Bir cümle ile günah...

hulusi

Well-known member
Amellerin en faziletlisi, gizli günahları terketmektir. Antaki

Eğer yasaklandığınız büyük günahlardan kaçınırsanız, sizin küçük günahlarınızı örteriz ve sizi şerefli bir yere sokarız. Nisa, 31

En ağır günah, insanın kendisini günahsız bilmek gururudur. Thomas Caryle

En az merhamet gösterenler en büyük günahları işleyenlerdir. Beamarchais

En masum tavrı ve en süslü elbisesiyle çıkar karşımıza günah. Ali Suad

Ey insanoğlu! Bugün günahlarından korkar isen, yarın birşeyden korkmazsın. Şeyh Sadi

Günah arıya benzer, onun gibi ağzı ballı, fakat kuyruğu zehirlidir. La Rochefoucauld

Günah içini rahatsız eden ve başkasının bilmesinden korktuğun şeydir. Hadis-i Şerif

Günah işleyen insandır, buna üzülen evliya olabilir, bununla övünen ise bir şeytandır. Albert Hubbard

Günah işleyip arkasından kalkıp abdest alarak iki rekat namaz kılan sonra da AIIah Teâla hazretlerine tevbe eden her insan mutlaka mağfiret olunur. Hadis-i Şerif

Günah, yasak olduğu için acı vermez, acı verici olduğu için yasaktır. Goethe

Günahı vücut değil, irade işler. Machiavelli

Günahın küçüklüğüne bakma! Fakat kime isyan ettiğine, kime karşı günah işlediğine bak. Bilal Bin Sa'd

Günahlarını terketmeden Allah'tan af ve mağfiret istemek, yalancıların istiğfarıdır. Yahya Bin Muaz

Günahtan sakınmak, tevbe ile uğraşmaktan kolaydır. Hz.Ömer r.a.

İnsanın günahları ardını bırakmaz. D. H. Lawrence

Mümin günah işlemeseydi, göklerin gizliliklerinde seyrederdi. Fakat Allah Teâlâ günahı sebebiyle onu bundan alıkoydu. Hasan-ı Basri

Mümin günahını, başı ucunda bir dağ gibi görür ve üzerine yıkılacağından korkar. Münafık da günahını, hemen uçurabileceği, burnuna konan bir sinek gibi görür. Hadis-i Şerif

Nefsim kudret elinde olan Zât'a yemin ederim ki, eğer siz hiç günah işlemeseniz, Allah sizi toptan helak eder; günah işleyen, arkadan da tevbe eden bir kavim yaratır ve onları af ederdi. Hadis-i Şerif

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Allah razi olsun hulusu abi...

Kul bir günah işler. Ama onunla cennete girer. Bu şöyle olur: İşlediği günah devamlı hatırındadır. Ondan her hatırladıkça tövbe edip kaçınır. Böylece o günah sebebiyle Cennete girer.

Hadis (İbn-i Mübarek)

hulusi

Well-known member
"Eli boş varılmaz varılan yere, Boş gelmedim yâ Râb, ben suç getirdim! Dağlar çekemezken o ağır yükü, Sırtımda iki büklüm pek güç getirdim..."
:002:
Bir ....imzası başka ne olabilir.:((
Allah dostalarından Tahir-i Mevlevinin mezar tasina yazilmasini istedigi dortluk.Kelamane hacet,
gerisini ben düşüneyim dua ile azize kardeşim

hulusi

Well-known member
Allah razi olsun hulusu abi...

Kul bir günah işler. Ama onunla cennete girer. Bu şöyle olur: İşlediği günah devamlı hatırındadır. Ondan her hatırladıkça tövbe edip kaçınır. Böylece o günah sebebiyle Cennete girer.

Hadis (İbn-i Mübarek)
Ecmain olsun.İhtıyaca binaen olsa bu aralar tevafuk denk geldigimi konu GÜNAH.Rabbim tövbe ehli kılsın ne diyeyim...