Bilgisayar Korsanların yeni MSN Tuzağı!

molla_zehra

Well-known member
Bu mesaja SAKIN tıklamayın!

Bilgisayar korsanları, Türkiye'nin en çok kullanılan anında mesajlaşma yazılımı MSN üzerinden kişisel bilgilerinize ulaşmanın yeni yöntemini buldu.
Arkadaş listenizden gelen bir mesaj, sizin 'hacker'lık merakınızı kullanarak aslında kişisel bilgilerinizin, özel mesajlarınızın, size özel fotoğrafların ve daha birçok önemli bilginin çalınmasına neden oluyor. Söz konusu mesajda, MSN üzerinden 'hack' işlemi yapan bir yazılımdan bahsediliyor. Tıkladığınızda ise bu yazılım hakkında bilgiler veriliyor.

İŞTE O MESAJ

msnhack1gc5.jpg

YAZILIMI BİLGİSAYARINA KURAN YANDI

Bilinçsiz kullanıcılar ise bu yazılımın varlığına inanarak tuzağa düşüyorlar ve yazılımı bilgisayarlarına kuruyorlar. Her şey orda sona eriyor ve bilgisayarınız, çoktan korsanların eline geçmiş oluyor.
Daha kötüsü, bu durumdan haberiniz olmuyor ve daha sonra yapacağınız işlemler de MSN kırmak için yüklediğiniz bu yazılım tarafından kaydedilerek korsanlara gönderiliyor.

-alıntı-

ebrar172

Well-known member
ne ya ne...ben msn kullanmıyorum...:p
ama üyelik işlemleri falan bi tane var açılmadan kutusunda duran gıcır gıcır..:D:D

Tarihci

Marmara Tarih
öğren ama yapma, felsefeye bak yahu :) yemek yapmayı bilirler bi ortamda birilerinin yemek yapması gerekince aayyy ben de hiç bilmiyorum yapmasını derler ;)

ebrar172

Well-known member
o laf öyle durumlar için diil daha çok ne işime yararki bu diye bakılan şeyler için söylenir...:)

valla ben çok iyi bilirim hatta mükemmel yemek yaparım..hiçte üstüme alınmadım bu yüzden...:D

Sirac

Well-known member
Son günlerin tuzağı:

Facabook bağlantılı olarak, ingilizce bir mesaj atıyorlar..

"Bu resimdeki sen misin?"

Veya "Buradaki üye sen misin..?" gibi..

Msn adresinizle de birleştirilmiş olan facebook linkini -hele de oraya üye değilseniz- görünce telaşa kapılıyorsunuz..

O telaşla linke tıklayıp, virüsü pcnize bulaştırmış oluyorsunuz..

Casus dosya tarzında linki açmak için bir de "kaydet" onayı istiyor bu virüs çünkü..

O telaşla "kaydet" diyenlerin pc casusun eline geçmiş oluyor..

İnternet alemi her geçen gün biraz daha insanların hayatını berbat eden hâle bürünüyor..

Msn'den resim çalarak, insanları gayr-i ahlakî sitelere bile haberi olmadan üye yapanlar varken, bizlere "min fitneti ahirizzaman" demek düşüyor ancak..