40.000 MUSLUMANIN KEMİKLERINDEN YAPILAN Kilise ne tahtadan ne betondan nede demirden

Livza

Well-known member
Çek cumhuriyetinin sedelik şehrinde çok enteresan bir kilise var

Kilise ne tahtadan ne betondan ne de demirden...
MÜSLÜMAN kemiklerinden...

1218'de dönemin papası haçlı savaşlarında öldürülen müslümanları gurur ve övünme aracı olarak getirtmiş ve bunların kemiklerinden kilise yaptırılmasını emretmiş.

40.000 müslümanın kemikleri toplanarak da emir yerine getirilmiş

Müslümanlara terörist diyen 'haçlı zihniyetinin' terörünü göstermek için bir bakın

Livza

Well-known member
bu mail olarak bana geldi viyanadan bir arkadaştan ama bu dogru degilmiş sanırım çogu forumda var araştırmışlar dogruluk payı yokmuş bu konuyu silersenizde iyi olur

s.a kardesim ben cek cumhuriyetinde yaşıyorum ve durum senin anllattiğin gibi değil orda ki kemikler koleradan olen avrupadaki insanların kemikleri.

Olayi size anlatiyim bu kilise Çek cumhuriyetinde kutna hora diye bir yerde. (kendim gezdim oralari) bu kilise yapiminda kudus topragi kullanilmis ve kutsal bir kilise kabul ediliyor. o zamanlarda dunyada kolera cok yaygin bir hastalik ti. ve koleradan olen herkes o kilise ye gomulmek istiyordu. Cunki orasi cok kutsal bir yerdi onlar icin. Klise cevresine yer kalmadıgi icin boyle bir fikir akillarina geliyor." Volkan

alıntıı

Tarihci

Marmara Tarih
1218 de haçlıların kazandığı bir savaş yok zaten. Sade ve sadece birinci haçlı (piyer lermitin çapulcu ordusu değil düzenli gelen askerlerden oluşan ağır zırhlı ordu) seferi başarılı olmuş diğerlerinin hepsinde ise haçlılar anadolunun bilimum yerlerinde yer altı kaynaklarımıza zenginliğine katkı olmuşlardır :)

guftepira

Well-known member
sebebi ne olursa olsun, ölülerin bedenlerinden bu şekilde ve böyle bir çalışma yapmak iğrençliktir aşşağılık adi bir harekettir kanaatindeyim..

müslüman yada gayrimüslim fark etmez.. onların kemiklerinin bu şekilde teşiri tasvib edilemez bir olaydır, kepazeliktir..

o ölmüş insanların cesetlerinden avize yapmak, dekoratif bir çalışma sunmak..
hayy allahım bu nasıl bir estetik anlayışıdır..

o insanlar hangi dinden vede ne sebeble ölmüş olursa olsun bu rezilliği esefle kınıyoruz..