Köpekbalığından kurtulmanın yolu...

ebrar172

Well-known member
Ellerini köpek balığının gözüne sokarak onu bir süreliğine uzaklaştırmayı başaran 37 yaşındaki Avustralyalı öğretmen, saldırıdan bacağından aldığı yaralarla kurtulmayı başardı.

Okyanusa kıyısı olan Avustralya’da köpek balığı saldırılarına sık rastlanıyor. Genellikle sörfçüleri tehdit eden köpekbalıkları geçen yıl 12 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Bu saldırıların küçük bir bölümü ölümle, geri kalanıysa kurbanın kolu ya da bacağına mal olacak şekilde sonuçlanıyor. Ancak bu kez farklı birşey oldu.

Yüzdüğü sırada bir beyaz köpekbalığıyla karşılaşan 37 yaşındaki öğretmen Jason Cull, köpekbalığının dişlerinin arasından soğukkanlılıkla kurtulmayı başardı:
“Bana doğru gelen gri birşey gördüm. Doğrudan bana geliyordu. Önce yunus olabileceğini düşündüm. Ama bir yunustan daha büyüktü. Sonra suyun altına doğru beni çektiğini hatırlıyorum. Elimle onu hissedince gözlerinin olduğu yeri buldum ve gözüne parmaklarımı soktum. O zaman dişlerini benden ayırdı.”

285405.jpg
Cull, çığlıklarını duyan bir can kurtaran tarafından kıyıya çekilerek kurtarıldı.

Köpekbalıklarının koruma altında olduğu Avustralya’da uzmanlar, köpekbalıklarının sörf yapan ya da yüzen kişilere meraktan saldırdıklarını, aslında insanları hedef almadıklarını söylüyor.

Tarihci

Marmara Tarih
böyle bir hal benim başıma glse ben ne yaparım diye düşünmüştüm daha evvelden. ben de en zayıf yeri gözleri diyerek parmaklarımı gözüne sokardım diye düşünmüştüm. demekki işe yarıyormuş, tecrübe edilmiş. :)