Bediüzzaman Said Nursi ve Talebe Münasebeti

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Aziz Kardeşlerim,

Bu eski ve yeni iki Medrese-i Yusufiyedeki şiddetli imtihanda sarsılmayan ve dersinden vazgeçmiyen ve yakıcı çorbadan ağızları yandığı halde talebeliğini bırakmayan ve bu kadar tehacüme karşı kuvve-i mâneviyesi kırılmayan zâtları, ehl-i hakikat ve nesl-i âti alkışlayacakları gibi, melâike ve ruhaniler dahi alkışlıyorlar, diye kanaatım var. Fakat, içinizde hastalıklı ve nâzik ve fakirler bulunmasiyle maddî sıkıntı ziyadedir. Ve buna karşı da, herbiriniz herbirisine birer tesellici ve ahlâkda ve sabırda birer nümune-i imtisal ve tesanüd ve taltifde birer şefkatli kardeş ve ders müzakeresinde birer zeki muhatab ve mucîb ve güzel seciyelerin in'ikâsında birer âyine olmanız, o maddî sıkıntıları hiçe indirir, diye düşünüp, ruhumdan ziyade sevdiğim sizler hakkında teselli buluyorum.

Yüzyirmi yaşında bulunan Mevlânâ Halidin cübbesini size bir gün göndereceğim. O zât, onu bana giydirdiği gibi, ben de onun namına sizin herbirinize teberrüken giydirmek için hangi vakit isterseniz göndereceğim.Said Nursî* * *

Düzenleyen : Lemalar :Konu Mirac Nickli Uyeye Aittir..