kendi ismimizi.......

ebrar172

Well-known member
ben zaten değiştirmeyi düşünüyorum ama izin vermiyolar yahu...:p

ben eger kendi ismimi koyabilseydim ......zeynep esma koyardım...

Hamiyetkar

Well-known member
insanlara konulan isimlerinin,
onların anaları babaları tarafından değil de, allah tarafından konulduğuna inanıyorıum ben..

çünkü her insanın ismi ile kişiliği arasında esrarengiz bir bağlantı ve bağ var..

mesela ömer'ler, hz.ömer misüllü yerine göre celallali yerine göre çok merhametli olurlar..
ben şahsen kendimde aynı özellikleri hayretle müşahade ediyorum..

onun için "SANA NE İSİM KOYALIM" diye benden sorulsaydı, ihtimal-i kavidir ki gene ömer olsun derdim..

ben ismimden razıyım..

GuLSerbeti

Well-known member
cocugun anne babasi uzerindeki haklardandir isim mevzusu.. ama omer abinin yaklasimida ilginc olmus.. :) isimler karakterleri cok etkiliyor...bir insana 40 gun ne dersen o olurmus derler ya buyukler.. o misal :)

bende raziyim... Allah'da ismimi koyandan razi olsun.. amin :)

SaYa

Well-known member
mesela ömer'ler, hz.ömer misüllü yerine göre celallali yerine göre çok merhametli olurlar..
ben şahsen kendimde aynı özellikleri hayretle müşahade ediyorum..

maşallah :) :)

Garib

Well-known member
cık deismem adımı cok cok mübarek canımın ici ağabeyle dedem koymus ne deiscem o deismek isteyen hani ehli dünya oluyo sonra hidayet oluyor yha onlar deisior biz ne deiscez bea Allaha binlerce sükür olsun :D

bikes

Member
bende hamdolsun memnunum ismimden ama ne zamandan beri.Sayın Vehbi Vakkasoğlu hocam ismin çok güzel dediği günden beri sizler gönül insanı olursunuz dediği günden beri..:):p

Ve en sevdiği isimmiş hocamın..

GuLSerbeti

Well-known member
bende hamdolsun memnunum ismimden ama ne zamandan beri.Sayın Vehbi Vakkasoğlu hocam ismin çok güzel dediği günden beri sizler gönül insanı olursunuz dediği günden beri..:):p

Ve en sevdiği isimmiş hocamın..

hoca banada ismimi sormustu.. bir imzasi icindi... :) sanirim 12 sene oldu..
begenmisti..ama en sevdigi isimmiydi bilemem.. belki bahsetmedi..belki unuttum.. yaslilik..:D

ben ismimi herzaman sevdim..:cool: