bana bir e-mail gelmiş...?? Sen beni duyuyor musun??

mazi

Well-known member
AKıNCı ; bir arkadaşım bunu bana e-mail olarak göndermiş..olmuştur yada olmamıştır ,böyledir yada değildir..bilemem ama ibretlik buldum paylaşmak istedim..bakalım sizin yorumunuz ne olacak.??

Bir anda uykudan kalktim

çok ilginç bir ışık gördüm ama odanın ışığı kapalıydı

bir baktım saat 3:30 gece facir vakti

peki gördüğüm bu kadar ışık nerden

-----
birden şaşırıp kaldım baktım ki elimin yarısı duvarın içinde
hemen elimi çıkardım korku içinde oturup elime bakıyordum
tekrar elimi duvara dogru uzattım yine elim duvarın içine giriyordu!!!!!!!!

--

bir gülümseme sesi duydum

Yüzümü kardeşime dogru çevirdim, yatıyordu

korku içinde yatağımdan kalkıp kardeşimi uyandırmaya gittim

ama cevap vermedi

annemin odasına doğru gittim

babamı uyandırmaya çalıştım

birilerinin bana cevap vermesini istiyorum ama kimse cevap vermiyordu

annemi uyandırmak üzereyken, baktım ki annem uykudan uyandı

uykudan uyandı ama benimle konşmuyordu

---

bismillahirrahmanirrahim diyordu ve tekrarlıyordu

babamı uyandırdı, kalk kalk bir bakalım çocoklara dedi annem

şimdi zamanımı bırak uyuyayim yarın ola hayr ola dedi babam

ama annemin israrı üzerine babam kalkıverdi şaşkınlık içerisinde beraber odamıza doğru geldiler

---

başladım bağırmağa, anne, baba ama hiç birisi cevap vermiyordu!!!

annemin elbisesini çekiyor beni dinlemesini istiyordum ama annem beni hissetmiyordu!!!

başladım annemin arkasından yürümeye ta bizim odaya kadar

odamıza girdi ve ışıkları açıverdi

ama benim için fark etmiyordu çünkü benim için her taraf ışıktı

tam o sırada çok ilginç bir şeyle karşılaştım

---

kendi vücüdumu gördim!!!

evet kendi vücüdumu

oturup kendi kendimi seyredıyordum, iki taneydim

kendi kendime soruyordum kimdir bu acaba? Nasılda bana benziyor!!!

başladım kendi kendimi uyandırmaya, bu kabustan kurtulayım diye

ama uyanamadım

---

babam dedi ki bak yatıyorlar işte hadi yerimize gidelim

ama annem sakin olamadı ve benim uyuduğum yatağa doğru gelerek

beni uyandırmaya başladı kalk muhammed kalk bana cevap ver

ama cevap veremiyordu!!!

bir kaç defa uğraştı ama yok. Birden baktım ki babamın gözlerinden yaşlar dökülüyor

o babam ki şimdiye kadar onun göz yaşlarını görememiştim

bağırışmalar başladı oracık yerden .. kardeşim uyandı ve sordu ne oldu?

annem ona bağırarak, abin muhammed olmüş çok acıklı bir şekilde ağlıyordu

---

bağırmalar fazlalaştı

anneme giderek, anne ağlama ben burdayım bak bana!!

ama kimse bana cevap vermiyordu, neden?

oturup bağırmaya başladım, burdayım bakın işte

ama kimse cevap vermiyordu

başladım bağırmaya ya rabbi, ya rabbi ne olur beni bu rüyadan ve olduğum durumdan kurtar

---

uzaktan bir ses duydum ve geldikçede yükseliyordu

bu ses allah’u taalenin bir ayeti idi

((andolsun sen bundan gaflette idin, derhal biz senin perdeni kaldırdık. Bugün artık gözün keskindir))

birden iki kişi beni tuttular, ama insan değillerdi

çok korktum !!

başladim bağırmaya, bırakın beni, siz kimsiniz? Ne istiyorsunuz?

kabire kadar senin gardiyanlarınız dediler

----

ben ölmedim, daha yaşıyorum dedim

neden beni kabire götürüyorsunuz? bırakın beni!! Ben hissediyorum, konuşuyorum ve görüyorum, ben ölmedim

bana gülümseyerek cevap verdiler

dediler ki, ey insanlar sizzler çok ilginç yaratıksınız, sanıyorsunuz ki ölüm hayatın sonudur ama bilmiyorsunuz ki asıl olan sizin yaşadığınız hayat bir rüyadan ibaret olup öldüğünüz zaman uyanıyorsunuz.

beni kabire doğru çekiyorlardı hala

yoldayken baktım ki benim gibi insanlar ve yanlarında da aynı o iki yaratıktan var, kimi ağlayor kimi gülüyor ve kimi ise bağırıyordu

onlara sordum neden böyle yapıyorlar?

dediler ki, bu insanlar şaşkınlık içerisindeler, nereye gittiklerini biliyorlar, kimisi dalalettedir.. korku içinde sözlerini keserek sordum:

ateşe gidiyorlar mi yani?

evet dediler '

konuşmalarına devam ederek, o gülenler ise cennete gidiyorlar

hemen sordum onlara, peki ben nereye gidecem??

dediler ki, sen bazen iyi gidiyordun, bazende kötü

bazen tövbe edip ertesi gün günah işliyordun ve izlediğin yol tam olarak belli değildi

ve hep öyle yitik kalacaksın

sözlerini korku içerisinde keserek sordum:

yani ben ateşemi gidiyorum yoksa?

Onlarda, Allahın rahmeti geniştir ve yolculukta uzundur dediler

---

yüzümü çevirdim korku içerisinde baktım ailem, babam, amcam, kardeşlerim ve akrabalarım hepsi

Bir sandık içinde beni taşıyorlardı

Onlara koiarak gittim ve onlara dedim ki benim için dua edin lütfen

Ama kimse bana cevap vermiyordu

kimi ağlıyordu kimi ise hüzünlüydü

Kardeşime giderek, dikkatli ol dünyanın fitnesi seni kandırmasın

Beni duymasını çok isterdim

O iki melek beni kabirdeki cesedimin üzerine bağladılar

baktım ki babam toprak atıyor üzerime

Kardeşlerim topak atıyor

Ordaki insanlar hepsi üzerime toprak atıyordu

----

dedim ki, ahh keşke onların yerinde olsaydım Allaha tevbe etseydim

dün sabah namazımı kılsaydım

Keşke her gün rabbime dua etseydim

Keşke her gün tevbemi yenileseydim

Keşke kötülüklerden uzak dursaydım

Başladım bağırmaya, ey insanlar dikkatli olun dünya hayatı sizleri kandırmasın

en azından birisinin beni duymasını çok isterdim

Peki sen beni duyuyormusun ???

----

lütfen herkese gönder

---

eğer göndermesi sana zor geliyorsa, daha iyi olacak çünkü sevabını hakketmiyorsun, ama kabirde olduğun zaman o zaman, ahh keşke gönderseydim diyeceksin

süphanallah ve bihamdihi.. süphanallahul azim

mihrimah

Well-known member
Cevap: bana bir e-mail gelmiş...??

Çok etkileyici gerçekten, hemen insan kendini o çocuğun yerine koyuyor. Hep uyanacakmış gibi bir hisle yatağımıza uzanıyoruz, uyanmazsak ne hesap vereceğiz diye düşünmüyoruz, ölüm bir hayal gibi geliyor ama gerçek. İnsanın hatırlamak istemediği bir gerçek daha var oda; ölümün zamanı yok, genci, yaşlısı, iyisi, kötüsü yok!!!! Allah yar ve yardımcımız olsun...
Allah razı olsun güzel bir paylaşım bize bakan çok yönü var...

nurhadimi

üye Sorumlusu

Çok etkileyici gerçekten, hemen insan kendini o çocuğun yerine koyuyor. Hep uyanacakmış gibi bir hisle yatağımıza uzanıyoruz, uyanmazsak ne hesap vereceğiz diye düşünmüyoruz, ölüm bir hayal gibi geliyor ama gerçek. İnsanın hatırlamak istemediği bir gerçek daha var oda; ölümün zamanı yok, genci, yaşlısı, iyisi, kötüsü yok!!!! Allah yar ve yardımcımız olsun...
Allah razı olsun güzel bir paylaşım bize bakan çok yönü var...

ewt sultanım aynen sen gibi düşündüm ben de...

Eyvàh!

Well-known member

gercekten cok guzel Rabbim olmeden dunya gafletinden uyandirir bizleri ,olum gelmeden tovbe edenlerden eyler bizi nasilki gunesle bagi kopan ay karanlik ,yaraticiylada bagi kopan insan yokluktadir...keske demeden tovbe edenlerden olmak umudu ile...

ebrar172

Well-known member
daha evel okuduğum bir kitabı hatırlattı...
adı kabirden mektup'tu sanırım tam hatırlayamadım...
ürpermemek elde değil.. sağolun akıncı...

hulusi

Well-known member
Evet kabirden mektup ve çoğunuzun bildiği Hasan genel olarak içerikleri aynı.İbret almak yönünden güzel çalışmalar.
Olayın diğer yönünede değinmek istiyorum.Örnegin Hasanı izleyen bir kaç genç,imanı zayıflıgı demek doğru olmaz,belkide yaşlarının getirisidir bilemiyorum.Beklenin tersi bi etki altında kalmışlardı.İzledikden sonra uzun süre manevi dünyalarında imanı nokta (Allah muhafaza buyursun)bunalıma girmişlerdi.Elhamdullah ölümü sevdiren Nurlardan paylaşımlarda bulunduk.Risal-i Nur, bir çok konuda olduğu gibi ibret konusunda kafidir inş.Bu konuda yaşadıklarımı sizinle paylaştım,bu konuda siz ne düşürüsünüz?

Tarihci

Marmara Tarih
evet, bazen böyle ters tepki yapabilir.. o nedenle ölümün adem olmadığını anlatmak gerekir.. yani ölümün üstadın dediği gibi nimet olduğunu asıl dünyamıza bir geçiş kapısı olduğunu, şayet salih ameller ve sağlam itikad üzere isek korkmanın hiç mi hiç gerekmediği anlatılmalı..

HAFIZ

Well-known member
nefesimi tuttum okuyana kadar.sanki bendım muhammed.hep keşke diyor keşke ...keşke..keşke
tıpkı ben gibi her geçen günün ardından keşke dedğim gibi.yarın herkes veyll içindedir..
keşke şunu yapmasaydım...keske daha çok yapsaydım.Rabbim pişman olacağımız şeylerden sakındır bizi.

hayatgah

Member
Bu mail bana da gelmişti. ben çok kızıyorum aslında dini istismar eden bu ve buna benzer maillere. daha öncede Efendimizi (S.A.V) güya rüyasında gören bir kişinin anlattıklarını anlatan bir mail gelmişti çok arkadaşımdan bana. mailin en sonunda da bu maili şu kadar kişiye iletin vebalden kurtulun falan filan.ölümü hatırlamak için böyle mail tuzaklarına düşmek benim çok canımı sıkıyor. bu mailleri bana gönderirken gizli bölümünden göndermeyen ve sonundaki şu kadar kişiye gönderin cümlesini silmeyen kardeşlerime de kızıyorum. böyle oyunlara geldikleri için.bu mailleri gönderen din kardeşlerim kimlere neler kazandırdıklarını biliyor mu acaba? dini bu tür maillere alet edip birde vebal yüklemekte nedir? Ölümü hatırlamak için acaba bu ve buna benzer mailler mi beklemeliyiz? etrafımızdaki olaylar heran bize ölümü hatırlatmaktan uzak mı?Saçlarımızdaki beyazlar? heran ruhunu Rahman'a teslim eden yüzlerce insan(etrafımızda ölen insan yok diyenler haber izlesinler)ölümü hatırlamak istiyorsak etrafımıza bakalım ama görmek için bakalım.oturupta bu tür mailleri beklemeyelim:((((((((((

Ruh

Well-known member
Bir musibet bin nasihatten daha iyidir sozunu de unutmamak lazım...

Bu tur seyler gercekten cok ders verici ve egitici seyler...

Nitekim toplum olarak basımıza bela gelmeden akıllanmıyoruz maalesef..

Rabbim gorunur/gorunmez butun kazalardan belalardan ve musibetlerden uzak etsinn..

İman nuruyla olmeyi nasib eylesin insaallah..

HAFIZ

Well-known member
Bu mail bana da gelmişti. ben çok kızıyorum aslında dini istismar eden bu ve buna benzer maillere. daha öncede Efendimizi (S.A.V) güya rüyasında gören bir kişinin anlattıklarını anlatan bir mail gelmişti çok arkadaşımdan bana. mailin en sonunda da bu maili şu kadar kişiye iletin vebalden kurtulun falan filan.ölümü hatırlamak için böyle mail tuzaklarına düşmek benim çok canımı sıkıyor. bu mailleri bana gönderirken gizli bölümünden göndermeyen ve sonundaki şu kadar kişiye gönderin cümlesini silmeyen kardeşlerime de kızıyorum. böyle oyunlara geldikleri için.bu mailleri gönderen din kardeşlerim kimlere neler kazandırdıklarını biliyor mu acaba? dini bu tür maillere alet edip birde vebal yüklemekte nedir? Ölümü hatırlamak için acaba bu ve buna benzer mailler mi beklemeliyiz? etrafımızdaki olaylar heran bize ölümü hatırlatmaktan uzak mı?Saçlarımızdaki beyazlar? heran ruhunu Rahman'a teslim eden yüzlerce insan(etrafımızda ölen insan yok diyenler haber izlesinler)ölümü hatırlamak istiyorsak etrafımıza bakalım ama görmek için bakalım.oturupta bu tür mailleri beklemeyelim:((((((((((
evet bende sonunda bunu şu kadar kişiye gonder şu olacak tarzında gelen maillere sinir oluyorum ve hemen siliyorum.bide önemsenmediği taktirde musibet bela gibi tehdidlerde mevcut.saçmalıktan başka bir şey değil.ama bu hikaye tarzı hatırlatma güzeldi.benim sinir hücrelerimi kabartmadı açıkcası :) insana yaşayacağı şeyleri düşündürmesinde yardımcı oluyor.mevtanın dilinden konuşuyor.hani mevlana da öyle yapıyor ya hikayelerinde...:) bu benim fikrim