HKNCO dua istiyor

hknco

Well-known member
abiler ablalar hemşehrilerim yaban ellerde gurbet çekenler.. Ve de bilimum ihvan-ı müslimin talabet-i Risalein nur ve de cümle tarikat, cemaat...

Şimdi beni dinleyiniz!

Duaya ihtiyacım var neden mi ?

Evvela, insan nasıl susuz havasız yaşayamaz öylede sair letaiflerin dahi beslenmesi lazım ... İnsan yemek yemese su içmese cismi ölür, Ruhu baki kalır. Lakin diğer letaifleri ölse gıdasız kalsa bu sefer ruh ölür, cisim kalır. Cisim ise zail olmaya mahkumdur. İşte bir ruh ölmesin istiyorsanız dua ediniz.

Saniyen, Velevki dua etmediniz ne yapacaksınız. Başka sözlerle bir takım mugalatalı laflarla vakit geçireceksiniz. Bu ise hadise istinaden çok sözde sakatat çok olur. gelin sakat olmayan dua yoluna girelim. Az sözle çok şeyler yapalım.

Salisen, İnsan fıtratı gereği acizdir.Bu acziyete binaen istediklerini kendi say u gayreti ile elde edemez. Onları gerçek sahibinden istemek kaydı ile elde edebilir.

Rabian, Madem Allah cc duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var manasında ithafta bulunuyor. Geliniz şu dustura uyarak "seven sevdiğine itaat eder" diyerek dua edelim.

Velhasıl çok uzattım lafı. Ah üstadım burda olsan kim bilir ne derdin :( keçeli bunca lafa ne hacet Risale i Nur okumuyor musun. Bak orda ne yazıyor derdi gibime geliyor. ah üstadım burda olsan keşki Has talebelerine :( vurduğun gibi bize de vursan ... keçeliler desen, neyse ...
çok konuştum hakkınızı helal edin birde bu fakirin açıklanmayan 3 dersi var onlar için de dua ederseniz siz mübarekler taifesinin hürmetine inşallah Rabbim hayır nasip eder. Allah cc emanet olunuz.
ağabeyler dua edin çünkü DUA UBUDİYETTİR.

medine gülü

Well-known member
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]kalemi batırsam şu acıyan gönle , kanar mı?...[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]akan yaşları gözlerimin, artık susuz topraklar sular mı…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]elim açsam kapkara yüzümle, Rabbim hala beni sever mi?...[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]bir secde hediye etsem karanlığına, gecem kabul eder mi?...[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Allah’ım!!![/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Yine hadsizce huzura geldim…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Acizim, çaresizim…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Halimi, nefsimi Sana şikayetle geldim…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Ellerim her zamankinden boş…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Bir avuç dua, birkaç kanayan yara, biraz sızı ve gözyaşı bir iki damla…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Çaresizlerin, kimsesizlerin Sahibi bu kez de bu hknco abimize merhamet edermi.rabbim yardımcınız olsun .istemek sizden dua bizden .dualarımızda olucaksınız inşaallah.selametle[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Acizim, çaresizim ya RABBİ!!! [/FONT]

SaYa

Well-known member
abiler ablalar hemşehrilerim yaban ellerde gurbet çekenler.. Ve de bilimum ihvan-ı müslimin talabet-i Risalein nur ve de cümle tarikat, cemaat...

Şimdi beni dinleyiniz!

Duaya ihtiyacım var neden mi ?

Evvela, insan nasıl susuz havasız yaşayamaz öylede sair letaiflerin dahi beslenmesi lazım ... İnsan yemek yemese su içmese cismi ölür, Ruhu baki kalır. Lakin diğer letaifleri ölse gıdasız kalsa bu sefer ruh ölür, cisim kalır. Cisim ise zail olmaya mahkumdur. İşte bir ruh ölmesin istiyorsanız dua ediniz.

Saniyen, Velevki dua etmediniz ne yapacaksınız. Başka sözlerle bir takım mugalatalı laflarla vakit geçireceksiniz. Bu ise hadise istinaden çok sözde sakatat çok olur. gelin sakat olmayan dua yoluna girelim. Az sözle çok şeyler yapalım.

Salisen, İnsan fıtratı gereği acizdir.Bu acziyete binaen istediklerini kendi say u gayreti ile elde edemez. Onları gerçek sahibinden istemek kaydı ile elde edebilir.

Rabian, Madem Allah cc duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var manasında ithafta bulunuyor. Geliniz şu dustura uyarak "seven sevdiğine itaat eder" diyerek dua edelim.

Velhasıl çok uzattım lafı. Ah üstadım burda olsan kim bilir ne derdin :( keçeli bunca lafa ne hacet Risale i Nur okumuyor musun. Bak orda ne yazıyor derdi gibime geliyor. ah üstadım burda olsan keşki Has talebelerine :( vurduğun gibi bize de vursan ... keçeliler desen, neyse ...
çok konuştum hakkınızı helal edin birde bu fakirin açıklanmayan 3 dersi var onlar için de dua ederseniz siz mübarekler taifesinin hürmetine inşallah Rabbim hayır nasip eder. Allah cc emanet olunuz.

ağabeyler dua edin çünkü DUA UBUDİYETTİR.

dualarımız sizinle HKNCO Rabbbim hakkınızda sizin için hayırlı olanı nasip etsin inşallah

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

huve

Well-known member
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]kalemi batırsam şu acıyan gönle , kanar mı?...[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]akan yaşları gözlerimin, artık susuz topraklar sular mı…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]elim açsam kapkara yüzümle, Rabbim hala beni sever mi?...[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]bir secde hediye etsem karanlığına, gecem kabul eder mi?...[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Allah’ım!!![/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Yine hadsizce huzura geldim…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Acizim, çaresizim…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Halimi, nefsimi Sana şikayetle geldim…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Ellerim her zamankinden boş…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Bir avuç dua, birkaç kanayan yara, biraz sızı ve gözyaşı bir iki damla…[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Çaresizlerin, kimsesizlerin Sahibi bu kez de bu hknco abimize merhamet edermi.rabbim yardımcınız olsun .istemek sizden dua bizden .dualarımızda olucaksınız inşaallah.selametle[/FONT]​

[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Acizim, çaresizim ya RABBİ!!! [/FONT]​

bu ne güzel Rabbe yakarış kardeşim.. Allah razı olsunn

kaygılarımız, korkularımız için eller karıncalanana kadar birbirimiz için dua inşaallah

GuLSerbeti

Well-known member
Rabbimiz gonlunuzun muradi neyse en Hayirli sekilde versin ins. hknco kardesim... sizde dua edersiniz ins. gurbetteki kardesler demissiniz...bende acizane dua edeyim dedim... (oyle demeseniz yine ederdim, ama bi baska dokundu o soz.. :( )

Rabbimiz Ruhunuzu daima diri tutsun... ilminizi gayret sevk ve takvanizi artirsin ins. Kendine layik Kul.. Habibine layik ummet... Ustada layik talebe etsin..sizi, aile ve sevdiklerinizi ve gelecek neslinizi ins...aminn
Dertlerinizin devasini verecek olan O 'dur suphesiz... El$afi ve elEkrem olan Allah'a emanet olun... bizede dua edin ins..

Demir Paslandigi gibi su kalplerde paslanir...onun cilasida Kur'an dir....
insan dunyaya dua ve ilim ile terakki etmeye gelmis...
Hatirlattiginiz gercekler icin Allah razi olsun ve dualarinizi kabul etsin ins...

Garib

Well-known member
Ey Hayy ve Kayyûm olan!

Hayy ve Kayyûm isimlerin hürmetine, bu perişan kalbe bir hayat ver, bu müşevveş akla doğru yolu göster.

Âmin.

Rahmân-ı Rahîm olan Allah'ın, Furkan-ı Hakîmi Arş-ı Azîmden üzerine indirdiği zât olan Efendimiz Muhammed'e (a.s.m.) ümmetinin iyilikleri adedince milyon salât ve milyon selâm olsun.

Risâletini İncil, Tevrat ve Zebûr'un müjdelediği; nübüvvetini doğduğundan hemen önce ve doğumu ânında meydana gelen hârikulâde hallerin, cinnî hâtiflerin, insanlardan evliyâ ve kâhinlerin haber verdiği; işaretiyle ayın ikiye bölündüğü Efendimiz Muhammed'e (a.s.m.) ümmetinin alıp verdiği nefesler sayısınca milyon salât ve milyon selâm olsun.

Çağırmasıyla, ağaçların, yanına geldiği, duâsıyla yağmurun süratle yağdığı, bulutun sıcaktan korumak için başında gölge yaptığı, bir kilelik yiyeceğinden yüzlerce insanın doyduğu, parmakları arasından suyun üç defa Kevser gibi aktığı; Allah'ın kertenkeleyi, ceylanı, kuru hurma direğini, koyun paçasını, deveyi, dağı, taşı ve çakıl taşlarını onun için konuşturduğu; Mi'racın ve, "Göz ne şaştı, ne de başka bir şeye baktı" (Necm Sûresi: 17.) âyetinin sahibi Efendimiz ve şefaatçimiz Muhammed'e, (a.s.m.) ilk indiği andan itibâren Kıyâmete kadar Kur'ân'ın, her okuyanın okuduğunda hava dalgalarının aynalarında Allah'ın izni ile temessül eden her kelimesindeki her harfi sayısınca salât ve selâm olsun. Bu salâvâtların her birisi hürmetine bu sitede dua isteyen herkesi bağışla, bize merhamet et,dunya ve ahirete dair hayırlı niyetlerini kabul et ,özellikle burda dua isteyen hkcno abinin ve dersleri icin dua isteyen herkesin hayırlı niyetlerini kabul et umum yapılan tesbihatlardan hissemizi cok eyle,:eek: ey İlâhımız! ey Rabbimiz bunu merhametinle ve kereminle yap

Âmin.amin.amin .amin ve ahirü davahüm elfatiha velsalavat :)
cok önemli bir not;26.05.2008 günü saat 10.30 civarı dua lazım :( özürlü bi hoca var taktı bana yoksa ben gecerdim,sınav var :(