Memba

mihrimah

Well-known member
Herhangi bir dini konuyu öğrenmek istediğimizde önce Kur’ ana müracaat ederiz. Sonra Rasulullah’ ın hadis-i şeriflerine daha sonra da Kur’ an ve hadis kaynağından süzülerek oluşturulan kıymetli eserlere bakarız. Elinizdeki bu eser de işlediği konuları, önce Kur’ an sonra sünnet ve daha sonra da meşhur alimlerin kıymetli eserlerine bakılarak hazırlanmış bir eserdir.

Aynı zamanda islami mevzuların konular halinde ele alınıp, hazmedilmesi daha kolay hale getirilmiş olması, takdire şayan bir iştir. Konular kendi aralarında bölümlendirilebilir ve daha da çoğaltılabilirdi. Zannediyorum hocalarımız teknik bir çalışmadan ziyade insanların konulardan istifadesini ön planda tutmuşlardır.

Küreselleşen dünyamızda iletişimin ve bilginin hızla arttığı muhakkaktır. Günümüz insanına çağımızın ürettiği problemleri çözmede, evrensel dinimizi bu açıdan da kolayca kavrayabilecekleri bir bakış açısı kazandırmasında faydalı olacağını düşündüğüm bu eserin, güzel dinimizi anlamada yardımcı olacağına inanıyorum.

Son yıllarda en çok okunan dini kitaplardan faydalanılarak hazırlanan bu eserin, okuyucularına faydalı olmasını ve bu eseri hazırlamada emeği geçen hocalarımızın sevap hanelerine yazılmasını diliyor ve daha başka eserler kazandırmalarını bekliyorum.

Halil İbrahim ASLAN

GuLSerbeti

Well-known member
Allah razi olsun, mihrimah kardesim... insaAllah bol istifadeye acik bir bolum oldu...
ve insaAllah Kolay elde etmis olsakda Bu degerli Bilgilerin kiymetini bilenlerden oluruz...amin

ilim arayana verilirmis; Arayanlardan olmak duasiyla..
Allah'a emanet olun...

mihrimah

Well-known member
Allah razi olsun, mihrimah kardesim... insaAllah bol istifadeye acik bir bolum oldu...
ve insaAllah Kolay elde etmis olsakda Bu degerli Bilgilerin kiymetini bilenlerden oluruz...amin

ilim arayana verilirmis; Arayanlardan olmak duasiyla..
Allah'a emanet olun...
Amin kardeş cümlemizden razı olsu inş.
Evet sizinde dediğiniz gibi emek verilmiş, hazırlanmış, bizlere sunulmuş , bizlerde kıymetini bilenlerden oluruz....
Allah emeği geçen herkesten ebeden razı olsun inş.