Bindiği Dalı kesen AHMAKLAR

yozgati

Well-known member
بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ
Aziz, sıddık kardeşlerim!

İnsanlar 3 sınıftır.

1- bindiği dalı kesenler
2- başkasının dalını kesenler
3- başkasını kesiyorum diye kendisinin dalını kesenler

üstadım vekiller bırakmış herşeyini onlara bırakmış. bakın ahirzamanın vazifelisi imam muntazır mehd-i azam allame seyyid şerif garibüzzaman fahrüddeveran ism-i azamın mazharı Muallim-i ukul-ü ahirzaman Bediüzzaman Said Nursi ne diyo beraber bakalım: " Benim metrukâtım ve Risale-i Nur'dan olan benim hususî kitablarım ve güzel cildlenmiş mecmualarım vesair şeylerimin bütününü, Gül ve Nur fabrikalarının heyetine, başta Hüsrev ve Tahirî olarak o heyetten oniki {(*): Kardeşim Abdülmecid, Zübeyr, Mustafa Sungur, Ceylan, Mehmed Kaya, Hüsnü, Bayram, Rüşdü, Abdullah, Ahmed Aytimur, Âtıf, Tillo'lu Said, Mustafa, Mustafa, Seyyid Sâlih.} kahraman kardeşlerime vasiyet ediyorum. Onlara bırakıyorum ki; emr-i hak olan ecelim geldiği zaman, benim arkamda o metrukâtım, benim bedelime o sadık ve mübarek ellerde hizmet-i Nuriye ve imaniyede çalışsın ve istimal edilsin.
Emirdağ Lahikası-1 ( 136 )

bakın bu metin üstadımın vasiyeti. ne diyor "hususî kitablarım ve güzel cildlenmiş mecmualarım vesair şeylerimin bütününü.." yani herşeyini bırakıyor.

bakın başka yerde ne diyor üstadım: " benim en yakınımda hizmetimde olup bir derece tam tarz-ı hareketimi bilenler ve yakından görenler içinde, dört-beş adamı mutlak vekil yapıyorum. Ben ölsem veya hayatta şuursuz kalsam, Nurlara karşı hizmetimin tarzını bilerek tam yapabilsinler. Şimdilik Tahirî, Sungur, Ceylan, Hüsnü ve bir-iki adam daha mutlak vekilim olarak vasiyet ediyorum. Emirdağ Lahikası-2 ( 233 ) "

daha üstadım ne desin. isim verip mehmed vekillerime kafa tutma, şahin böyle yapma diye ati'deki şahısların ismini mi versin. bu lahikalar o zamanki talebelerin şahsında umuma derstir.

İŞTE BANA HÜRMET ETSİNLER DİYE ÜSTADIMIN VEKİLLERİNE DİL UZATANLAR, LİVATA İSNAD EDENLER, ÇEŞİTLİ İFTİRALAR YAPANLAR BU AHMAKLARDANDIR Kİ 3. SINIFA GİRER. O AHMAKLAR BİLSİNLER Kİ VEKİLLERE HÜRMETİ KIRIP YERİNE KENDİNİ KOYANLAR AYNI BELKİ DAHA ŞEN'İ BİR ŞEKİLDE İTHAM EDİLECEKTİR!!!!!!!!!Kardeşim Vekiller kimin vekili?
muhakkak üstadımın vekili
üstadım kimin vekili
Rasulü Ekremin vekili
Rasulü Ekrem Kimin Tebliğcisi
Kuranın Tebliğcisi
Kuran Kimin Kelamı?
AllahIN Kelamı.
ALLAH İSE İSİMLERİ BİLMEDİĞİMİZ ESMASI İLE HERŞEYİ YARADAN
HERŞEYİN SAHİBİ
EŞİ BENZERİ OLMAYAN
HERŞEYİN HALIKI...................... .................. ............

O ÜSTADIMIN VARİSLERİNE (HAYATTA OLANLAR: ABDULLAH YEĞİN, AHMED AYTİMUR, HÜSNÜBAYRAMOĞLU, SAİD ÖZDEMİR, SALİH ÖZCAN AĞABEYLERİM -R.A.-) DİL UZATANANLAR, İFTİRADA BULUNANLAR VARYA O İŞİ ÇEVİRENLER VARYA BİR GRAM MUHABBET HİSSETMİYORUM BULUNDUĞUM BİNADAKİ DERSANEYE GELSE TENEZZÜL EDİP 2 KAT AŞAĞI İNMEM.

BU BİR HASTALIKTIR. AĞABEYLERE DİL UZATMAK, İFTİRALAR SAVURMAK. ASIL AMAÇ HASED VEKİLLERE OLAN HÜRMETİ KIRIP YERİNE KENDİNİ KOYMAK O HÜRMETİ BANA ETSİNLER DEMEK. VEKİLLERE DİL UZATANLAR RİSALE-İ NURUN 6 TEMEL KİTABINI BİLİP ALİM OLMUŞLAR AMA RAYLARI YANİ LAHİKALARI BİLMEDİKLERİ MASİMEDİKLERİ İÇİN CAHİL KALMIŞLAR. NASIL HAREKET EDECEKLERİNİ BİLEMEMİŞLER. ZATEN LAHİKALARI DÜSTUR DEĞİLDE ENESİNİ DÜSTUR YAPANLAR HEP SIKINTI YAPTILAR.

LAHİKALARI AHMEDE MEHMEDE MEKTUB DİYE BAKIP MASİMEDEN ÜSTÜN KÖRÜ OKUMAK YERİNE AZİZ SIDDIK KARDEŞİM YOZGATİ! GİBİ OKUMAZSAN ÖYLE AHMEDE MEHMEDE DER. HATTA KURAN BİLE ÖYLE OLUR. KURAN MUHAMMEDÊ A.S.M. İNMİŞ. BEN YUSU DEĞİLİM KUYUM YOK 12 KARDEŞİM YOK MISIR AZİZİ DEĞİLİM. BEN NUH, LUT, ŞİT, HARUN, MUSA, İSA, YAHYA, YAKUB,
ZEKERİYYA.. A.S. DEĞİLİM BANA NE DER. AMA
YUSUF SENSİN.
KUYU NEFSİN.
12 KARDEŞİN SENDEKİ 12 KÖTÜ HASLETiN.
ZÜLEYHA ŞEHVET.....

GİBİ BAKMAK GEREK.

O SADECE 6 TEMEL KİTABI OKUYUPTA İHTİLAF ÇIKARANIN AKLINI GÖZÜNÜ ÇIKARTMAK LAZIM. NEDEN ÜSTADA KAFA TUTTUN, LAHİKADAKİ DÜSTURLARI OKUMADIN DİYE...

BU KONUDA ÇOK DOLUYUM.. DAHA ÇOK YAZMAYIM..

SELAM VE DUA İLE
yozgati

kenz-i mahfi

Sorumlu
Kardeşim sana sevindirici bir haber vereyim de biraz rahatlayı ver.

Lem'alar kitabının sadeleştirilmesi ile geçici bir heves neticesi bu işe rağbet edenler olduğu için kitaplar bir hayli satılmıştır. Peki aynı durum Sözler için geçerli mi? Hayır, değil:) Satışlar az, fiyatlar düştü, işler kesat, hey gidi hey...

Çünkü insanların ruhuna, hissiyatına, ulvi latifelerine değil de aklına hitap eden bozuk ve manadan soyulmuş kelimeler olduğundan akıl için ise 1 defa talim yeterlidir. Ondan dolayıdır ki Lem'alar kitabını alıp okuyarak -ki bu kitabı baştan sona zevkle okuyan olduğnu pek zannetmiyorum, eğer varsa buyursun söylesin- akıl noktasında hissesini alanlar artık başka kitapları okumak istemiyor. onun için Sözler'in satışı ve rağbet görmesi, Lem'alar gibi olmamıştır. Yani boş yere heveslendiler diyebiliriz. Üstadın ifadesiyle "kendi eserlerinin satılması" için yapılan bu cinayet kendi aleyhlerine dönmüş olup "Risalelere ilişen her el kırılır ve her dil kurur" diyen muhterem ağabeyimizin sözünü hatırlattı. Dün bir vakıf ağabeyle bu meseleyi konuştuğumda gerçekten çok sevindim. Bu müjdeli haberi verince, bunların sonunun yakın olduğunu şimdiden tahmin edebildim. Yani yaygara kopararak "herkese Risaleleri okutacağız" iddialarının boş bir hayalden öteye geçmeyeceğini zaman gösterecektir. Zira yapılan analizlerde daha zahir manayı anlayamayanların, millete akıl hocalığı yaptığını gözümüzle gördük.
Hadi kalın sağlıcakla ve sen de kal yozgati kardeşim, bu verdiğim haber içine bir miktar soğuk su serpmiştir inşaallah.
Selametle...

Son düzenleme:

yozgati

Well-known member
Kardeşim mehdiyette ayakların sabit olması ne kadar zor bilir misin?

zahiri okudukça enaniyet kuvvet buluyor.
enfüsi okumak gerekmektedir.

Huseyni

Müdavim
Bunların tek gayesinin para olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa o kadar yazarları var, adam gibi bir kitap yazar satarlardı. Bu tutsun ya da tutmasın, kafada bitmiş bir iş. Devamının geleceğini düşünüyorum nedense..Allah tez zamanda vazgeçirsin..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Bunların tek gayesinin para olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa o kadar yazarları var, adam gibi bir kitap yazar satarlardı. Bu tutsun ya da tutmasın, kafada bitmiş bir iş. Devamının geleceğini düşünüyorum nedense..Allah tez zamanda vazgeçirsin..

Maalesef bu hususta haklısınız maksad, yavaş yavaş alıştıra alıştıra affedersiniz ama zokayı yutturmak. Onun için muhatabımıza bu meselenin boyutunu anlatmak çok zorlaşıyor..

Eskiden hristiyan olan bir müslüman kardeşimizin anlattığı mesele günümüz müslümanlar içinde oynanan oyundan farksız. Diyor ki küçüklükten beri bizlere birşeyler öğretiliyor ancak hep kafamda soru işaretleri var islamiyetten ise bizleri öyle bir soğutmuşlardı ki bütün dinlere baktım bir tek ona baktım. Her neyse günlerden birgün Mısırda bir müslüman yanıma yaklaştı ve bana sorular sordu. Dedi ki Hz. İsa Tanrı mıdır, evet dedim. Sonra peki Hz. İsa öldü mü? Evet dedim. Öyle ise sizin tanrınız ölmüştür dedi. Ben niye uğradığımı şaşırdım..

Bunu birçok hristiyandan duyabilmeniz mümkündür. Bütün hayatları boyunca Hz. İsanın Tanrı olduğuna inanıyorlar ama Tanrılarının öldüğünün farkında değiller..

Yani çok enteresan bir mesele daha bir kaç yıl önce sadeleştirme meselesinin olmasının tahrif olduğunu ifade eden şimdi bu meselenin gerekliliğini ifade ediyor. Yani bu hususta öyle mantıksız bir teslimiyetcilik var ki o yaptıysa doğrudur. Ama doğruyu Kur'ana ve sünnete vurmak yok.. Daha bir çok mevzuda bunu maalesef gördük ancak dairemiz dışına çıkamayacağımızdan burada iktifa ediyoruz..

yozgati

Well-known member
Kardeşim kademeli olarak tahrif ediliyor.

BU KADEMENİN TARİHÇESİ.

1- Risalelere Lugat koymak
2- Risalelere Kişi yer kavramları koymak
3- Şahdamar adı altında şahdamarını kırdıklarım risalelerde mektub kaldırmaları
4- Şahdamar adı altında belli etmeden ekleme/çıkartma yaptılar
5- ŞahDamarları patladı Ufuk'a bu fikr-i Semm-İ Zehr (öldürücü zehirli fikir) aktı ve veledi zina SADELEŞTİRME HAREKETİ DOĞDU, O HAREKETTE BÜYÜDÜ LEMALAR VE SÖZLERİ DOĞURDU

ŞİMDİ ANLIYORMUSUNUZ?

NUR HİZMETİNDE İSTİKAMETKAISI VELİK/VARİS AĞABEYLERE İTTİBA ETMEKTEN VE ENVAR İHLASNUR SÖZLER NEŞRİYATLARDAN GEÇER.

Veyl olsun üstadın varisleri/vekillerine tabi olmayanlara, selam ve selamet olsun üstadın vekillerine tabi olanlara. hidayet olsun tüm ümmetin üzerine

kenz-i mahfi

Sorumlu
Onların mehdisi bu işe fetva verdiğinden işin devamı gelecektir. Fakat bu işin para kazanmak boyutunun olduğu bir gerçektir. Sadece para kazanmak olmasa da yine de bu işin iyi bir kazanç olduğu gözden kaçmamış olacak ki her fırsatta filan kadar sattık denilmektedir. Milletin eskisi gibi bu işe rağbeti yok fakat Mason oyununa gelen zavallılar bu işin devamını getirecekler. Biz de sebatımızda devam edeceğiz.

yozgati

Well-known member
Onların mehdisi bu işe fetva verdiğinden işin devamı gelecektir. Fakat bu işin para kazanmak boyutunun olduğu bir gerçektir. Sadece para kazanmak olmasa da yine de bu işin iyi bir kazanç olduğu gözden kaçmamış olacak ki her fırsatta filan kadar sattık denilmektedir. Milletin eskisi gibi bu işe rağbeti yok fakat Mason oyununa gelen zavallılar bu işin devamını getirecekler. Biz de sebatımızda devam edeceğiz.

evet bizim en kaliteli Sözler kitabımız 15 tl o uydukça basılan sözler 30 tl iyi bie pazar neda olsa nur camiası değil mi? iştahlarını kabartıyor milletten topladıkları yetmedi sanırım. ağızlarının suyu akmıştır