psikoloji testidir.

Eyvàh!

Well-known member
Bu bilinen bir psikoloji testidir. Cevapların, değer verdiğimiz ideallerle ve kavramlarla bağlantılı olduğu ortaya konulmuştur.

Aşağıdaki soruları okuyun ve manzarayı gözünüzde canlandırmaya çalışın. Sorunun cevabını uzun uzun düşünmeden, aklınıza ilk geldiği şekli ile bir kağıt üzerine yazın.

Ormanın içinde yürüyorsunuz. Yanınızda kim var?

Ormanın içinde yürüyorsunuz. Bir hayvan gördünüz.. Ne tür bir hayvan?

Hayvan ile aranızda nasıl bir karşılaşma yaşanır?

Ormanın içinde biraz daha yürüyorsunuz. Birden bir açıklığa çıktınız ve karşınızda hayalinizdeki ev duruyor. Bu evi tarif edin.

Hayalinizdeki evin etrafı çitler ile sarılmış mı?

Evin içine giriyorsunuz. Yemek odasına gidiyorsunuz ve yemek masasını görüyorsunuz. Masanın üzerinde ve etrafında ne olduğunu tarif edin.

Arka kapıdan dışarı çıkıyorsunuz. Otların üzerinde yatan bir kap görüyorsunuz. Kap neden yapılmış (seramik, c*** kağıt, demir vs.)?

Kabın durumu ne? (Kırık, sağl*** eski, yeni). Kap ile ne yapıyorsunuz ?

Evin kenarına doğru yürüyorsunuz ve kendinizi su kenarında buluyorsunuz. Ne tip bir su (göl, nehir, okyanus vs.)

Suyun karşısına nasıl geçiyorsunuz ?

alıntı..

Arkadaşlar siz testin cevaplarını yazın..ben bu analizn cevaplarını daha sonra vericem olur mu? bakalım neler çıkacak..ama hemen arama yapıp cevaplara bakmayın..
sm_sleep.gif

FrostMourne

New member
Kardeşim ben soruları yapıştırıp altlarına yanıtlarını yazayım. Umarım kötü birşey çıkmaz :)

Aşağıdaki soruları okuyun ve manzarayı gözünüzde canlandırmaya çalışın. Sorunun cevabını uzun uzun düşünmeden, aklınıza ilk geldiği şekli ile bir kağıt üzerine yazın.

Cevap : İsmini vermek istemediğim bir arkadaşım, yada beni ruh halinde uzaktan seyreden saygı duyduğum bir kimse

Elcevap : Aslan goruyorum. Normal bir erkek aslan. ama yeleleri daha büyük

Hayvan yanımdakı arkadaşımı benden istior, tehditkar gözlerle beni süzüor ama alt edemeyecegini bildigi icin büyük bir saygiyla bana bakarak uzaklaşıyor :d kötü birşey cikmaz inşaAllah

Ormanın içinde biraz daha yürüyorsunuz. Birden bir açıklığa çıktınız ve karşınızda hayalinizdeki ev duruyor. Bu evi tarif edin.

Elcevap: Nehir kenarindaki bir kulube. nehirden 15 m uzaklıkta agaclarin arasinda acik mütevazi bir kulübe

Elcevap : Hayır

Evin içine giriyorsunuz. Yemek odasına gidiyorsunuz ve yemek masasını görüyorsunuz. Masanın üzerinde ve etrafında ne olduğunu tarif edin.

Elcevap : yemek masası normal bir yemek kasnağı boyuna sahip, sehpa tarzi bir masa. som odundan yapilmiş.üstünde meyve tabaklari cogunlukta. ev tek göz oda ve masadan başka birşey yok.

Arka kapıdan dışarı çıkıyorsunuz. Otların üzerinde yatan bir kap görüyorsunuz. Kap neden yapılmış (seramik, c*** kağıt, demir vs.)?

Kap bakırdan yapilmiş.

Bakır ama yinede parlak ve yeni. Bu kaptan su iciyorum. Egerki yanimdaki isterse ona kiramayip su ikram ederdim ama daha cok kendim icmeye calişirdim. sanki ayri bir onurmuş gibi :)

Evin kenarına doğru yürüyorsunuz ve kendinizi su kenarında buluyorsunuz. Ne tip bir su (göl, nehir, okyanus vs.)

Çağlayan bir şelale vb

Gecemiorum kimse gecemez, yanimdaki eger o olmasini istedigim arkadaşimsa gecmemi tehlikeli bulur. ama gecmemiz gerekiorsa önce ben dalar ve ona yapamayacagimi bildigim halde bir yol yapmaya calisirim. yada onu sırtımda taşirim. egerki yanimdaki o ruh halinde gezinen düşündügüm zatsa (düzeltme)geçmemi değil "geçmememi" soyler

ReþHa2

Well-known member
Yanımda kimse yok
at
hayvan sakin sakin yanımdan geçiyor
hayalimdeki ev ve bu ormanda gözümde canlanan ev farklı ama..
ormandaki ev sade sakin ev ,hayalimde ki müthiş:)tarif edemem..

hayır
üzerinde birşey yok:)Masa örtüsü var etrafında da eşyalar falan(ben şu an sakinim herhalde:))
Cu-Fe karışımı:)güldüğüme bakmayın ciddiyim
eski,kap eski ve kirli olduğu için tenezzül etmiyorum yerinde duruyor.Zaten yerde duran kap temiz mi olur?:)
küçük bir su akıntısı

yürüyorum bildiğin yürüme ayrıca karşıya geçmem mi gerekiyor otururum bulmuşum güzel evi yok ya pardon unuttum ata binerim galiba atı bırakır mıyım orda:))))

ReþHa2

Well-known member
Hayvan yanımdakı arkadaşımı benden istior, tehditkar gözlerle beni süzüor ama alt edemeyecegini bildigi icin büyük bir saygiyla bana bakarak uzaklaşıyor :d kötü birşey cikmaz inşaAllah

:):):)
Allah iyiliğinizi versin ne hayal gücü ama

FrostMourne

New member
İçime doğdu acıkcasi :) kokoloji diye bir kitabim var böyle oyunları severim. bence doğruda o yüzden ilk aklıma geleni söyledim. çok güçlü bir erkek aslan, yeleleri büyük vb öyle işte :) ama at daha güzel sanırım. hoş bir hayvan at :)

ReþHa2

Well-known member
Ablam siz katılın cevabı olmazsa ben yollarım:)Katılım az olunca o nedenle yazmamıştır.
Komik ve ilginç cevaplar çıkacağını düşünüyorum.

VUSLAT

Well-known member
eşim olurdu herhal...
ceylan...
ikimizde önce korkardık...
bahçesi olan masal evi gibi...
sanmıyorum
sanırım masa üzerinde meyve dolu tabak etrafında sandalye olurdu...
tahta
kırık olduğu için,sonra değerlendirmek üzere saklarım...
akarsu buz gibi suyu olan...

su derinse geçemem korkarım...

canım sırf hatrın kalmasın diye cevapladım...
cevapları olmadığı için ilgimi çekmedi açıkçası...:)

ReþHa2

Well-known member
Akıllı,tedbirli ve iktisatlı ev hanımısınız aynı zamanda romantiksiniz.
Doğru mu ablam,ceylan dediğiniz için ikili ilişkilerde duygusal sevgiye de önem veren birisiniz ve koruyucu bir ev hanımısınız
Bunlar benim yorumum:)

VUSLAT

Well-known member
altıngülüm kendim cevapladıktan sonra...
senin cevaplarını inceledim...
bundan 10 yıl öncesi olsaydı...
senin verdiğin cevapları verirdim..
çünkü cevapların bana daha önce benim verebileceğim cevaplar kadar sıcak geldi...

VUSLAT

Well-known member
evet altıngülüm ben aynen tarif ettiğin özellikleri taşıyorum...:027:
peki sen cevapları bir yerden mi aldın tamamen senin yorumun mu?:022:
eğer sadece senin yorumunsa güzel izlenimin var...:p
sen pskiyatır olabilirsin o zaman...:003:

ReþHa2

Well-known member
Yanımda kimse yok
at
hayvan sakin sakin yanımdan geçiyor
hayalimdeki ev ve bu ormanda gözümde canlanan ev farklı ama..
ormandaki ev sade sakin ev ,hayalimde ki müthiş:)tarif edemem..

hayır
üzerinde birşey yok:)Masa örtüsü var etrafında da eşyalar falan(ben şu an sakinim herhalde:))
Cu-Fe karışımı:)güldüğüme bakmayın ciddiyim
eski,kap eski ve kirli olduğu için tenezzül etmiyorum yerinde duruyor.Zaten yerde duran kap temiz mi olur?:)
küçük bir su akıntısı

yürüyorum bildiğin yürüme ayrıca karşıya geçmem mi gerekiyor otururum bulmuşum güzel evi yok ya pardon unuttum ata binerim galiba atı bırakır mıyım orda:))))

Ben cevapları bilmiyorum ama kendimce bir yorum yaparsam
At dedim demek ki özgürlüğü seviyorum.
Yalnız dedim çünkü evliliği şu an düşünmüyorum
Küçük bir su akıntısı dedim çünkü uğraşmayı sevmiyorum
Ev bulmuşum nereye gidecem demişim bağlanınca çok bağlandığımdan kaynaklanıyor.
Bunlar benim yorumlarım umarım morarmam:)

VUSLAT

Well-known member
benim de psikolojiye ilgim var demek ki aynı dilden konuştuğumuz için çabuk kaynaştık diyorum...
umarım istediğin bölümde, istediğin özgürlükte ve hakkını vererek okursun inşaAllah kardeşim...
bende bu yazıyı yazdıktan sonra gördüm senin yorumunu hakkında herşeyin hayırlısı olsun inşaAllah...

ReþHa2

Well-known member
Eyvah kardeş vermedi ,ben yazıyorum cevaplar bunlar arkadaşlar.

Sizinle yürüyen kişi hayatınızdaki en önemli kişi.

Hayvanın büyüklüğü kişisel problemlerinizi ne kadar büyük gördüğünüzü temsil ediyor.

Hayvan ile aranızda geçen karşılaşmanın şiddeti, problemleriniz ile nasıl baş ettiğinizi gösteriyor. (pasif, agresif).

Hayalinizdeki evin büyüklüğü problemlerinizi çözmek için ne kadar istekli olduğunuzu simgeliyor.

Evin etrafında hiç çit olmaması açık bir insan olduğunuzu gösteriyor. İnsanlar her zaman evinize ziyarete gelebilirler. Çitlerin olması biraz daha kapalı bir karakteri gösteriyor. İnsanların önce telefon ederek gelmesini tercih edersiniz.

Eğer cevabınızın içinde, yiyecek, insanlar yada çiçekler yoksa genel olarak mutsuz bir insansınız.

Kap ne kadar dayanıklı bir malzemeden yapılmış ise 1. sorudaki arkadaşınız ile olan ilişkiniz de o kadar dayanıklı demektir. Örneğin: kağıt ve cam dayanıklı değildir buna karşılık metal yada plastik dayanıklıdır.

Kap ile ne yaptığınız, 1. sorudaki arkadaşınıza karşı tavrınızı ortaya koyuyor. Örneğin kap bakırdan yapılmış ve içi su dolu ise tekrar eve taşıyorsanız, bu sizin arkadaşınıza değer verdiğinizi gösterir ve ilişkinizin sağlam temellere dayandığını simgeler. Oysa kap seramikten yapılmış ve kırık ise, sizde parçaları evden uzağa atıyorsanız, bu kişi ile ilişkinizde sorunlar olduğunu ve onu uzaklaştırmaya çalıştığınızı gösteriyor

endemik

Member
NİŞANLIM

Ormanın içinde yürüyorsunuz. Bir hayvan gördünüz..
Ne tür bir hayvan?
YIRTICI (AYI OLABİLİR)

İHTİMALLE BÖLGESİNE GİRMİŞ OLDUĞUMUZDAN SALDIRMAYA HAZIR

GÖL KENARINDA, GENİŞ VERANDASINDA SALLANAN KOLTUĞU, BİRSÜRÜ KÜÇÜK PENCERESİ VE İHTİMALLE YEŞİL RENKLERİN HAKİM OLDUĞU RENKTE BOYANMIŞ MUTLAK HUZURU BULDUĞUM BİR EV...

ÇİTTEN ZİYADE DUVAR DİYELİM :) MALUM YIRTICI HAYVANLARDAN KORUNMAK GEREK :)

KOYU KAHVE ANTİKA BİR MASA VE AYNI RENK DOLAPLAR. DOLAPLARIN İÇİNDE YEMEK TAKIMI PASTEL PEMBE-KIRMIZI YALDIZLI ÇİÇEK DESENLİ BİR TAKIM. MASANIN ÜZERİNDE ŞIK BİR ÖRTÜ VE YİNE AYNI TAKIMIN VAZOSU İÇİNDE MİS GİBİ BEYAZ ZAMBAK...

DEMİR. İHTİMALLE KÖPEĞİN YEMEK KABI

ESKİ VE KENARLARI YAMULMUŞ BİRAZ. YEMEK ARTIKLARI VAR İÇİNDE KİRLİ. BİR PARÇA EKMEK KOYUYORUM KÖPEK İÇİN

GÖL

SADECE BAKMAKLA YETİNİYORUM KARŞIYA GEÇMEK GİBİ Bİ NİYETİM YOK...