TV Kazanç mı, Kayıp mı?

Gül-i İkra

Well-known member
TV KARŞISINDA GEÇİRİLEN SAATLER KAYIP MI, KAZANÇ MI?

Televizyonda önümüze gelen her programı; hiçbir saat sınırı koymadan seyredersek, öncelikle hayallerimizi bir başka hazirana ertelememiz gereklidir.Yok, ben dizilerimden hiçbir zaman vazgeçemem’ diyorsanız, üniversite hayalinizi rafa kaldırmanız gereklidir. Yalnızca hayallerinizi mi rafa kaldırmanız gereklidir? Tabii ki, hayır. Aile içi iletişiminizi, özgün ve bağımsız düşünme yeteneğinizi ve daha sayamayacağımız birçok şeyi. Gerçek olmayan, kurmaca bir dünyanın içinde silik bir yaşam sürmek, sürekli yönlendirilmek, insan olma onuruna yakışmayan bir durum. Gerektiğinde ailenize karşı bile bildiği doğruları savunmaktan çekinmeyen gençler, neden bu kadar sessizsiniz?
Unutmayın! Televizyon ve başarı bir arada bulunmayacak bir ikilidir.

Bunlardan birisini tercih etmemiz gereklidir. Rotasız gemiler gibi hareket etmeyelim. Televizyon bizi yönlendirmesin, biz televizyonu yönlendirelim. Enerjimizi, potansiyelimizi, sorumluluklarımızı yerine getirmek için kullanalım. Hayatımızın her döneminde, iradeli davranışlarda bulunmaya gayret edelim.

Ailem Dergisi'nden...

Huseyni

Müdavim
Allah razı olsun. televizyon meselesi hakkaten önemli bi konu. insanlar kurtlar vadisi var diye misafirini bile "bu akşam müsait değiliz" diyerek reddeder hale gelmiş. hadi misafir de geldiğini düşünün, misafir odanın bi köşesinde, ev sahibi diğer bi köşesinde, televizyon sesi ve görüntüsü ortalığa hakim, arada bi birbirine dönüp ev sahibi-missafir arasında "ee ne var ne yok nasılsınız?" gibilerden saçma sapan sorular (tabi o an da genelde reklamlara denk getirilir). ne biliim işte böyle anormal bir duruma çok şahit oldum ve oluyorum televizyon hususunda.

Teknolojiyi dizginlemek lazım, onu kontrol altına almak lazım. aksi durumda teknolojinin (cep tel., bilgisayar,televizyon, vs...) sahibini ne kadar kontrol altına aldığı malum, aşikar.