Say ki bu kadın gitti masal bitti.

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
istegidiyorumgo4.jpg

Senin ki sesin rüzgar varlığın hayal renklerin uçuk ve tebessümlerin kaçamaktı.
Küçük bir hıçkırıktın gecemin sessizliğine damlayan. Sen ki yaşanılmaya çalışılan bir düş yangını.
Çek gemilerini benim sularımdan

Bütün kıyıları kurşunlamış bütün suları bıçaklanmış bir denizdeyim.
Rengine rehnedilmiş bir gece giydiriyorum üstüme.

Şakacı bir sitem iliştiriyorum usulca yokluğuna.

Bir bilsen aklimdakini!!!Sustumsa alıngan bir cümlenin kahrını düğümlemeyesin diye.

Sen ki ilk vazgeçemeyişim ilk kıskançlığım ilk ömrüme yazdığım uzaklardan sevdalandığım kızdığım affetmediğim affedemediğim. Olmayacak bir duaya amin demek gibi sevdiğim hep geç kaldığım.

Saatini şaşırmış dönüşlerin bir anlamı yok. Şimdi sen geç kaldın.

Say ki bu kadın gidiyor karanlığın ve kalabalığın zifirine savurmuş yüreğini

Bir adam sevdim ben. Bir intihar cesaretiydi bomboş varlığına dopdolu varlığına tutulmak. Sevdikçe bir yıkımı çoğaltıyordum içimde darağacı lezzetinde .

Say ki bu kadın gidiyor ayrılığın izini sessizliğe gürültüsünü yüreğine savurmuş.

Yağmurda yağıyordu ölüm kadar sevdiğim senden giderken ve ben tıpkı ölüm gibi haklıysam ve ölüm gibi gidiyorsam ve sen ölüm kadar acımasızsan anladım ve ilk durakta indim aşkından.

Say ki bu kadın gidiyor aklı şaşmış yollarının ıssızlığın orta yerine demirlemiş yüreğini.

Senin ki sesin rüzgar varlığın hayal renklerin uçuk ve tebessümlerin kaçamaktı. Küçük bir hıçkırıktın gecemin sessizliğine damlayan. Sen ki yaşanılmaya çalışılan bir düş yangını.

Çek gemilerini benim sularımdan

Say ki bu kadın gidiyor gölgelerinden sıyrılıp yol yordam bilmez düşlerini adımlıyor.

Sen ki bütün yansımana günah duygusu bulaştıran adam. Ben ki hiçliğe açılan kapının eşiğinden gitmeye geç kalmış kadın.

Say ki bu kadın gitti masal bitti.