul ettirmeye çalışıyor.

(AA)

bardak

Well-known member
Karıncalar yuvalarında konuşuyor...

İngiliz bilim adamları, karıncaların yuvalarının içinde konuştuğunu ifade ediyor.

İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre, yuvaların içine minyatür mikrofon ve hoparlör yerleştiren araştırmacılar, kraliçe karıncanın işçi karıncalara yönelik sesini kaydedip tekrar çaldı. Oxford Üniversitesi'nden Jeremy Thomas, kraliçenin sesini çaldıklarında işçi karıncaların antenleri havada ve çeneleri açık saatlerce hareketsiz savunma durumunda beklediklerini kaydetti. İngiliz bilim adamı, "En önemli keşif, değişik seslerin karınca kolonisinin değişik tepkilerine yol açması' dedi.

Araştırma Science dergisinde de yayınlandı.

bardak

Well-known member
1400 kusur sene evvel Kuran Neml suresinde
beyan etmiş:

''27/17. Süleyman'ın cinlerden, insanlardan ve kuşlardan müteşekkil olan ordusu toplandı. Hepsi toplu olarak gidiyorlardı.
27/18. Sonunda, karıncaların bulunduğu vadiye geldiklerinde bir dişi (kraliçe) karınca: "Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin, Süleyman'ın ordusu farkına varmadan sizi ezmesin" dedi.
27/19. Süleyman, onun sözüne hafifçe güldü ve: "Rabbim! Bana ve ana babama verdiğin nimete şükürde, hoşnut olacağın işi yapmakta beni muvaffak kıl. Rahmetinle, beni iyi kullarının arasına koy" dedi.''

EEE ne denir ki bu olanlara;

Artık asrın rövanşı başLadı.. Fransız Prof'un "İLim, ALLah'ı bertaraf ediyor" sözLeri unutuLmuş, bunun yerine "İLim, ALLah'ı itiraf ediyor" cümLesi geçerLi oLmaya başLamıştır..

ReþHa2

Well-known member
Çok güzel gerçekten ilim Allah'ın varlığını birliğini ispat ediyor.
Ama çok hoşuma gitti karıncalrın konuşmalrı falan bilim kuranda yazılanı sonradan ortaya çıkarmıl yine.