Kadrolu Öğretmen Ataması

Gül-i İkra

Well-known member
AtamaSubat2009_1.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 8 bin 141 kadroya öğretmen atandı. Öğretmen atamaları dolayısıyla Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda Millî Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik'in katılımıyla tören düzenlendi.

Bu yıl toplam 35 bin öğretmen ataması yapılacağını belirten Bakan Çelik, "Şimdi 8 bin 285 öğretmen atıyoruz, ağustos ayında 15 bin öğretmen ataması daha yapacağız, daha sonra sonbaharda muhtemelen Kasım ayında yine 10 bin küsur öğretmen atayacağız. Böylelikle 2009 yılı içinde toplam 35 bin öğretmen atamış olacağız" dedi.

Bakan Çelik, bugün yapılacak atamalarla birlikte şu anda sözlemeli öğretmenlik yapanların bir kısmının kadroya atanmış olacağını belirterek, onlardan boşalan yerlere de 15-20 gün içinde yeniden sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirileceğini kaydetti.
Atanan öğretmenlerin, tebligatı beklemeden bir an önce göreve başlamalarını isteyen Bakan Çelik, "İl ve ilçe milli eğitim müdürlerimize, valilerimize ve kaymakamlarımıza da seslenmek istiyorum: Gelen gençlerimize alışık olmadıkları, yabancısı oldukları yerlerde yardımcı olsunlar, onlara şefkatle kucak açsınlar. Orada yalnız olmadıklarını hissettirsinler" dedi.

MEB Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın da toplam 8 bin 285 kadro için 48 bin 5 adayın başvurduğunu, bunlardan 47 bin 850'sinin başvurusunun kabul edildiğini bildirdi. Yalçın, 8 bin 285 kadronun 7 bin 535'inin ilk atama, 600'ünün açıktan atama, 100'ünün kurumlararası atama, 50'sinin de milli sporcular için ayrıldığını kaydetti.
Konuşmaların ardından Bakan Çelik, atama için bilgisayar kurasını başlatmak üzere salonda bulunanlardan rakamlar söylemelerini istedi ve toplam 9 haneli rakam grubu tamamlandıktan sonra atamalar başladı.
Kura sonucunda 7 bin 81'i ilk atama, 434'ü açıktan atama, 86'sı kurumlararası atama, 48'i de milli sporcu olmak üzere toplam 8 bin 141 adayın ataması gerçekleştirildi.

Taban puanlar İngilizce'de 74.8, Kimya'da 99.2, Matematik'te 88.5, Sınıf Öğretmenliği'nde 81.3, Sosyal'de 83.3, Tarih'te 83.7 olarak gerçekleşti.

güllügönül

Well-known member
Ay tüh! Gitmiş pitirciğin resmi! Kusura bakmayin arkadaşlar güzel bi çocuk vardi 3-4 yaşlarinda anne beni bekle birlikte ataniriz yazili bi pankart taşiyordu elinde. Ama resim kaçmiş! Hakkinizi helal edin artik....