müslüman olmasaydýnýz ?

• bilmem

Kullanılan: 0 0.0%
  • simdi merak ettim

Kullanılan: 3 9.7%
  • dusunmek bile beni sarsti

Kullanılan: 22 71.0%
  • islamiyeti secenlere soralim

Kullanılan: 6 19.4%

• Kullanılan toplam oy
    31

Tarihci

Marmara Tarih
Allah bizi müslüman ana babadan halketttiği için bile ne kadar şükretsek azdır değil mi? acaba afrikada veya hindistan da Allah tan Rasulunden bihaber olan bi ana babanın evladı olsaydık ta müslüman olacak mıydık? farelere süt koyup sonra eğilip onlarla birlikte o sütü içen hindu kadının evladı olsaydık müslüman olacak mıydık?

Allah u alem, işte sadece müslüman halkanın içinde yaratılmamızın bile karşılığını veremeyiz ama şükrünü ve gereğini eda etmeliyiz.. Bize bahşedilmiş olanla başkalarını da buluşturmak... İnsanları islamla şereflendirmek...

huve

Well-known member
evet büyük lütuf elh.
ama bizim de farklı imtihanlarımız var,
belki de böyle ortamlarda olmanın,
Efendimiz'in rüzgarına tutulmuş olmanın hesabı daha zor, daha çetin olabilir...
İkramlara, ihsanlara karşı tam kullukla cevap verilmeli inşallah

Tarihci

Marmara Tarih
evet büyük lütuf elh.
ama bizim de farklı imtihanlarımız var,
belki de böyle ortamlarda olmanın,
Efendimiz'in rüzgarına tutulmuş olmanın hesabı daha zor, daha çetin olabilir...
İkramlara, ihsanlara karşı tam kullukla cevap verilmeli inşallah

evet aynen öyle, bizim bu lutfa karşı bunun hakkını vermemiz gerekir..

Aks_i_NuR

Well-known member
Elhamdülillah bin kere.!
Eğer Müslüman olmasaydım -Allah korusun- Elif ablamın dediği gibi bi boşluk olurdu içimde..
Ben de dolduracak bişeyler arardım heralde..
Allahım arayanlara yardım etsin..
Aramayanlara yolunu kaybettirsin.!!!

VUSLAT

Well-known member
öncelikle düşünmek bile zor...
aynı zamanda korkunç benim için...

müslüman olmasaydım huzuru arayan, arayış içinde olan, hayatında büyük bi boşluk yaşayan biri olurdum...

elhamdülillah ki müslümanız...

Elifcim sana katılıyorum...:047:
daha önceleri çocukken bir boşluk vardı...
elhamdülillah Rabbim küçük yaşta bulmamı nasip etti...

nimet06

Well-known member
yalnız şöyle bir gerçek var.Müslüman olmasaydık ALLAH korusun.şimdiki duyguların ALLAH aşkın olmayacaktı ki...şu anda biliyoruz elhamdülillah.bende de büyük bir boşluk olurdu.fakat müslüman olup ta hala boşluk içinde hakkıyla yaşamayanlar da var malesef.

nur5

Well-known member
Cenab-ı Hakk'a ne kadar şükretsek milyonda birini eda edemeyiz ki müslümanız ELHAMDÜLİLLAH müslüman olmasaydım ya da manasını bile bilmeseydim kendimi çok yanlız hissederdim heralde çıldırırdım diyorum müslümanların en zor anlarında bile dayanacakları sonsuz bir kudret sahibi var dahası ne ki...

HAFIZ

Well-known member
müslüman olmasaydım araştıran ve eleştiren bir yahudi yada hristiyan olurdum ..ve eleştire eleştire araştıra arştıra islamiyeti bulurdum sanırım..