Hanimlarin beylerden istedikleri nelerdir?

HAFIZ

Well-known member
HANIMLARIN BEYLERDEN İSTEDİKLERİ NELERDİR?
Yanlız kocanın hanımından değil,hanımınında kocasından bekledikleri vardır.çünkü evlilikte bir paylaşma söz konusudur.görevler karşılıklı olarak yerine getirilirse,huzur ve mutluluk daha kolay elde edilir.
İŞTE HANIMIN KOCASINDAN BEKLEDİKLERİ
*Eşine karşı mukellefiyet,mesuliyet ve vecibelerini bilip ona göre yaşayan bir koca,hanımınıda böyle davranmaya mecbur eder.
*Anlayış ,fedakarlık ve hoşgörü karşılıklı olmalıdır.
*Kocam kadınların erkeklere göre daha hissi bir yapıya sahip olduklarını unutmamalı...
*Kocamdan onun hayatındaki yerimin önemini bana sık sık hissettirmesini beklerim...
*Yabancı kadınlara olan tavrı konusunda kocamın benden değil,Allahdan korkup titremesi gerekir.
*Ev içinde kendisi için giyinip süslendiğimde bunu hemen farkedip bana iltifatta bulunmasını isterim.
*Yaptığım güzel şeylere iltifat ve taşekkür beklerim..
*Benden beklediklerini bağırıp çağırarak veya emrederek değil,teşvik edici güzel sözlerle söylesin.
*Bana itimad etsin,ruhen beni desteklesin.yakın akrabalar arasındada riyaya kaçmadan takdirkar sözler sarfetsin,fakat bunu yabancı erkeklere asla yapmasın..
*Arasırada olsa ev işlerinde bana yardıncı olsun.Peygamberimizin s.a.v hz.Aişe r.a na ev işlerinde yardımda bulunduğunu yırtık elbiseleri dikip ayakkabıları tamir ettiğini unutmasın.
*İyilikle halledebileceğimiz bir meselede zora başvurmasın.
*Şahsiyetime saygısızlık etmesin.
*Bir babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik,onların annesini sevmektir...
*Benden beklediği tatlı dil,güler yüz ve güzel davranışları oda bana göstersin.
*Bencil olmasın,hanımının ve çocuklarının da tenefüse ve gezip dinlenmeye ihtiyaç duyduklarını unutmasın.
*Aşırı kıskançlığın ve diktatörlüğün aileyi mutsuzluğa ittiğini aklından çıkarmasın.
*Eşinin ve çocuklarının sevgisini kaybetmek istemiyorsa asla onlara kötü söz söylemesin,sövüp saymasın..
*İyilik etmek istiyorsa önce ailesini düşünsün.böylece dünyada ve ahirette karlı çıkar..
*meraklarını zevklerini ve fikirlerini benimle paylaşsın..
*Hergün eşiyle sohbete zaman ayırsın , çünkü bütün gün ONU BEKLİYORUM.
*Hatalarım ve kusurlarımla beni sevsin.böyle yaparsa eksikliklerimi azaltmaya daha çok gayret ederim.
*KOcamla özel anlarımız olsun.mesela haftada bir defa görülmeye değer yerlere gidelim.
*Eve patlayacak bomba gibi değil mütebessim bir çehreyle gelsin.
*Özel günlerde ve arada bir küçük hediyelerle gönlümü hoş etsin.
*Annesine,babasına ve yakınlarına göstermemi beklediği saygıyı , kendiside benim yakınlarıma göstersin.
*Çalışmaları ve meşguliyetleri fazla diye beni ihmal etmesin.
*Geç vakitlere kada dışarıda kalmayı alışkanlık haline getirmesin.
*Uzak yolculuğa çıkarken gidip geleceği zamanı bildirsin ve zaman zaman arasın.
*Benden gizli işler yapmasın,son sözü yine kendisi söylesin ama benimlede istişare etsin.
*Kazancına şüpheli vaya haram karıştırmasın,evine helal kazanç getirsin.
*Beni başkalarının içinde azarlamasın,ailemizle ilgili bir problemi ima yolluda olsa üçüncü şahıslara açmasın.
*Bana dünyalık bir hayat arkadaşı gibi bakmasın onu cennetteki hurilerden bile kıskanacak kadar çok sevdiğimi bilsin.
*Kısaca: eşimden sevgi,saygı,ilgi paylaşım ve güven istiyorum.:043::043::043:
asım uysal

Yeltegiyan

Elfidam
*Bana dünyalık bir hayat arkadaşı gibi bakmasın onu cennetteki hurilerden bile kıskanacak kadar çok sevdiğimi bilsin.

Allah razı olsun kardeşcek çok güzel şeyler bunlar....:048:

Yeltegiyan

Elfidam
Kısaca: eşimden sevgi,saygı,ilgi paylaşım ve güven istiyorum.

Çok kısaymış istenilenler... :) aslında istemediklerini yazsa daha az sürerdi..

Abi Allah senden razı olsun yaa:005::045:

mihrimah

Well-known member
Burada karşılıklı bir beklenti var, çift mutluluk:)
*Kocam kadınların erkeklere göre daha hissi bir yapıya sahip olduklarını unutmamalı...
Kendini bir adım ileri atmış, gizliden bişiler ima edilmiş..
*Kocamdan onun hayatındaki yerimin önemini bana sık sık hissettirmesini beklerim...
Zaten hep beklenti içindedirler, hiç vazgeçmezler...
*Yabancı kadınlara olan tavrı konusunda kocamın benden değil,Allahdan korkup titremesi gerekir.
Acaba bunu ne derece içten söyledi,mkocasıda ne derece 1. şıkkı uyguladı
*Ev içinde kendisi için giyinip süslendiğimde bunu hemen farkedip bana iltifatta bulunmasını isterim.
Fark ettirmek kişiye kalmış, farkedilmiyorsa sorun karşıda değildir;)
karşı tarafa göre Teşekküre değecek yapyıkların kimse bir kuru tşk esirgemez heralde
*Benden beklediklerini bağırıp çağırarak veya emrederek değil,teşvik edici güzel sözlerle söylesin.
Aynadaki yüzde leke varsa elinle aynayı silmen bişey değiştirmez çünkü elini önce yüzüne götürmelisin:p
*Bana itimad etsin,ruhen beni desteklesin.yakın akrabalar arasındada riyaya kaçmadan takdirkar sözler sarfetsin,fakat bunu yabancı erkeklere asla yapmasın..
hmmm.gizli bir ene...
*Arasırada olsa ev işlerinde bana yardıncı olsun.Peygamberimizin s.a.v hz.Aişe r.a na ev işlerinde yardımda bulunduğunu yırtık elbiseleri dikip ayakkabıları tamir ettiğini unutmasın.
Seninde unutmaman gerekenler var sende unutma:);)
Zorlaştıran kim acaba?
Edene değil ettirene bakacaksın:)
*Bir babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik,onların annesini sevmektir...
Tabi tabi:)
Göster ki göresin:)
*Aşırı kıskançlığın ve diktatörlüğün aileyi mutsuzluğa ittiğini aklından çıkarmasın.
hmm. neden acaba kıskanıyor??

*İyilik etmek istiyorsa önce ailesini düşünsün.böylece dünyada ve ahirette karlı çıkar..
Sadece o mu karlı çıkar
Paylaşmıyorsa sorun onda mıdır acaba;)
Kötü olan bu zaten bütün gün bekliyorsun ve söyleyeceklerini bekletiyorsun, sohbetin içeriği çok önemli:)
*Hatalarım ve kusurlarımla beni sevsin.böyle yaparsa eksikliklerimi azaltmaya daha çok gayret ederim.
ya yapmazsa:022:tgizli bir tehdit var:)
*KOcamla özel anlarımız olsun.mesela haftada bir defa görülmeye değer yerlere gidelim.
Çok özel:)
Ve o çehreyle karşılansın ister heralde...
Hiç istekleri bitmez:)
*Annesine,babasına ve yakınlarına göstermemi beklediği saygıyı , kendiside benim yakınlarıma göstersin.
Yoksa ona göre:)
OOOf Of aynı kapı:)
Eve gelmek istememe sebebi nedir acaba;)
*Benden gizli işler yapmasın,son sözü yine kendisi söylesin ama benimlede istişare etsin.
ilk defa elle tutulur bir cümle :045:
:045:
*Beni başkalarının içinde azarlamasın,ailemizle ilgili bir problemi ima yolluda olsa üçüncü şahıslara açmasın.
*Kısaca: eşimden sevgi,saygı,ilgi paylaşım ve güven istiyorum.
kısaca bunlar mıydı;?

Hakkınızı helal edin kardeş güzel bir paylaşım latife olsun diye bişeyler yazdım affınıza sığınarak...
Selam ve dua ile...

HAFIZ

Well-known member
kısaca değildi evet ama mutlulukta öyle kısacık tiyolarla elde edilecek birşey değil.bu kadar muazzam şeyin tarifide uzun olmalı muhtemelen.tarihçi evet kısaca ... beylerin beklentilerine ses çıkmıyo ama .. bekliyorlarsa unutmamalılar ki kendilerinden de beklenenler var..kısaca hemde

HAFIZ

Well-known member

Burada karşılıklı bir beklenti var, çift mutluluk:)
Kendini bir adım ileri atmış, gizliden bişiler ima edilmiş..
Zaten hep beklenti içindedirler, hiç vazgeçmezler...
Acaba bunu ne derece içten söyledi,mkocasıda ne derece 1. şıkkı uyguladı
Fark ettirmek kişiye kalmış, farkedilmiyorsa sorun karşıda değildir;)
karşı tarafa göre Teşekküre değecek yapyıkların kimse bir kuru tşk esirgemez heralde
Aynadaki yüzde leke varsa elinle aynayı silmen bişey değiştirmez çünkü elini önce yüzüne götürmelisin:p
hmmm.gizli bir ene...
Seninde unutmaman gerekenler var sende unutma:);)
Zorlaştıran kim acaba?
Edene değil ettirene bakacaksın:)
Tabi tabi:)
Göster ki göresin:)
hmm. neden acaba kıskanıyor??

Sadece o mu karlı çıkar
Paylaşmıyorsa sorun onda mıdır acaba;)
Kötü olan bu zaten bütün gün bekliyorsun ve söyleyeceklerini bekletiyorsun, sohbetin içeriği çok önemli:)
ya yapmazsa:022:tgizli bir tehdit var:)
Çok özel:)
Ve o çehreyle karşılansın ister heralde...
Hiç istekleri bitmez:)
Yoksa ona göre:)
OOOf Of aynı kapı:)
Eve gelmek istememe sebebi nedir acaba;)
ilk defa elle tutulur bir cümle :045:
*Kısaca: eşimden sevgi,saygı,ilgi paylaşım ve güven istiyorum.
kısaca bunlar mıydı;?

Hakkınızı helal edin kardeş güzel bir paylaşım latife olsun diye bişeyler yazdım affınıza sığınarak...
Selam ve dua ile...
teşekkürler.. estağfirullah kardeşim her hakka sahipsiniz.helallık bir konu yok.varsa da olsun ..sizde dua edin inşallah..

mihrimah

Well-known member
latife miydi? tühhh bende tam seni bizim saflara katacaktım :)
yazılanlar gerçek düşüncelerim biraz noksan halini uygun çerçevede beyan ettim sadece kardeş alınmasın, yazısıyla dalga geçtim zannetmesin diye yazıda ki olası yanlış anlamalara sebebiyet verecek imayı ortadan kaldırmak için latife dedim...Yani latifeli cevap;)

HAFIZ

Well-known member
yazılanlar gerçek düşüncelerim biraz noksan halini uygun çerçevede beyan ettim sadece kardeş alınmasın, yazısıyla dalga geçtim zannetmesin diye yazıda ki olası yanlış anlamalara sebebiyet verecek imayı ortadan kaldırmak için latife dedim...Yani latifeli cevap;)
yok alınmam.hem asım uysal alınsın banane :dft003::005: