Seni Düşünüyorum

Lebbeyk

Well-known member
Sen’i düşünüyorum…. Düşünmesi en huzur veren Sevgili…. Seni düşünüyorum… Alemlerim yegane Efendisi… Bir elin güneşteydi sanki,
Diğer elinde kürre-i arz… Kimse cemalinde bulamamış hiç maraz… Eyy nuru tüm evreni kuşatan Efendim… Sensin şu yaralarıma merhem saran Sevgilim,
Efendim… Yusuf’u gören gözler bir kez Sen’i görseydi, Bir kez baksalardı cemaline… Bıçakları ellerini değil, sinelerini deşerdi.
Efendim… Bir biçare ümmet olarak gelsem kapıcazına, Söylesem arzuhalimi, diz çöküp huzuruna . Efendim ….
Kandan irinden deryaları geçmekti arzum .. Ateşten satıhlarda yürümekti..
Yüregimde Senden başka tüm aşkları silmekti, Silmekti amma.. Silmekti amma…
Yapamadım Ya Rasul… Yapamadım işte…
Oysa Efendim.…Ateşlere İbrahimden önce atılmaktı arzum, Yangınım gül bahçesine dönmesede .
Oysa Efendim... Uhutta mızrak ile Hamzanın arasına girmekti arzum, Tek Sen amcana üzülme diye…
Efendim...Keşke ben kovulsaydım yurdumdan yuvamdan da…Sen hasret kalmasaydın Mekkene…
Efendim.…Keşke ben dökseydim kerbeleda kanımı da, Sen yine okşasaydın Hüseyninin başını…
Efendim.…Gölgen olmaktı arzum … peşin sıra, Çünkü sendin tek gölgesi olmayan insan şu dünyada…
Efendim.…Güneş bile hayran hayran gezermişte tepende yakmazmış tenini.. Kara bir bulut korurmuş Aminenin yetimini…
Efendim.…Ne kadarda mesuttu seninle, İbrahimin Kabesi şimdi yine sardı etrafını çağdaş müseylemenin filleri…
Efendim...Ruhumda hasretin yakıp yakıp kor ediyor… Sensiz bu dünya cehennemi kübra oluyor…
Efendim.…Ne zamana kadar sürecek bu hasretim…. İrandan selmansa hasret sana, Anadoluda benim.
Efendim.…Şu gözler bir kere bakamadılar cemaline, Gerçekte olmasada bir kere gel, gir hayallerime …
Efendim.…Şaşıyorum ebu cehil nasıl hayran kalmamış gözlerine, Oysa sana utancından can veriyordu genç bir sahabe…
Efendim.…Her gece bakıyorum gökteki şakkı kamere, Kamerin bile boynu bükük rengi solmuş öylece…
Efendim.…Oysa bir parmağınla bölmüştün onu ikiye, O şarkılar söylüyordu Rasul bana dokundu diye…
Efendim.…Senki nakış nakış dokuyordun sahabeyi… Sırf onun için İstanbula kadar gelmişti Eyyub El Ensari
Efendim.…Sahabenden en mahzunu Hz Vahşi olsa gerek… Ne acıdır mescidinde direkler ardında seni dinlemek.
Efendim.…Mus-abın sahaben arasında beni en çok yaralayandır, Şehadet anında kefen bile bulunamayandır…
Efendim. …Mus-ab ki islamdan önce mekkenin en zenginiymiş ,Sen ona sancağı verdiginde daha on sekizindeymiş…
Efendim.…Karanlıklar aydındanmış sen dünyaya gelince, Melekler korurmuş Seni, Rasule bir şey olmasın diye.
Efendim.…Biliyorum Hz Fatıma’yı diğerlerinden ayrı tutuyordun, O bana Haticemin emanetidir diyordun…
Efendim.…Seni şiirlere yazmak benim tek bildiğimdir, Bilirim ki Mekke bile bir şiirle fethedilmiştir…
Efendim.…Şu biçare halimle dertleştim Seninle… Artık dayanamıyorum bir kere bakayım cemaline
Efendim.… Kalmadı artık dayanacak takatim, Günahlarım çok, hem çok dertliyim…
Efendim.…Bu dünyada göstermezsen nuru cemalini, Ne yapayım biçare, mahzun ahirete talibim…
Efendim.…Biliyorum ki ahirette kişi sevdiğiyle beraberdir…
Benim sevdiğim HZ.MUHAMMED MUSTAFA’DIR (S.A.V.)

m10jt5qr0.jpg

hulusi

Well-known member
Efendim… Bir biçare ümmet olarak gelsem kapıcazına, Söylesem arzuhalimi, diz çöküp huzuruna
Kalmadı artık dayanacak takatim, Günahlarım çok, hem çok dertliyim…
Efendim.…Bu dünyada göstermezsen nuru cemalini, Ne yapayım biçare, mahzun ahirete talibim…

Allah razı olsun kardeşim çok güzel bi yazı:(Abğalrım ağlatamam hissederim söyleyemme dili yok kalbimin sultanım bilsen bundan ne kadar bizarım...ne mal ne evlatnede yar hiç birşer senın küstürmeye degmez sultanım..afet bizi

Lebbeyk

Well-known member
Efendim… Bir biçare ümmet olarak gelsem kapıcazına, Söylesem arzuhalimi, diz çöküp huzuruna
Kalmadı artık dayanacak takatim, Günahlarım çok, hem çok dertliyim…
Allah razı olsun kardeşim çok güzel bi yazı:(Abğalrım ağlatamam hissederim söyleyemme dili yok kalbimin sultanım bilsen bundan ne kadar bizarım...ne mal ne evlatnede yar hiç birşer senın küstürmeye degmez sultanım..afet bizi

...amin ecmain olsun hulusi abi.. bu satırlar insanı alıp götürüyor..ya ağlatıyor ya utandırıyor... :( Rabbim her iki cihanda da bizleri güldürsün inşallah..