Bediuzzaman Ve İsa (A.s.m) Tevafuk'mu?

MiraC

Member
Üstat Ve İsa (A.s.m) Tevafuk'mu?

Konuyu Arz Etmeden önce Girişi Yazmak İstedim ßunu Okumadan Konuyu Okumayın Lütfen ..!
ßunu ßir Hristiyan ..Sitesinde İstediğim İsa Asm İLe İlgisi ßelgeseldir.
Asıl Önemli Nokta İse ßunu Çevirenler Şimdiki İncile Göre Çevirmeleridir.
ßenim Gördüklerim ..Ve İzlediklerim ßana Sadece ßediuzzamanı Anımsatırdı Onun Hayatında Olan ßutun Gerçekleri ßu ßelgeselde İzLedim.. ßelki Yanlş İzLedim Diye Defalarca İzLedim ama Her İzlediğimde aynı şeyleri Gördüm Üstadın Yaptığı ßütün SözLeri ßugunki Hristiyanlar. Yaptığı ßelgeselde Üstadın SözLerini Anımsatan Cümleler Ve Yaşanan Olayları Sergilior.

MiraC

Member
Cevap: Üstat Ve İsa (A.s.m) Tevafuk'mu?

1) İsa A.s.m=Daha 12 Yaşında İken Yahudi Din Admalarına Ders Vermesir.
1) Üstat.= 12 Yaşında Resulu Ekrem A.s.m. Tarafından İlim Verilmesi ..
2) İsa A.s.m =. Kitap Derki İnsan Sadece Ekmekle Değil Allah'ın Her Sözü İle Yaşar.
2) Üstat = ßen Ekmeksiz Yaşaya ßilirim Ama İmansız Yaşayamam..
3) İsa A.s.m =ßütün Dünya Menfaatlerni İSa Asm Önüne ßırakmaları Ve İsa asm Söylediği sÖz Kitap Derki Efendin Olan Allah'a Yanlız Allah'a Hizmet Edeceksin
3) Üstat = DevletTarafından Ona Herşey Vaad Edildi Ama O Dünya Malını İStemedi. Sadece Hizmeti Yapmak iStedi. ..
4) İsa A.s.m.=İsa Asm Ve Havarileri Sandalda Gezerken Sandal Hava şartları nedeni ile Devrilmeye ßaşlar O An İsa Asm Dua Eder Ve Herşey Eski Haline Gelir Fırtına Gider Yerini GÜneş Alır.
4) Üstat =Üstat ve Talebleri emirdağ gölünde Sandalda Giderken .Sandal Devrilmeye ßaşlar O An Üstat Dua Eder. Ve Herşey Eski Haline Gelir Fırtına Gider Yerine Güneş Gelir.
5)İsa A.s.m= Ölmüş Sanılan ßir Gençi Dua Ederek Ayağa Kalkması ...
5)Üstat= Atı ßir Ufak Çoçuğa Çarpar Ve herkes Ölmüş Derken DUa Ederek O çoçuk Ayağa Kalkar.
6)İsa. A.s.m= Vay Şimdi Gülenlerin Haline Sonra Yas Tutup Ağlayacaksınız..
6) Üstat= Eskirşehir Hapisanesindeki 4 Genç Kıza Hitaben Söyediği Söz. Onlar ßurda Gülüp Eylenirken Raks Ederken 60 sene sonraki Hali Göz Önüme Geldi Her ßiri ßir Yerde Kemikler Çürümüş, Yaşlanıp Kımsesiz KalmaLarı..

hatipoðlu

Yeni Üye
Cevap: Üstat Ve İsa (A.s.m) Tevafuk'mu?

1) 2) Üstat = ßen Ekmeksiz Yaşaya ßilirim Ama İmansız Yaşayamam..
Bu sözün doğrusu: "Ben,ekmeksiz yaşarım; hürriyetsiz yaşayamam!" şeklindedir. (YAN.Emirdağ Lâhikası s:18)
4) Üstat =Üstat ve Talebleri emirdağ gölünde Sandalda Giderken .Sandal Devrilmeye ßaşlar O An Üstat Dua Eder. Ve Herşey Eski Haline Gelir Fırtına Gider Yerine Güneş Gelir.
Emirdağ'da böyle bir olay geçmemiştir. Zira Emirdağ'da göl yoktur! Sanıyorum Eğirdir Gölü ile karıştırılmış.
6) Üstat= Eskirşehir Hapisanesindeki 4 Genç Kıza Hitaben Söyediği Söz. Onlar ßurda Gülüp Eylenirken Raks Ederken 60 sene sonraki Hali Göz Önüme Geldi Her ßiri ßir Yerde Kemikler Çürümüş, Yaşlanıp Kımsesiz KalmaLarı..
Yukarıdaki gibi bir cümle Risale-i Nur'da yoktur. Cümle tamamen yanlış. Bahsedilen konu "Meyvenin Üçüncü Meselesi"nde geçen konudur. Yalnız okuyunca görülecektir ki, orada "4 genç" kızdan bahsedilmiyor; "lise mektebinin büyük kızları"ndan bahsediliyor. Ve mezkûr "mesele" kızlara hitaben söylenmiş değildir. Lütfen Risale-i Nur'a atıf yapılacaksa aklımızda kalan hatalı cümlelerle değil, orijinal metinde geçen orijinal cümlelerle atıf yapalım ki, yanlış anlamalara meydan vermeyelim.
...,,

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Mirac kardeş :

Nasıl ki bir askeriyede

Her bir rütbeli bir diğer rutbeliye ve herbir asker bir diğer askere şeklen benzediği gibi ve mana ile aynı vazifeleri göreceklerinden aynısındır diyebiliriz. Ancak Ali general ile Veli General manayı harfi olarak birbirilerinin aynı değillerdir. Vazifeleri aynıdır diyebiliriz. Bu ince noktayı akıldan çıkarmamak yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için önemlidir.

Hem mesela sahabe-i kiram efendilerimiz yahudi ve hristiyanlar ile karşılaştıklarında çoğu rivayetlerde bizde sizin peygamberinize inanır ve peygambelerimiz vazife itibariyle birdir demişlerdir. Bizde ancak onların selefleri olmak maksadıyla bu metodu izlemeliyiz.