hılyehi şerife ve açıklaması

zeyhak_

Well-known member
368.jpg

hılyehi şerife :
Bismillarirrahmanirrahim
"Allahümme salli ala Muhammeden tesliman kesiran ya Muhammed şefaat lal ümmetindir.
La ilahe illallahül melikül hakkül mübin . Muhammedin Rasullüllahü sadikul vadil emin. Allahu Celle Cellalahü Muhammedin sallallahü teale aleyhi vessellem ,
Ebu Bekir Sıdık Radiyallahu anhü Ömeril Faruk Radıyallahü anhü Osman Zinnüreyyin
Radıyallahü anhü Ala kerremellahü vekhehu , Radıyallahü anhü Hasan ve Hüseyin radiyallahü teala aleyhim ecmein birahmetike Ya Erhamerrahimin
"

Hadisi Şerif : Şanından buyurulan levleke levlekel ma halaktül eflak Hz. Muhammed(s.a.v.) Mübarek tatlı dili idi. Hz.rasul aleyhissalatu vessellem efendimizin dünyadan ahirete giderken kızı Fatıma tüz Zehra radıyallahu anha validemiz pek çok ağladı . Ol vakit peygamber efendimiz saadette buyurdu. “Ciğer köşem kızım Fatıma sen benim ümmetlerim için ağlama “Hz.Fatıma “ah “ edip , sana ümmet olupta kıyamet gününde senin şefaatini umduğu halde senin mübarek yüzünü görmekten mahrum olanların haline ağlarım dedi .ol vakit resulu Ekrem efendimiz saadetle buyurdu ki “ya kızım Fatıma sen benim ümmetlerim için ağlama benim ümmetlerimden bir kişi bu “Hılyahi Şerifeyi “ yazıp yüzüne baksa beni görmüş olur. Ömrü ve devleti uzun olur.Ahiret belalarından emin olur. Bu hılyati şerifeyi hangi bir evde bulunursa ol eve şeytan ve fakirlik girmeye ve ol eve ateş yakmaya (yakmaz) .Ev sahiplerine cehennem ateşi haram ola. Allah’ın hıfzı (korumasında) emanetinde olalar. Her sabah namazından sonra 3 selavat-ı serife okuyup bu “hılyehi şerifeye ( bu yazıya ) baksa ve yanında taşırsa yüz hac sevabı buluna ve her ne niyet üzerine okursa kırk güne değin muradı (isteği) hasıl olur. (gerçekleşe.)
Zira Cenab-ı Hak “Levlake levlakelema halaktül eflak” buyurmuş. Manası “ Habibim sen olmasaydın yerleri ve gökleri yaratmazdım.” .Her kim bunu yazdırıp evine assa , üzerine bir perde çekip namazlardan sonra 3 selavat okuyup buna bakıp Hak Teala’ya şükr edip öldükten sonra kefenine koydursa kabir azabı görmeye ve yetmiş melaike ona dua ve istiğfar ederler.