iftiralar org'a -3

yozgati

Well-known member
gene demiş: "Diğer taraftan sadeleştirilen eserler hakkında yapılan itirazlarda muhatap olarak Hocaefendi’nin alınması kanaatimizce yanlıştır. Zira sadeleştirmeyi yapan Ufuk Yayınevi’dir ve bu hususta yayınevi basına açıklamada bulunmuşlardır. http://www.moralhaber.net/bediuzzaman/ufuk-yayinlarindan-sadelestirme-aciklamasi/ Bu açıklamalarında gerekçelerini anlatırken Hocaefendi’yi konuya dâhil etmemişlerdir. Çünkü onlar sadeleştirme yapılabilir mi hususundaki lehte-aleyhte delilleri değerlendirerek kendilerince müsbet bir karara varmış ve bunu uygulamışlardır. Buna da hakları vardır diye düşünüyoruz. Çünkü Üstadımız “Bu Risaleleri anlayarak ve kabul ederek bir sene okuyan,bu zamanın hakikatlı bir âlimi olabilir” demiyor mu? Ayrıca her bir Nur talebesini “… derecesine göre birer Said ve birer vârisim ve benim yerimde Nurların birer bekçi muhafızı olarak mânevî bir hâtıraya binaen kabul” ettiğini ifade etmiyor mu? Ama o arkadaşlar eğer Hocaefendi bu konuya müdahil olmuş olsaydı elbette bu hususu da çekinmeden belirtirlerdi diye düşünüyoruz."

Muhatap Gülendir Çünkü: Onun bu sadeleştirme arzusu Ta 80lere dayanıyor. 90Larda gene bir teşebbüs oldu vazgeçtiler ama onun bu sadeleştirme arzusundan kuwet alan paragözler kolları sıvadı ve eserleri piyasaya sürüp köşelik oldular. Madem muhatap değil Gülenistlerin satış merkezi olan Nt/ve uzantılarında neden satılıyor? Madem muhatap değil?

* Bu Risaleleri anlayarak ve kabul ederek bir sene okuyan,bu zamanın hakikatlı bir âlimi olabilir! Cerbezesi ise: Bir sene anlayarak okuyacaksın, Kuran v Hadisten başka eser okumayacaksın. İman hakikatlarına dair eerleri okumayacaksın NURLARDAN BAŞKA, Dünyaya meyletmeyeceksin, siyasetle alakadar olmayacaksın... gb şartları var. Hangisini yaptında bunu bana söylüyorsuz he?

* Ayrıca her bir Nur talebesini “… derecesine göre birer Said ve birer vârisim ve benim yerimde Nurların birer bekçi muhafızı olarak mânevî bir hâtıraya binaen kabul” ettiğini ifade etmiyor mu?" demişler. Buda cerbezedir. Neden mi? Bizler Üstadın neşriyat hariç hakikatı yaymadaki vekilleriyiz ; ama neşriyatıda üstadımın neşir varisleri haricinin yapması menedilmiştir. Sen tut servet uğuruna, şan u şöhret ... vb uğruna salahiyetin olmadan neşriyat yap onu okut sonra biz üstadın varisi değilmiyiz de yüzü topraklara bulaşısaca

* Gülen muhatab olsa konuşurdu de. ÖYLEYA BAYKALIN KASET OLAYINDA MUHATAPTI ONDAN KONUŞTU!

Huseyni

Müdavim
“Bu Risaleleri anlayarak ve kabul ederek bir sene okuyan,bu zamanın hakikatlı bir âlimi olabilir”

Yaptıkları işle alimlikten çok uzak olduklarını hatta had safhada cehaletlerini gösterdiklerinden, bu söze de boş yere sığınmayın.

Ayrıca her bir Nur talebesini “… derecesine göre birer Said ve birer vârisim ve benim yerimde Nurların birer bekçi muhafızı olarak mânevî bir hâtıraya binaen kabul” ettiğini ifade etmiyor mu?

Evet derecesine göre diyor evet; yine o dereceye gelemedikleri de ortaya koydukları eserden belli oluyor.